کدهای دستوری رایتل

کدهای دستوری رایتل

کدهای دستوری رایتل شامل مجموعه‌ای از کدهای USSD می‌شوند که خرید بسته اینترنت، مکالمه یا پیامک و برخی سرویس‌های دیگر را امکان‌پذیر می‌کنند.

کدهای دستوری یکی از اولین روش‌های ارتباطی غیرحضوری با اپراتور در ایران برشمرده می‌شود. از ابتدای پیدایش سیم‌کارت‌های اعتباری، با استفاده از کدهای دستوری می‌توانستیم رمز شارژ را وارد کرده و از همین طریق متوجه میزان اعتبار باقی مانده‌مان شویم. امروزه کاربردهای کدهای USSD گسترش یافته و با استفاده از آن‌ها می‌توانیم سرویس‌های مختلفی را فعال یا غیرفعال کنیم. در ادامه به طور مفصل به کدهای دستوری رایتل خواهیم پرداخت و عملکرد هر کد را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

کدهای دستوری رایتل

کدهای دستوری رایتل

یکی از مزایای کدهای دستوری نسبت به سایر روش‌های ارتباطی، قابلیت دسترسی بدون اتصال اینترنت بوده که آن را در تمامی شرایط کارآمد می‌سازد. البته کدهای USSD معایب خودشان را هم دارند و اطلاعات محدودی نمایش داده می‌شوند که می‌تواند باعث عدم راحتی کاربر حین استفاده شود. با این وجود همچنان گزینه مطلوبی برای تمدید سریع بسته‌هایی که از پیش خریداری کرده‌اید به شمار می‌آیند و با اطلاع از کد دستوری مد نظر، می‌توانید در زمان صرفه‌جویی کنید.

کد #۲۲۲*

با شماره‌گیری کد #۲۲۲* می‌توانید به مجموعه‌ای از بسته‌های اینترنتی و مکالمه مخصوص خودتان دسترسی پیدا کرده و در صورت تمایل نسبت به خرید آن‌ها اقدام کنید. این بسته‌ها با نام «بسته‌های دست دوز» به فروش می‌رسند و بر اساس الگوی مصرف هر کاربر تنظیم می‌شوند؛ بنابراین تعجبی ندارد اگر برای مشترکان مختلف بسته‌های مختلفی نیز وجود داشته باشد. بدین ترتیب می‌توانید با پرداخت هزینه‌ای کمتر همان کارکرد سابق را از سیم‌کارتتان داشته باشید.

کد #۱۳۰*

کد #۱۳۰* به منظور تنظیم سرویس‌ها قرار داده شده و شما می‌توانید با وارد کردن این شماره سرویس‌های دوستان و خانواده، تماس‌های از دست رفته و گزارش تماس را فعال یا غیرفعال کنید. در نظر داشته باشید سرویس گزارش تماس تنها برای کاربران اعتباری در دسترس بوده و سایر سرویس‌ها برای مشترکان دائمی نیز قابل استفاده هستند.

کد #۱۳۳*

اگر دوستان و آشنایانتان به دفعات از شما درخواست می‌کنند تا برای سیم‌کارتشان شارژ بفرستید، احتمالا با این کد آشنایی دارید. با شماره‌گیری این کد و پیروی از مراحل بعدی می‌توانید برای مشترکان اعتباری رایتل شارژ ارسال کنید. البته ارسال شارژ نیازمند اطلاعاتی بوده که بایستی از قبل آن‌ها را آماده کرده باشید چرا که اگر بیش از حد تاخیر کنید، کد USSD لغو شده و باید از ابتدا اقدام کنید.

کد #۱۴۰*

یکی از پر استفاده‌ترین کدهای دستوری رایتل کد #۱۴۰* بوده که برای مشترکان اعتباری میزان اعتبار باقی مانده را نمایش می‌دهد. این کد برای مشترکان دائمی صورت‌حساب و کارکرد سیم‌کارت را نمایان می‌کند و برای پرداخت قبض می‌تواند کمک حال کاربر باشد.

کد #۱۴۱*

افزایش اعتبار به صورت عادی با وارد کردن رمز شارژ پس از کد #۱۴۱* انجام می‌پذیرد. پر واضح است این کد تنها برای کاربران اعتباری و دیتای رایتل کارآمد خواهد بود و مشترکان دائمی با آن سر و کار ندارند.

کد #۱۴۲*

کدهای دستوری رایتل

با شماره‌گیری این کد در اپلیکیشن Phone می‌توانید بسته‌های اینترنت رایتل را مشاهده کرده و در صورت تمایل آن‌ها را خریداری کنید. از طریق همین کد می‌توانید بسته‌های اینترنت‌تان را استعلام کنید یا حجم افزایشی بخرید.

کد #۱۴۴*

به منظور دریافت گزارش حساب یا گزارش بسته‌های موجود بایستی این کد را در موبایل‌تان وارد کنید.

کد #۱۴۵*

مورد بعدی در لیست کدهای دستوری رایتل کد #۱۴۵* بوده که خرید شارژ شورانگیز را امکان‌پذیر می‌کند. شارژ شورانگیز قابلیتی در سیم‌کارت‌های رایتل بوده که تا ۳۵ درصد به شارژ خریداری شده اضافه می‌کند و برای مدت محدودی در دسترس خواهد بود. برای دریافت شارژ شورانگیز باید رمز شارژ را بعد از کد #۱۴۵* وارد کنید که البته تنها برای کاربران اعتباری و دیتا کاربرد خواهد داشت.

کد #۱۴۶*

پس از وارد کردن شارژ شورانگیز می‌توانید با شماره‌گیری این کد میزان شارژ شورانگیزتان را مشاهده کنید. از آنجایی که شارژ شورانگیز تنها برای سیم‌کارت‌های اعتباری و دیتا در دسترس است بنابراین این کد نیز برای دارندگان این سیم‌کارت‌ها کارایی دارد.

کد #۲۱۱*

اگر شماره سیم‌کارتتان را فراموش کرده‌اید می‌توانید به جای تماس گرفتن به شماره‌های دیگر، به راحتی این کد را شماره‌گیری کنید تا شماره سیم‌کارت نمایش داده شود. این کد امکان مشاهده وضعیت سیم‌کارت را هم فراهم می‌کند.

کد #۲۱۰*

کدهای دستوری رایتل

فعال‌سازی یا غیرفعال‌سازی سرویس رومینگ بین‌الملل رایتل با وارد کردن کد #۲۱۰* انجام می‌گیرد.

کد #۳*۱*۱۴۲*

کدهای دستوری رایتل

برای خریداری و مشاهده کردن بسته‌های دکا و بینهایت رایتل باید این کد را وارد کنید. این بسته‌ها از طریق کد #۱۴۲* نیز قابل دسترسی هستند.

در نظر داشته باشید بیشتر کدهای دستوری رایتل شامل زیر مجموعه‌هایی هستند که گزینه‌های اضافه‌ای در اختیارتان قرار می‌دهند. بنابراین اگر بخش موردنظرتان را پیدا نکردید بهتر است به جست و جو در تمامی منوهای آن کد بپردازید.

تا اینجا به کدهای USSD رایتل اشاره کردیم که ممکن است برای کاربران این اپراتور کارآمد باشند. اما کدهایی که در زیر معرفی می‌کنیم مربوط به سایر سرویس‌‌دهندگان بوده و می‌توانید با شماره‌گیری آن‌ها از سرویس سایر شرکت‌ها و سازمان‌ها نیز بهره ببرید.

کدهای دستوری رایتل برای سایر سرویس‌دهندگان

کد دستوریارایه دهندهامکاناتشماره پشتیبانی
۱۳۷#*سازمان فنآوری و ارتباطات شهرداری تهراناستعلام
عوارض
حمل و نقل
سایر
۰۲۱-۱۳۷
۰۲۱-۵۵۶۲۵۸۶۶
۷۳۷#*پرداخت الکترونیک سدادشارژ مستقیم
رمز شارژ
پرداخت قبض
سایر
۰۲۱-۲۲۵۹۸۰۰۹
۰۲۱-۴۲۷۳۹۰۰۰
۷۲۴#*سامان کیش (SEP)شارژ مستقیم
پرداخت قبوض خدماتی
سایر
۰۲۱-۸۴۰۸۰
۷۳۳#*آسان پرداخت پرشینشارژ مستقیم
رمز شارژ
پرداخت قبوض خدماتی
سایر
۰۲۱-۸۳۳۳۳
۷۸۰#*تهران اینترنتشارژ مستقیم
رمز شارژ
پرداخت قبوض خدماتی
سایر
۰۲۱-۴۷۸۰
۷۱۳#*بانک رفاهشارژ مستقیم
پرداخت قبوض خدماتی
خدمات بانکی
خدمات کارت
سایر
۰۲۱-۸۵۲۵
۷۸۹#*شرکت رایان مهر دانش سنجشارژ مستقیم
رمز شارژ
سایر
۰۲۱-۸۹۷۱۰
۰۲۱-۸۹۷۱۷۰۰۰
۸۸۷۷#*کمیته امداد امام خمینیصدقه
کمک خیریه
سایر
۰۲۱-۴۴۶۹۰۸۱۳
۰۲۱-۴۴۶۹۰۷۵۲
۷۲۰#*فناپ پلاسشارژ مستقیم
رمز شارژ
بسته اینترنتی
پرداخت قبض
سایر
۰۲۱-۸۹۵۱۰۰۰۰
۰۲۱-۸۸۱۹۷۰۲۵
۰۲۱-۸۸۶۷۳۰۹۵
۱۶۶۶#*سازمان بیمه سلامت ایرانیانخدمات بیمه سلامت۱۶۶۶

شما از کدام یک از کدهای دستوری رایتل استفاده بیشتری دارید؟ با کاربران گجت نیوز به تبادل نظر بپردازید.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*