تماشا کنید : آزمایش خم شدن گلکسی اس ۶ اج و HTC One M9 در کنار آیفون ۶ پلاس

SquareTrade نام شرکتی است که با انجام آزمون هایی ، مقاومت گجت های الکترونیکی را در زمینه های مختلف مورد آزمایش قرار می دهد.حالا SquareTrade دوباره آتش خم شدن گوشی ها را شعله ور کرده و اینبار این آتش به جان گلکسی اس ۶ اج سامسونگ و One M9 اچ تی سی افتاده است.

SquareTrade گلکسی اس ۶ اج و اچ تی سی وان ام۹ را مورد آزمایش خم شدن قرار داده است ، آزمایشی که برای اولین بار بر روی آیفون ۶ پلاس اپل انجام شد و خم شدن این گوشی جنجال بزرگی بر پا کرد.به هر حال ، حالا همه ما خوب می دانیم که جنجال خم شدن آیفون ۶ پلاس بسیار بسیار جنبه تخریبی برای این شرکت داشته و این مورد برای مصرف کنندگان مشکل خاصی ایجاد نکرده است.

در این ویدیو SquareTrade ابتدا آیفون ۶ پلاس را مورد آزمایش قرار می دهد تا شرایط تست بر روی هر ۳ اسمارت فون برابر باشد.در این تست ابتدا به آیفون ۶ پلاس اپل فشاری معادل ۱۱۰ پوند ( ۴۹ کیلوگرم ) وارد می شود.آیفون ۶ پلاس تحت این فشار کمی خم شده و دوباره به حالت اول باز می گردد.البته یک انحنای کوچک تحت این فشار ۱۱۰ پوندی در گوشی باقی می ماند اما هیچ آسیب ظاهری در صفحه نمایش این گوشی مشاهده نمی شود.در مرحله دوم فشار وارد شده به گوشی به ۱۷۹ پوند ( ۸۱ کیلوگرم ) افزایش یافته و گوشی در این میزان فشار کاملا خم شده و صفحه نمایش آن شکسته و از بدنه آن جدا می شود.

گوشی دوم این شکنجه ، پرچم دار ۲۰۱۵ اچ تی سی یا همان HTC One m9 است.این گوشی فشاری معال ۱۲۰ پوند یا حدود ۵۴ کیوگرم را تحمل کرده و سپس به خاطر آسیبی که در قسمت دکمه پاور خود می بیند از گردونه خارج می گردد.

در آخر نوبت به دردانه زیبا و نوآورانه سامسونگ یعنی گلکسی اس ۶ اج می رسد تا زیر فشار شکنجه های SquareTrade خم شود.در این آزمایش که در شرایطی برابر با تست خم شده آیفون ۶ پلاس و HTC One M9 انجام شده است ، به نظر می رسد که گلکسی اس ۶ اج در قسمت های منحنی شکل نمایشگر خود آسیب پذیر باشد چرا که قسمت منحنی شکل صفحه نمایش این گوشی تحت فشار ۱۱۰ پوندی ( ۴۹ کیلوگرم )  ترک برداشته و میشکند.

خب همانطور که در ویدیو و توضیحات دیدید و مطالعه کردید ، آسیب پذیر ترین گوشی این آزمایش گلکسی اس ۶ اج سامسونگ بوده و بر خلاف انتظار ما مقاوم ترین آنها آیفون ۶ پلاس اپل است.

اما آیا واقعا مهم است و در استفاده روزمره از این گوشی ها ممکن است فشاری بین ۵۰ تا ۷۰ گیلوگرم به آنها وارد شود ؟ اگر نگاهی به قیمت این محصولات داشته باشیم بعید به نظر می رسد که کسی گوشی خود را در چنین شرایطی قرار دهد !

شما چه فکر می کنید ؟

منبع : theverge

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۲ دیدگاه

  1. آبروی اپل رو برده بودن حالا وضع خودشن بدتر شده…

  2. خب سامسونگ هم باید سری اس ۶ آزمایش بشه مه اج چون معلومه قسمت منحنی میشکنه