تصرف ماه

آمریکا نگران تصرف ماه توسط چین است

رئیس ناسا به‌تازگی نگرانی‌هایی را از بابت تصرف ماه توسط چین اعلام کرده و به دنیا در رابطه با جاه‌طلبی‌های این کشور هشدار داده است.

چین در طول این سال‌ها به‌شکلی مداوم و خستگی‌ناپذیر در تلاش بوده تا با ایالات متحده آمریکا برای تصرف ماه رقابت کند. هنوز به‌صورت مشخص نمی‌توان چینی‌ها را پیروز احتمالی این بازی در نظر گرفت و تا چند سال دیگر معلوم می‌شود که کدام‌یک از طرفین ماه را به قلمرو خود درمی‌آورند.

بیل نلسون که او را به‌عنوان مدیر ناسا می‌شناسیم، به‌تازگی در رابطه با تصرف ماه توسط کشور چین هشدار داده و نگرانی‌های آمریکا را در این رابطه مطرح کرده است. وی اعلام کرد اگر به هر طریقی چین در این رقابت پیروز باشد، می‌تواند به سلطان بلامنازع ماه تبدیل شود و با تصاحب قلمرویی در آنجا، به منابع معدنی مختلف مسلط شود و در نهایت از ورود دیگر کشورها به ماه جلوگیری کند. نلسون در این باره گفت:

باید این واقعیت را بپذیریم که ما در یک رقابت فضایی پیچیده و تنگاتنگ قرار داریم. بنابراین باید مراقب چین باشیم؛ زیرا آن‌ها می‌توانند تحت عنوان پژوهش‌های علمی، پروژه تصرف ماه را عملی سازند و حتی آمریکا را از گردونه رقابت خارج کنند! اگر احساس می‌کنید این نگرانی بی‌مورد است، کافی‌ست تا نگاهی به پایگاه‌های چینی‌ها و جزیره اسپراتلی بیاندازید. آن‌ها در طول دهه گذشته موفقیت‌های چشمگیری را تجربه کرده‌اند و روز به روز به فرود روی کره ماه نزدیک و نزدیک‌تر می‌شوند.

رقابتی فضایی برای تصرف ماه

تصرف ماه

اگر بخواهیم کمی دورتر بایستیم و نگاهی به برنامه‌ها و فعالیت‌های فضایی چین و آمریکا داشته باشیم، به شواهد جالب و قابل توجهی خواهیم رسید. چینی‌ها در طول سنوات اخیر، انواع کاوشگرها و مدارگردها را به فضا پرتاب کرده‌اند؛ کاوشگرهایی که به مریخ و ماه رسیده‌اند. آمریکا معتقد است پیشرفت چشمگیر و سریع سازمان ملی فضایی چین در طول این سال‌ها، می‌تواند باعث شکست پروژه آرتمیس ناسا شود و چینی‌ها را زودتر به ماه برساند.

همچنین مطالعه کنید:

بهترین‌های علم فضا در سال ۲۰۲۲ ؛ از دارت ناسا تا جیمز وب و جیمزباند بازی در آسمان!

پکن به‌تازگی اعلام کرده که در تلاش است تا نهایتا در پایان این دهه، فضانوردان چیره‌دست خود را روی ماه مستقر سازد؛ از آن طرف، ناسا برنامه دارد تا سال 2025 این کار را انجام دهد. ناسا با ماموریت آرتمیس 1، گام بزرگی را در امر رسیدن به ماه برداشت؛ اما آمریکایی‌ها همچنان از تصرف ماه توسط چین نگران‌اند!

تصرف ماه + اهداف سیاسی؛ برنامه احتمالی چین!

تصرف ماه

تری ویرتز، فرمانده اسبق ایستگاه فضایی بین‌المللی با تاکید بر اهداف سیاسی چین گفت:

آمریکا و چین در یک رقابت فضایی و سیاسی قرار دارند تا نشان دهند تجهیزات و علم کدام کشور حرف اول را می‌زند. اما چینی‌ها تنها به تصرف ماه بسنده نکرده و قصد دارند جهان را کنترل کنند، به سیستم‌های فضایی ما نفوذ یابند و به قدرت برتر روی زمین تبدیل شوند! اگر چینی‌ها موفق شوند پروژه بازگشت بشر به ماه را با موفقیت انجام دهند، عملا ما را شکست داده‌اند و ثابت کرده‌اند که سیستم‌های بهتر و کاربردی‌تری دارند.

نظر شما درباره این رقابت فضایی فشرده و تنگاتنگ چیست؟ آیا چین موفق می‌شود ماه را تصرف کند و ناسا را شکست دهد؟ نظرات‌تان را با ما در میان بگذارید.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. اونا اگه عرضه دارند به مشکلات بسیار مردم ۱ میلیارد نفری خودشان توجه کنند و به مشکلات داخلی خودشون توجه کنند بعد به فکر رقابت با ایالات متحده باشند اگر آمریکا بخواهد چین را نابود کنه با ۵ تا بمب اتم راحت نابودشون میکنه روسیه رو هم همینطور جمهوری اسلامی هم همینطور