اپراتور ماهواره مخابراتی

وزیر ارتباطات پیشنهادی وعده ایجاد یک اپراتور ماهواره مخابراتی را داد

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس گفت عیسی زارع پور، وزیر ارتباطات پیشنهادی دولت رئیسی وعده داد یک اپراتور ماهواره مخابراتی ایجاد کند.

مصطفی نخعی، سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس با اعلام این که وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات یکی از وزرای جوان، خوش فکر و متخصص است گفت اخیرا در کمیسیون انرژی برنامه‌های وزیر پیشنهادی ارتباطات مورد بررسی قرار گرفت.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس در ادامه بیان کرد در این جلسه اعضای کمیسیون بر استفاده حداکثری از فضای مجازی، استفاده فعالانه به جای مواجهه منفعلانه در برابر تکنولوژی‌های روز دنیا، حکمرانی دیجیتال، تعاملات بین‌المللی، دولت هوشمند، ضرورت تکمیل شبکه ملی اطلاعات که مورد تاکید مقام معظم رهبری نیز بوده، ارتقای جایگاه ایران در رتبه‌بندی‌های جهانی در شاخص‌های مرتبط با ICT، توجه به اینترنت روستایی با توجه به شرایط کرونایی کشور و آموزش‌های مجازی تاکید داشتند.

وعده وزیر پیشنهادی ارتباطات برای ایجاد اپراتور ماهواره مخابراتی

نخعی در ادامه گفته‌های خود بیان کرد عیسی زارع پور وعده داد تا رتبه ایران در رتبه‌بندی‌های جهانی در شاخص‌های مرتبط با فناوری ارتباطات حداقل ۳۰ پله ارتقا پیدا کند. همچنین وزیر پیشنهادی ارتباطات وعده داد تا یک اپراتور ماهواره مخابراتی را نیز ایجاد کند. سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس از سایر وعده‌های عیسی زارع پور در این جلسه به افزایش تا ۸۰ درصدی توان داخلی ساخت ماهواره‌های سنجشی و مخابراتی مدار بالا، ساخت ماهواره سنجش از دور با رزولوشن مناسب و ایجاد حداقل یک اپراتور ماهواره مخابراتی اشاره کرد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*