ایمن ترین خودروهای جهان در سال ۲۰۲۱

با ایمن ترین خودروهای جهان در سال ۲۰۲۱ آشنا شوید

مؤسسه IIHS به تازگی از لیست ایمن ترین خودروهای جهان در سال ۲۰۲۱ رونمایی کرده است. برای شناخت این خودروها با ما همراه باشید.

مؤسسه بیمه برای ایمنی بزرگراه یا همان IIHS برای افرادی که به دنبال خودروی امن می‌گردند حاوی خبرهای خوبی است، زیرا این مؤسسه به ۹۰ خودروی مختلف جایزه ایمنی Top Safety Pick و Top Safety Pick+ را اهدا کرده است. تعداد ایمن ترین خودروهای جهان نسبت به سال گذشته که ۶۴ خودرو بود افزایش چشم‌گیری داشته است. از این تعداد ۴۱ خودرو موفق به کسب جایزه Top Safety Pick شده‌اند، خودروهای مذکور در هر شش آزمایش تصادف IIHS رتبه خوب و همین طور در آزمایش‌های برخورد خودرو با خودرو یا خودرو با عابر پیاده نیز رتبه پیشرفته با برتر را به خود اختصاص داده‌اند و همچنین این ۴۱ خودرو در آزمایش چراغ‌های جلو نیز رتبه‌های خوب یا قابل قبول را کسب کرده‌اند.

ایمن ترین خودروهای جهان در فهرست Top Safety Pick

برای نمونه‌هایی از اتومبیل‌هایی که موفق به کسب جایزه Top Safety pick شدند می‌توان به هوندا سیویک، نیسان سنترا، تویوتا کرولا، آئودی A4، بی ام و سری ۳، اکوئناکس، فورد اسکیپ و هیوندای سوناتا اشاره کرد. نکته جالب توجه این است که در این لیست فقط یک پیکاپ وجود دارد که آن رم ۱۵۰۰ است، البته رم ۱۵۰۰ تنها در صورتی این جایزه را کسب خواهد کرد که به سیستم سفارشی جلوگیری از تصادف جلو مجهز باشد.

اما ۴۹ خودروی دیگر جایزه Top Safety Pick را کسب کرده‌اند که بهترین جایزه IIHS محسوب می‌شود. خودروهای موفق به کسب این جایزه خواهند شد که علاوه بر رعایت استاندارد‌های ایمنی فوق، در تمام تیپ‌ها به صورت استاندارد با چراغ جلوی خوب یا قابل قبول عرضه شوند. برای نمونه‌هایی از اتومبیل‌های موجود در این لیست می‌توان به فورد اکسپلورر، کیا K5، هوندا آکورد، نیسان ماکسیما، مزدا CX-5 و تویوتا سی ینا اشاره کرد.

شرکت هیوندای در این آزمایش‌ها بهترین عملکرد را داشته است، زیرا دوازده مدل از اتومبیل‌های هیوندای، کیا و جنسیس در لیست Top Safety Pick حضور دارند و پنج مدل دیگر از این گروه نیز جایزه ‌Top Safety Pick را کسب کرده‌اند. علاوه بر این شرکت ولوو نیز با کسب بیش‌ترین جوایز ‌Top Safety Pick+ با نه مدل مختلف رکورد خوبی را از خود به جای گذاشته است. از طرفی دیگر، IIHS اعلام کرده است که شرکت میتسوبیشی تا به امروز حتی یک جایزه هم کسب نکرده است، علاوه براین به شرکت جنرال موتورز نیز انتقاداتی وارد شده است، زیرا طبق گفته IIHS درست نیست که شرکتی به این بزرگی تنها دو جایزه کسب کرده باشد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. زنده باد کره جنوبی..زنده باد هیوندای