برندگان جوایز بفتا 2021

برندگان جوایز بفتا ۲۰۲۱ مشخص شدند

برندگان جوایز بفتا ۲۰۲۱ – British Academy Film Awards معرفی شدند و همان طور که پیش بینی می‌شد، فیلم سرزمین آواره‌ها موفق شد جایزه اصلی را به خانه ببرد.

برندگان جوایز بفتا ۲۰۲۱ مشخص شدند و کلوئی ژائو یک بار دیگر توانست جایزه بهترین کارگردانی را کسب کند و سیر موفقیت‌های فیلم سرزمین آواره‌ها ادامه پیدا کرد.

در مراسم امسال، فرانسیس مک‌دورموند (Frances McDormand) و آنتونی هاپکینز موفق شدند تا به ترتیب جایزه بهترین بازیگر نقش اول زن و مرد را بدست بیاورند. یون یو-جانگ (Yuh-Jung Youn) و دنیل کالویا (Daniel Kaluuya) هم توانستند به ترتیب، جایزه بهترین بازیگر نقش مکمل زن و مرد را کسب کنند. فیلم معلم هشت پای من (My Octopus Teacher)، بهترین مستند سال شد و یک راند دیگر (Another Round)، آخرین ساخته توماس وینتربرگ (Thomas Vinterberg)، جایزه بهترین فیلم خارجی زبان (غیرانگلیسی زبان) را صاحب شد. همان طور که هم انتظار می‌رفت، روح (Soul)، بهترین انیمیشن سال لقب گرفت.

فیلم منک، جدیدترین ساخته دیوید فینچر، از آثار ناموفق امسال بود که تنها یک جایزه در بخش بهترین طراحی صحنه بدست آورد. تنت (Tenet)، آخرین فیلم کریستوفر نولان نیز توفیق چندانی در مراسم بفتا نداشت و تنها جایزه بهترین جلوه‌های ویژه را کسب کرد. فهرست کامل برندگان جوایز بفتا ۲۰۲۱ را در ادامه مطالعه کنید.

فهرست برندگان جوایز بفتا ۲۰۲۱

بهترین فیلم

– سرزمین آواره‌ها (Nomadland‎) – برنده
– موریتانی (Mauritania)
– پدر (The Father)
– زن جوان امیدوار کننده (Promising Young Woman)
– دادگاه شیکاگو ۷ (The Trial of the Chicago 7‎)

بهترین کارگردانی

– کلوئی ژائو (Chloé Zhao) برای سرزمین آواره‌ها – برنده
– لی ایزاک چانگ (Lee Isaac Chung) برای میناری (Minari)
– شانون مورفی (Shannon Murphy) برای دندان شیری (Babyteeth)
– یاسمیلا ژبانیچ (Jasmila Žbanić) برای  کجا می‌روی آیدا؟ (Quo Vadis, Aida)
– سارا گورون (Sarah Gavron) برای صخره‌ها (Rocks)
– توماس وینتربرگ برای یک دور دیگر

بهترین بازیگر نقش اول زن

– بوکی باکرایی (Bukky Bakray) برای صخره‌ها
– رادا بلنک (Radha Blank) برای نسخه‌ چهل‌ساله (The 40-Year-Old Version)
– فرانسیس مک‌دورموند برای سرزمین آواره‌ها – برنده
– ونسا کربی (Vanessa Kirby) برای تکه‌های یک زن (Pieces Of A Woman)
– وونمی موساکو (Wunmi Mosaku) برای خانه او (His House)
– آلفری وودارد (Alfre Woodard) برای رحم (Clemency)

بهترین بازیگر نقش اول مرد

– ریز احمد (Riz Ahmed) برای صدای متال (Sound Of Metal)
– مدس میکلسن (Mads Mikkelsen) برای یک دور دیگر
– طاهر رحیم (Tahar Rahim) برای موریتانی (The Mauritanian)
– آنتونی هاپکینز برای پدر – برنده
– آدارش گوراو (Adarsh Gourav) برای ببر سفید (The White Tiger)
– چادویک بوزمن (Chadwick Boseman) برای بلک باتم ما رینی (Ma Rainey’s Black Bottom)

بهترین بازیگر نقش مکمل زن

– نیام الگار (Niamh Algar) برای آرام با اسب‌ها (Calm With Horses)
– کوثر علی (Kosar Ali) برای صخره‌ها
– ماریا باکالوا (Maria Bakalova) برای بورات ۲ (Borat Subsequent Moviefilm)
– اشلی مدکوی (Ashley Madekwe) برای خطوط تلفن (County Lines)
– یون یو-جانگ (Yuh-Jung Youn) برای میناری – برنده
– دومینیک فیش بک (Dominique Fishback) برای یهودا و مسیح سیاه (Judas And The Black Messiah)

بهترین بازیگر نقش مکمل مرد

– دنیل کالویا برای یهودا و مسیح سیاه – برنده
– بری کیوگن (Barry Keoghan) برای آرام با اسب‌ها
– اَلن کیم (Alan Kim) برای میناری
– کلارک پیترز (Clarke Peters) برای ۵ هم‌خون (Da 5 Bloods)
– پل راسی (Paul Raci) برای صدای متال
– لزلی اودم جونیور (Leslie Odom Jr) برای یک شب در میامی (One Night In Miami)

بهترین فیلم بریتانیایی

– آرام با اسب‌ها
– حفاری (The Dig)
– پدر
– خانه او
– زن جوان امیدوار کننده – برنده
– برزخ (Limbo)
– موریتانی
– مغول موگولی (Mogul Mowgli)
– قدیسه ماد (Saint Maud)
– صخره‌ها

بهترین ستاره‌ نوظهور

– بوکی باکرایی – برنده
– مورفید کلارک (Morfydd Clark)
– کنراد خان (Conrad Kahn)
– کینگزلی بن آدیر (Kingsley Ben-Adir)
– سوپِی دیریسی (Ṣọpẹ́ Dìrísù)

بهترین فیلم خارجی ‌زبان

– یک دور دیگر به کارگردانی توماس وینتربرگ – برنده
– رفقای عزیز (Dear Comrades) به کارگردانی آندری کونچالوفسکی
– بینوایان (Les Misérables) به کارگردانی تام هوپر
– میناری به کارگردانی لی ایزاک چانگ
– کجا می‌روی آیدا؟ به کارگردانی یاسمیلا ژبانیچ

بهترین فیلم مستند

– معضل اجتماعی (The Social Dilemma)
– مخالف (The Dissident)
– کالکتیو (Collective)
– معلم هشت پای من (My Octopus Teacher) – برنده
– دیوید اتنبرو: زندگی روی سیاره‌ی ما (David Attenborough: A Life On Our Planet)

بهترین انیمیشن

– روح – برنده
– به پیش (Onward)
– ولف والکرز (Wolfwalkers)

بهترین فیلم‌نامه اورجینال

– توبیاس لیندهولم (Tobias Lindholm) و توماس وینتربرگ برای یک دور دیگر
– جک فینچر (Jack Fincher) برای منک (Mank)
– امرالد فنل (Emerald Fennell) برای زن جوان امیدوار کننده – برنده
– تریسا ایکوکو (Theresa Ikoko) و کلیر ویلسن (Claire Wilson) برای صخره‌ها
– آرون سورکین (Aaron Sorkin) برای دادگاه شیکاگو ۷

بهترین فیلم‌نامه اقتباسی

– مویرا بافینی (Moira Buffini) برای حفاری (The Dig)
– ام. بی. تراون، سهراب نوشیروانی و روری هاینس برای موریتانی
– رامین بحرانی (Ramin Bahrani) برای ببر سفید
– کلوئی ژائو برای سرزمین آواره‌ها
– کریستوفر همپتون (Christopher Hampton) و فلوریان زلر (Florian Zeller) برای پدر – برنده

بهترین موسیقی

– روح – برنده
– زن جوان امیدوار کننده
– اخبار جهان (News Of The World)
– میناری
– منک

بهترین فیلم‌برداری

– منک
– موریتانی
– سرزمین آواره‌ها – برنده
– اخبار جهان
– یهودا و مسیح سیاه

بهترین تدوین

– پدر
– سرزمین آواره‌ها
– زن جوان امیدوار کننده
– صدای متال – برنده
– دادگاه شیکاگو ۷

 بهترین طراحی صحنه

– حفاری
– پدر
– منک – برنده
– اخبار جهان
– ربکا (Rebecca)

بهترین طراحی لباس 

– آمونیت (Ammonite)
– حفاری
– اما (Emma)
– ما رینی بلک باتم – برنده
– منک

 بهترین جلوه های ویژه

– سگ تازی (Greyhound)
– آسمان نیمه شب (The Midnight Sky)
– مولان (Mulan)
– ایوان منحصربه‌فرد (The One And Only Ivan)
– تنت (Tenet) – برنده

نظرات خود را در رابطه با برندگان جوایز بفتا ۲۰۲۱ با ما در میان بگذارید.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*