اتصال مغز به رایانه

ایلان ماسک از ساخت ایمپلنت اتصال مغز به رایانه تا سال ۲۰۲۱ خبر داد

طبق اعلام ایلان ماسک، شرکت نورولینک تا سال ۲۰۲۱ ایمپلنت اتصال مغز به رایانه را به تولید می‌رساند که آغازی برای همزیستی انسان با هوش مصنوعی خواهد بود.

شواهد حاکی از آن است رویای اتصال مغز انسان به رایانه که ایلان ماسک در سر می‌پروراند به زودی محقق خواهد شد. ایلان ماسک به عنوان مدیر ارشد اجرایی شرکت نورولینک با انتشار پادکستی اعلام کرد تا سال ۲۰۲۱ ایمپلنت اتصال مغز به کامپیوتر توسط این شرک آماده خواهد شد.

جزئیات ساخت ایمپلنت اتصال مغز به رایانه

اتصال مغز به رایانه

ایلان ماسک در ادامه اظهار کرد برای کاشت این ایمپلنت در مغز انسان باید تکه‌ای از جمجمه فرد برداشته شود. در گام دوم ربات‌ها الکترودهایی که همانند رشته‌هایی بسیار نازک خواهند بود را در مغز فرد قرار می‌دهند. پس از کاشت ایمپلنت در مغز فرد، فقط یک زخم کوچک از این عمل جراحی باقی خواهد ماند. ماسک در ادامه تاکید کرد ما قصد نداریم به این زودی‌ها این فناوری را روی انسان‌ها مورد آزمایش قرار دهیم و این آزمایش در آینده دور روی انسان‌ها انجام خواهد شد.

اتصال مغز به رایانه

گفتنی است ایلان ماسک شرکت نورولینک را در سال ۲۰۱۶ تاسیس کرد و این شرکت در زمینه طراحی رشته‌های انعطاف‌پذیر کوچک فعالیت دارد؛ الکترودهایی همانند رشته که ۱۰ بار از موی انسان نیز نازک‌تر هستند و با هدف درمان ترومای مغزی و جراحت‌های شدید مغزی تولید خواهند شد.

اتصال مغز به رایانه

ایلان ماسک مدتی قبل اعلام کرد تا ۲۵ سال آینده انسان به صورت کامل به این فناوری دسترسی پیدا خواهد کرد و این فناوری، مغز انسان را به رایانه متصل خواهد کرد. از این رو در آینده شاهد همزیستی انسان و هوش مصنوعی خواهیم بود.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

تائید دیدگاه فعال است. دیدگاه شما ممکن است کمی طول بکشد تا ظاهر شود.

۲ دیدگاه

  1. آمید وارم که واقعا بسازن اش

  2. فوق العاده است میشه از این تکنولوژی برای اونایی که دست شون قطع شده استفاده کرد