خودرو برقی شیائومی مودنا - Modena

سرانجام خودرو برقی شیائومی مودنا در تصاویری بدون پوشش خودنمایی کرد

با نزدیک‌تر شدن به معرفی رسمی خودرو برقی شیائومی مودنا، تصاویر جدیدی از نسخه واقعی آن منتشر شده است. در ادامه شاهد تصاویر Xiaomi EV باشید.

با داغ‌تر شدن هرچه بیشتر تب اتومبیل‌های الکتریکی در صنعت خودرو، شیائومی به‌عنوان یکی از غول‌های فناوری دنیا هم پا به این عرصه گذاشت. طی چندین ماه اخیر اطلاعاتی به‌صورت جسته گریخته از خودرو برقی این شرکت به‌بیرون درز پیدا کرده است. در آن اوایل از مذاکره شیائومی با بایک برای تولید خودرو الکتریکی خود مطلع شدیم و حتی تصاویری از محصول پیش رو Xiaomi البته با پوشش استتاری منتشر شد. به‌تازگی هم خودرو EV شیائومی آزمایش در شرایط زمستانی را پشت سر گذاشت. حالا تصاویر جدیدی از خودرو برقی شیائومی MS11 یا مودنا لو رفته است؛ این بار از تمامی زاویه‌ها و بدون پوشش استتاری.

تصاویر واقعی اولین خودرو برقی شیائومی با نام مودنا

نمای جلو خودرو برقی شیائومی مودنا - Modena

تصاویر مذکور در واقع با موبایل از روی یک مانیتور گرفته شده‌اند و از این رو، وضوح بالایی ندارد. با این حال، در آن‌ها می‌توان خودرو الکتریکی Xiaomi را به‌صورت کامل از تمامی زوایا دید و به‌نظر می‌رسد این تصاویر به نسخه واقعی خودرو تعلق دارند و صرفاً چند عکس رندرشده کامپیوتری نیستند. در این تصاویر سقف شیشه‌ای سدان الکتریکی شیائومی MS11 با سنسور لیدار بالای شیشه جلو و دوربینی بالای شیشه عقب به‌چشم می‌آیند. دستگیره‌های درب مسطح بیرون‌پر یا پاپ‌اوت و فریم مشکی‌رنگ شیشه هم سایر المان‌های محسوس هستند.

نمای عقب خودرو برقی شیائومی مودنا - Modena

بنا به اطلاعات منتشر شده تا به اینجا، سدان الکتریکی شیائومی مودنا مجهز به موتور الکتریکی ساخته خود شیائومی به‌همراه باتری‌های بی وای دی و CATL خواهد بود. ظرفیت باتری‌های آن بین 60 تا 80 کیلووات ساعت بسته به تریم پیش‌بینی می‌شود که با هر بار شارژ، امکان پیمودن 700 کیلومتر مسافت را فراهم می‌کنند. ضمناً گفته می‌شود که با شارژرهای اولترا فست DC می‌توان خودرو برقی مودنا شیائومی را ظرف کمتر از 15 دقیقه از 0 تا 80 درصد شارژ کرد. روتورهای بزرگ در کنار کالیپرهای برمبو هم سیستم ترمز شیائومی MS11 را شکل می‌دهند.

خودرو برقی شیائومی با نام رمز MS11 شناخته می‌شود و ظاهراً «مودنا» (Modena) نام خواهد گرفت. این سدان الکتریکی احتمالاً در اواسط سال 2023 به‌طور رسمی معرفی می‌شود و سپس در سه‌ماهه اول سال 2024 در چین به‌عرضه می‌رسد. همچنین بنا به شنیده‌ها احتمالاً در محدوده قیمت بین 38.5 تا 51.6 هزار دلار قرار خواهد داشت. غول فناوری چینی شیائومی علاوه بر این، خودرو دیگری تحت عنوان لمانز را در دست توسعه دارد که به‌نظر می‌آید باید تا اواسط سال 2025 برای آن منتظر بمانیم.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*