خودرو پرنده

خودرو پرنده و خودرو خودران جنرال موتورز معرفی شدند

جنرال موتورز در نمایشگاه ۲۰۲۱ CES از یک خودرو پرنده و یک خودرو خودران لوکس با برند کادیلاک پرده برداشت. در ادامه با محصولات جدید جنرال موتورز آشنا می‌شویم.

شرکت جنرال موتورز که به عنوان یکی از بزرگ‌ترین خودروسازان آمریکا محسوب می‌شود در نمایشگاه ۲۰۲۱ CES یک خودرو پرنده و یک خودرو خودران زمینی با برند کادیلاک را معرفی کرد. جنرال موتورز با انتشار یک ویدیو از هواپیمای تک نفره عمودپرواز الکتریکی خود پرده برداشت. این خودرو از حداکثر سرعت ۵۶ مایل بر ساعت بهره می‌برد. جنرال موتورز علاوه بر رونمایی از یک خودرو پرنده، از یک خودرو خودران لوکس با ظرفیت حمل دو سرنشین نیز رونمایی کرد.

معرفی خودرو پرنده و خودرو خودران جنرال موتورز

خودرو پرنده

شرکت جنرال موتورز پس از معرفی محصولات جدید خود توانست نگاه بسیاری از افراد را به خود جلب کند و به همین دلیل هر سهام آن با ۸.۸ درصد افزایش به ۴۸.۹۵ دلار افزایش پیدا کرد. این دو خودرو مفهومی بخشی از پروژه Halo Portfolio کادیلاک محسوب می‌شوند و زمان تولید این خودروها مشخص نیست. خبرگزاری‌های حوزه خودرو اعلام کردند جنرال موتورز هر دو خودرو مفهومی را طراحی کرده است، اما در ویدیوی معرفی این خودروها از گرافیک رایانه‌ای استفاده شده است.

خودرو پرنده

خودرو پرنده جنرال موتورز نخستین گام این شرکت آمریکایی در توسعه فناوری قابل حرکت در آسمان محسوب می‌شود. این خودرو از ۴ روتر مجهز به یک موتور الکتریکی ۹۰ کیلوات ساعتی بهره می‌برد و حداکثر سرعت آن نیز به ۵۶ مایل در ساعت می‌رسد. مایکل سیمکو (Michael Simcoe)، معاون طراحی جهانی جنرال موتورز اعلام کرد تصور کنید در دفتر کارتان هستید و می‌بایست خود را به جلسه‌ای در آن طرف شهر برسانید، خودرو پرنده عمودپرواز الکتریکی شما در پشت بام دفترتان فرود آمده و می‌تواند شما را در ظرف مدت کوتاهی به مقصد مورد نظر برساند.

خودرو پرنده

خودرو خودران کادیلاک نیز از ظاهری مستطیل شکل بهره می‌برد. این خودرو خودران که همانند یک لیموزین لوکس بدون راننده است، می‌تواند مسافران را به مقصدشان برساند. در کابین این خودرو یک صفحه جمع‌شونده وجود دارد که می‌تواند اطلاعات بیومتریک هر مسافر و سایر اطلاعات نظیر آب و هوا و زمان حدودی رسیدن به مقصد را به نمایش بگذارد.

ٖ

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. خدا این غرب وحشی رو لعنت کنه که با این ماشین ها میخواد فساد رو بین همسران و جوانان ترویج بده. نشستن توی این ماشین ها باعث به فکرگناه افتادن میشه و زمینه انجامش خیلی راحت تر از خودروهای زمینی هست. ایشالا که سقوط جنرال موتورز و تسلا نزدیکه