خودرو بنزینی بر پایه سیستم عامل هارمونی

هواوی به زودی نخستین خودرو بنزینی بر پایه سیستم عامل هارمونی را معرفی می‌کند

هواوی طی همکاری با BAIC قصد دارد به زودی نخستین خودرو بنزینی بر پایه سیستم عامل هارمونی را تولید و به بازار عرضه کند.

شرکت هواوی در زمان معرفی سیستم عامل هارمونی اعلام کرد این سیستم عامل اختصاصی برای استفاده در تمام دستگاه‌های هوشمند طراحی شده است. در همین راستا با توجه به این که خودروها یکی از مهم‌ترین ابزارهای زندگی بشر محسوب می‌شوند، شرکت هواوی قصد دارد طی همکاری با شرکت چینی بایک نخستین خودرو با سوخت پایه بنزینی و سیستم عامل هارمونی را به بازار عرضه کند.

تولید خودرو بنزینی بر پایه سیستم عامل هارمونی

گروه خودروسازی BAIC که به عنوان یکی از بزرگ‌ترین هولدینگ‎‌های خودروسازی چین محسوب می‌شود مدتی قبل طی همکاری با شرکت هواوی از سری خودروهای ArcFox Alpha S پرده برداشت؛ این خودروها که به موتور الکتریکی مجهز هستند به عنوان نخستین خودروهایی شناخته می‌شوند که از سیستم عامل و پلتفرم ارتباطی هارمونی بهره می‌برند.

این خودروها ضمن برخورداری از سیستم عامل هارمونی، از سیستم کنترل اتاق هواوی، تراشه پردازشی ۸ هسته‌‎ای Kirin 990A، رادار هشت‎گانه و سیستم خودران مجهز به ۹ دوربین نیز بهره می‌برند و به همین دلیل یکی از جذاب‌‎ترین خودروهای هوشمند چینی تولید شده محسوب می‌شوند.

سیستم عامل هارمونی

اکنون هواوی قصد دارد از سیستم عامل هارمونی علاوه بر خودروهای الکتریکی در خودروهای با پایه سوخت بنزینی نیز استفاده کند. در همین راستا شرکت چینی BAIC تیزری را منتشر کرد که طبق آن قصد دارد خودرویی مجهز به یک پلتفرم کاملا متصل، هوشمند و پیشرفته را تولید کند که این پلتفرم بر پایه سیستم‎‌های توسعه داده شده توسط هواوی طراحی شده است.

در حال حاضر در خصوص این که به چه میزان از سیستم عامل هارمونی به عنوان مرکز کنترل و هدایت این خودرو استفاده خواهد شد، جزئیاتی اعلام نشده است، اما قرار است این خودرو در گروه یک محصول میان‌رده وارد بازار شود و در آینده نزدیک اطلاعات بیشتری از آن اعلام خواهد شد.

طبق خبرهای منتشر شده، دو خودرو دیگر شرکت BAIC شامل دو شاسی بلند به نام‌های Beijing X5 و Beijing X7 Plus نیز به زودی طی همکاری با هواوی به تولید خواهند رسید. همچنین مدل Beijing X5 قادر به پشتیبانی از فناوری هدایت خودران سطح L2+ بوده که یک سیستم بسیار کارآمد در شرایط مختلف خواهد بود.

گفتنی است هواوی طی ماه‌های گذشته یک خودرو به نام SERES SF5 را به شکل مستقیم تحت نظارت خود و یک استارت‌آپ چینی به تولید رساند و اکنون با سایر شرکت‌ها نظیر مرسدس بنز، فولکس واگن، BYD و GAC همکاری‌هایی را آغاز کرده است. هواوی با ثبت رسمی پلتفرم Huawei Autoware از عزم جدی خود برای ساخت سیستم‎‌های خودران خبر داده و قصد دارد پلتفرم‌های پیشرفته‌ای را در این حوزه طراحی و تولید کند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*