عرضه جهانی هواوی میت 40

عرضه جهانی هواوی میت ۴۰ تا سال آینده تأخیر می‌افتد

ظاهراً کمبود قطعات سخت افزاری باعث خواهد شد عرضه جهانی هواوی میت ۴۰ – Huawei Mate 40 تا سال آینده به تأخیر بیافتد و امسال این گوشی فقط در چین عرضه شود.

ما انتظار داشتیم هواوی در رویداد سوم سپتامبر خود در نمایشگاه ایفا برلین از چیپست Kirin 9000 خود و به دنبال آن گوشی‌های سری میت ۴۰ رونمایی کند. این رویداد برگزار شد، اما هیچکدام از آن‌ها رونمایی نشدند. حتی در کنفرانس توسعه دهندگان هواوی (HDC 2020) نیز شاهد رونمایی از این دستاوردهای جدید غول چینی نبودیم. اکنون گفته می‌شود اگر خارج از کشور چین باشید، باید تا سال ۲۰۲۱ برای ملاقات با پرچمداران جدید شرکت هواوی منتظر بمانید.

ایوان بلس که در توییتر فعالیت می‌کند، ادعا می‌کند که عرضه جهانی هواوی میت ۴۰ به سال ۲۰۲۱ موکول خواهد شد و امسال این دیوایس فقط در کشور چین عرضه می‌شود. هواوی هنوز جزئیاتی از برنامه‌ی خود برای تاریخ معرفی و عرضه‌ی پرچمداران جدیدش را اعلام نکرده است.

سال گذشته گوشی‌های سری میت ۳۰ هواوی به دنبال رونمایی در اواخر سپتامبر در چین معرفی شدند و به صورت محدود شاهد رونمایی از آن‌ها در اواخر نوامبر بودیم. رفته رفته به تعداد کشورهایی که این گوشی در آن‌ها عرضه می‌شد، اضافه شد و این گسترش حتی تا اواخر ژانویه‌ی سال ۲۰۲۰ نیز ادامه داشت. اینطور به نظر می‌رسد سری هواوی Mate 40 نیز دنباله رو همین مسیر، اما با سرعتی کند‌تر خواهد بود.

به نظر می‌رسد اگر منتظر گوشی‌های سری میت ۴۰ هستید، تا سال آینده نمی‌توانید آن‌ها را در دست بگیرید.

ایوان بلس (evleaks@)

دلیل پشت این قضیه مشخص نیست. هواوی از فردا استفاده از فناوری شرکت TSMC را متوقف خواهد کرد و در آینده‌ای نزدیک دیگر قادر به استفاده از نمایشگرهای اولد ساخت شرکت سامسونگ و ال جی نخواهد بود. این شرکت چیپست‌های کافی (۱۰ میلیون قطعه) را در انبار خود ذخیره کرده است و از نمایشگرهای اولد ساخت شرکت چینی BOE استفاده می‌کند که به طبع می‌تواند فقط پاسخگوی بازار داخلی خود چین باشد.

شاید این دلیل محدود کردن عرضه جهانی باشد. به طور مثال هواوی می‌تواند تصمیم بگیرد که گوشی‌های سری Mate 40 خود را به بازار ایالت متحده آمریکا عرضه نکند تا بازار بزرگ هند را از دست ندهد. این وضعیت برای بازارهای اروپایی و آسیایی مشخص نیست. در هر صورت این کمپانی پیش‌بینی کرده است که فروش گوشی‌های سری میت با کاهش ۳۰ درصدی همراه خواهد شد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۴ دیدگاه

  1. گوشی خیلی خفن و کم عیبیه

  2. چقدر هم سفیدش خوشگله

  3. بابا خوب همش دارن عقبش میندازن این چ وضعشه