گوگل فردا تمام اپلیکیشن های ضبط مکالمه را از پلی استور حذف می‌کند

گوگل فردا تمام اپلیکیشن های ضبط مکالمه اندروید را از پلی استور حذف می‌کند

گوگل از فردا کلیه اپلیکیشن‌های ضبط مکالمه را از پلی استور حذف خواهد کرد. این تصمیم به علت افزایش حریم خصوصی و امنیت کاربر اتخاذ شده است.

برنامه های ضبط مکالمات، ابزارهایی هستند که بسیاری به دلایلی خاص از آن استفاده می‌کنند. کاربرد آن می‌تواند از ضبط تماس‌هایی مهم همراه با نکاتی باشد که وقتی برای یادداشت کردن آن ندارید، یا می‌تواند به عنوان وسیله‌ای برای اطمینان خاطر و جمع‌آوری شواهد در مورد مکالمه‌ای باشد که ممکن است بعدا بخواهید موردی را به آن ارجاع دهید. با این حال، به‌نظر می‌رسد گوگل در مورد این موضوع، بیش از توجه به نکات مثبت، عوامل منفی این دسته از نرم‌افزارها را مورد توجه قرار داده است.

از فردا (11 می)، به طور رسمی تغییراتی در سیاست‌ها و قوانین فروشگاه گوگل پلی وضع خواهد شد که به موجب آن، برنامه‌های ضبط مکالمه اندرویدی از این فروشگاه به طور کامل حذف خواهند شد.

بر اساس این اطلاعات که از طریق کاربری به نام NLL Apps در شبکه Reddit منتشر شده، خط مشی جدید گوگل بر روی دسترسی به API نیز تاثیر می‌گذارد. تا پیش از این، توسعه‌دهندگان از Accessibility API برای دور زدن تغییرات قبلی گوگل که امکان وجود چنین نرم‌افزارهایی را با مشکل روبرو کرده بود، استفاده می‌کردند.

گوگل فردا تمام اپلیکیشن های ضبط مکالمه را از پلی استور حذف می‌کند

گوگل نیز شخصا از تغییراتی در سیاست‌های خود در خلال وبینار توسعه‌دهندگان سخن گفته است. این غول فناوری گفت:

قابلیت API Accessibitlity، برای برنامه‌های ضبط مکالمه کاربرد نداشته و قابل درخواست نیست.

دلایل پشت پرده در اتخاذ این تصمیم، احتمالا به حریم خصوصی و امنیت مربوط است.

اما خبر خوب اینکه، گرچه برنامه‌های ضبط مکالمه اندرویدی در پلی استور جایی نخواهند داشت، اما این مسئله در مورد برنامه‌های شخص اول از پیش نصب شده صادق نیست. برای مثال، اگر تلفن شما از قبل به نوعی از قابلیت ضبط تماس اختصاصی برخوردار است، هم‌چنان می‌توانید از آن استفاده کنید.

گوگل هم‌چنین در طی وبینار خود اعلام کرد که تا زمانی‌که کاربر از برنامه پیش‌فرض شماره‌گیر استفاده کند، برای دسترسی به جریان صوتی ورودی نیازی به قابلیت دسترسی نخواهد داشت و این مورد تخلف محسوب نمی‌شود. با اینکه دولوپرها در حال حاضر باید از سیاست‌های جدید گوگل پیروی کنند؛ اما احتمالا ایجاد یک حفره و دور زدن این قانون، از سوی توسعه‌دهنگان دور از انتظار نیست.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*