قیمت لپ تاپ

قیمت لپ تاپ و تبلت در بازار ایران ۲۰ درصد کاهش یافت

رئیس اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران اعلام کرد قیمت لپ تاپ ، تبلت و قطعات در بازار ایران حدود ۲۰ درصد کاهش پیدا کرده است.

در مهرماه امسال نرخ ارز در بازار از ۳۲ هزار تومان نیز عبور کرده بود، اما در حال حاضر قیمت دلار در کانال ۲۴ هزار تومانی قرار دارد و به همین دلیل بسیاری منتظرند تا قیمت کالاهایی چون موبایل، تبلت و لپتاپ که در این مدت با افزایش مواجه شدند روند کاهشی پیدا کنند.

کاهش ۲۰ درصدی قیمت لپ تاپ و تبلت در بازار

محمدرضا فرجی، رئیس اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران در خصوص وضعیت بازار عنوان کرد طی ۱۰ روز اخیر در بازار شاهد کاهش قیمت تبلت، لپتاپ و قطعات بودیم. وی افزود البته قسمتی از کالاهای خاص چون لپ تاپ گیمینگ و سرفیس تا ۲۵ درصد کاهش قیمت را تجربه کردند.

رئیس اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران در پاسخ به این سوال که آیا کاهش قیمت‌ها در این بازار ادامه‌دار خواهد بود یا خیر، بیان کرد:

شواهد حاکی از آن است که تاثیر کاهش نرخ دلار در این بازار محقق شده و حتی می‌توان گفت که کاهش نرخ ارز به میزان ۲۰ درصدی که افت قیمت در بازار لپ تاپ قطعات اتفاق افتاده نبوده است؛ زیرا قیمت بالای کالاهای این حوزه و در نتیجه کاهش تقاضا هم مزید بر علت شده و منجر به شکستن قیمت‌ها شده است. از طرف دیگر طی روزهای گذشته قیمت ارز مجددا روند افزایشی داشته و احتمالا قیمت‌ها در بازار لپ تاپ پیش از این کاهش نمی‌یابد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*