بازی های استودیوهای پلی استیشن در ایکس باکس

یکی از بازی های استودیوهای پلی استیشن برای نخستین بار به ایکس باکس می‌آید

از شرکت سونی خبر می‌رسد یکی از بازی های استودیوهای پلی استیشن به نام MLB The Show 21 امسال برای کنسول ایکس باکس و به صورت کراس پلتفرم عرضه می‌شود.

تا همین چند سال پیش هرگز نمی‌توانستیم متصور شویم صاحبان پلتفرم‌ها، اجازه دهند بازی‌های ساخت خود روی دیگر کنسول‌های بازی اجرا شوند؛ اما ظاهراً‌ همه چیز در سال ۲۰۲۱ میلادی با سردمداری مایکروسافت تغییر کرده است. از زمان خرید Mojang، نه تنها مایکروسافت اجازه داده بازی محبوب Minecraft روی پلتفرم‌های دیگری به جز ویندوز و ایکس باکس اجرا شود، بلکه چندین عنوان انحصاری خود از جمله Ori and the Blind Forest و Ori and the Will of the Wisp را به کنسول نینتندو سوئیچ نیز آورده است.

بازی های استودیوهای پلی استیشن از انحصار PS4/PS5 درمی‌آیند

اما سونی هم با ارائه بازی‌های ساخت خود برای دیگر پلتفرم‌ها غریبه نیست. این کمپانی سال گذشته بازی Horizon Zero Dawn را برای کامپیوترهای شخصی نیز منتشر کرد. گرچه سونی عادت به این کار ندارد، اما خبر می‌رسد امسال قصد دارد عرضه یکی از بازی های استودیوهای پلی استیشن را برای کنسول‌های بازی رقیب هم عرضه کند. امسال بازی MLB The Sow 21 علاوه بر دو کنسول بازی پلی استیشن ۴ و پلی استیشن ۵ سونی، برای کنسول‌های بازی ایکس باکس وان و ایکس باکس سری ایکس / سری اس نیز منتشر خواهد شد.

بازی های استودیوهای پلی استیشن در ایکس باکس

این اولین باری است که بازی‌های ساخت PlayStation Studios روی پلتفرم ایکس باکس نیز اجرا می‌شوند و اطلاعیه امروز سونی نشان می‌دهد این اقدام با هدف گسترش قرارداد بین لیگ MLB (لیگ برتر بیسبال آمریکا)، بازیکنان آن و کمپانی سونی انجام می‌پذیرد. MLB یکی از محبوب‌ترین بازی‌های دیجیتالی ورزشی است و این اقدام سونی صاحبان کنسول‌های بازی ایکس باکس که طرفدار MLB هستند را بسیار خوشحال خواهد کرد.

عنوان MLB The Show 21 همچنین از قابلیت اجرای کراس پلتفرم (Cross-Platform) بهره می برد و به نظر می‌رسد اجرای آن در نسل‌های مختلف کنسول‌های بازی به صورت یکپارچه انجام می‌شود. این یعنی گیمرهایی که آن را روی ایکس باکس خود پلی می‌کنند، می‌توانند با دوستانی که دارای کنسول پلی استیشن هستند هم بازی کنند. علاوه بر این، این طور به نظر می‌رسد که اگر صاحب یکی از کنسول‌های نسل گذشته ایکس باکس وان یا پلی استیشن ۴ هستید، با خرید یک کنسول بازی ایکس باکس سری ایکس/ سری اس یا پلی استیشن ۵، نیازی به خرید مجدد این بازی نخواهید داشت و می‌توانید مستقیماً آن را روی کنسول جدید خود هم نصب کنید.

در خبرهایی دیگر آمده است که تصویر فرناندو گابریل تاتیس مدیتا (یک بازیکن بیس بال مشهور به ال نینو) روی جلد بازی MLB The Show 21 قرار خواهد گرفت. تاریخ عرضه این بازی ۲۰ آوریل (۳۱ فروردین) است و با قیمت ۶۰ دلار برای کنسول‌های بازی نسل قبل و ۷۰ دلار برای کنسول‌های بازی نسل جدید به فروش خواهد رسید.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*