شرکت رنو

شرکت رنو در نیمه نخست سال ۲۰۲۰ با زیان ۷.۳ میلیارد یورویی مواجه شد

شرکت رنو فرانسه در نیمه نخست سال ۲۰۲۰ با زیان حدود ۷.۳ میلیارد یورویی مواجه شد که در تاریخ این شرکت خودروسازی بی‌سابقه بوده است.

طبق اعلام رنو فرانسه، این شرکت خودروسازی در نیمه نخست سال ۲۰۲۰ با ضرر ۷.۲۹ میلیارد یورویی مواجه شده است. البته Renault در کنفرانس درآمدی سه ماهه دوم سال جاری اعلام کرد ۴.۸ میلیارد یورو از این ضرر به شرکت نیسان تعلق دارد که پس از اعلام چنین خبری ارزش سهام رنو ۸.۸ درصد کاهش پیدا کرد. به طور کلی طی سال جاری ارزش سهام این شرکت حدود ۴۷ درصد کاهش یافته است. همچنین رنو در نیم‌سال نخست امسال از ضرر عمیلاتی ۲ میلیارد یورویی گروه رنو-نیسان خبر داد و گفت ۶.۴ میلیارد یورو از نقدینگی این گروه از بین رفته است. در همین راستا قرار است به شرکت Renault برای گذر از بحران کرونا وام دولتی حدود ۵ میلیارد یورویی اعطا شود.

وضعیت بی‌سابقه شرکت رنو از زبان مدیر اجرایی

لوکا دومئو، مدیر اجرایی شرکت خودروسازی Renault فرانسه در بیانیه‌ای اعلام کرد در حال حاضر وضعیت شرکت به شکل بی‌سابقه‌ای بد است، اما این وضعیت دائمی نخواهد بود. وی افزود ما به همراه تیم‌های مدیریت و کارکنان گروه کاملا متعهد خواهیم بود تا به کمک یک برنامه منظم و سخت این وضعیت نابسامان را به حالت عادی برگردانیم. وی تاکید کرد ما توانایی بازیابی این گروه را داریم.

این خودروساز فرانسوی اخیرا اعلام کرده بود قصد دارد ظرفیت تولید خود را حدود یک‌پنجم کمتر کند و در این بین حدود ۱۴ هزار و ۶۰۰ شغل از سراسر جهان را نیز کاهش خواهد داد؛ چراکه این کمپانی قصد دارد هزینه‌های خود را بیش از ۲ میلیارد یورو کاهش دهد که انتظار می‌رود با این اقدام حدود ۶۰۰ میلیون یورو به این شرکت برسد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*