نوع جدید آنفلوانزای مرغی

چین از شناسایی اولین مورد ابتلای انسان به نوع جدید آنفلوانزای مرغی خبر داد

کمیسیون بهداشت ملی چین از شناسایی اولین مورد ابتلای انسان به نوع جدید آنفلوانزای مرغی موسوم به H10N3 در این کشور خبر داد.

کمیسیون بهداشت ملی چین اخیرا اعلام کرد یک مرد ۴۱ ساله در استان جیانگ‌سو در شرق چین به نوع جدید آنفلوانزای مرغی مبتلا شد که نخستین مورد سرایت آنفلوانزای مرغی H10N3 به انسان محسوب می‌شود. طبق اعلام این کمیسیون، این مرد در روز ۲۸ آوریل بعد از مشاهده تب و بروز سایر علائم به بیمارستان مراجعه کرده و بلافاصله بستری شد.

شناسایی اولین مورد ابتلای انسانی به نوع جدید آنفلوانزای مرغی

کمیسیون بهداشت ملی چین اعلام کرد ابتدای این مرد ۴۱ ساله به آنفلوانزای مرغی H10N3 در تاریخ ۲۸ ماه می شناسایی شده است، اما این کمیسیون در خصوص نحوه ابتلای این فرد به آنفلوانزای مرغی H10N3 جزئیاتی را اعلام نکرده است. خبرها حاکی از آن است که این فرد پس از چند روز که در بیمارستان بستری بود، ترخیص شده و کارشناسان هیچ تماسی از سوی او با سایر افراد مشاهده نکردند.

در این گزارش کمیسیون بهداشت ملی چین آمده است ویروس نوع H10N3 یک نوع جدید از ویروس آنفلوانزای پرندگان محسوب می‌شود که برای نخستین بار در مرغداری کشف شده است. البته میزان تهاجمی بودن آن کمتر است و احتمال شیوع و گسترش آن در سطح گسترده نیز ضعیف خواهد بود. همچنین در چین آنفلوانزای مرغی در انواع مختلفی شیوع پیدا کرده که برخی از افراد به ویژه افرادی که در مرغداری‌ها مشغول به کار هستند به آن آلوده می‌شوند. چین اعلام کرد مورد دیگر از شیوع نوع جدید آنفلوانزای مرغی در سایر کشورها گزارش نشده است.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. خراب بشه این کشور کونیست با اون محصولات بنجلش
    البته جسارت نباشه ها…چون صاحب اصلیه ایران همین کشور کثیف و نجسه