مشروط کردن واردات خودرو به صادرات

جوکی خنده‌دار: مشروط کردن واردات خودرو به صادرات آشغال‌های مونتاژکاران داخلی

مشروط کردن واردات خودرو به صادرات خودروهای داخلی آنقدر خنده‌دار است که صدای نمایندگان مجلس را هم در آورده است. ماجرا دقیقا از چه قرار است؟

مجلس شورای اسلامی پس از تلاش‌های فراوان توانست تأییدیه واردات خودرو را از مجمع تشخیص مصلحت نظام بگیرد، اما آیا این مجوز واردات در ازای صادرات خودروهای داخلی بیشتر شبیه سنگ انداختن جلوی واردات نیست؟ ماجرای واردات در ازای صادرات آن‌قدر خنده‌دار و عجیب و غریب است که حتی صدای نمایندگان مجلس را هم درآورد.

مشروط کردن واردات خودرو به صادرات خودروی داخلی!

جلال رشیدی کوچی که از نمایندگان دولت سیزدهم در مجلس شورای اسلامی است در توییتر خود نسبت به انتشار این خبر واکنش نشان داده و گفته است مشروط کردن واردات خودرو به صادر کردن آشغال‌های مونتاژکاران داخلی و خودروهای با تکنولوژی 30 سال قبل تنها یک جوک خنده‌دار است. وی در ادامه از تصمیم‌گیرندگان خواسته تا به شعور مردم احترام بگذارند.

جلال رشیدی کوچی

در مصوبه مجلس که در خصوص واردات خودرو بوده، موضوع واردات مشروط به صادرات خودروهای داخلی به کشورهای دیگر مطرح شده است. به عبارت ساده‌تر این گفته یعنی خودروی خارجی وارد کنید، اما قبل از آن خودروهای داخلی را صادر کنید! مجمع تشخیص مصلحت نظام بالاخره دو شب گذشته و پس از کشمکش‌های فراوان کلیات این طرح را با شرط خنده‌دارش تصویب کرد. در همین راستا جلال رشیدی کوچی یک روز قبل از تصویب کلیات طرح واردات خودرو گفته بود:

منتظریم ببینیم وزیر صمت، پایان اردیبهشت و پس از پایان زمان مصوبه قبلی سران قوا چه خواهد کرد. بنده به وزیر صمت اعلام کرده‌ام که اگر پایان اردیبهشت، واردات خودرو انجام نشود، به طور قطع به صورت جدی روی استیضاح او کار خواهم کرد و این موضوع را به سرانجام می‌رسانم.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. مثلا پراید رو حتی اگر ملتهای آدمخوار در بورکینافاسو حاضر میشن اگر تعرفه گمرکی و سود دلال بهش اضافه نشه توی روستاهاشون به قیمت هشت هزار دلار بخرند ؟؟؟؟