گرانترین خودروهای کلکسیون آرنولد شوارتزنگر

5 مورد از گرانترین خودروهای آرنولد شوارتزنگر

آرنولد شوارتزنگر کلکسیونی پر و پیمان از اتومبیل هایی ویژه دارد. در ادامه نگاهی به گرانترین و با ارزش ترین خودروهای این ستاره آمریکایی داریم.

آرنولد شوارتزنگر، فراتر از صرفاً یک بازیگر سرشناس است و باید آن را یکی از چهره‌های برجسته فرهنگ عامه آمریکا دانست. این بازیگر، بدن‌ساز، فعال محیط زیست و حتی سیاستمدار سابق، با دارایی خاص 540 میلیون دلاری کلکسیونی از انواع خودروهای خاص را برای خود تدارک دیده است. در کلکسیون ماشین شلوغ آرنولد شوارتزنگر از چندین مدل هامر تا سوپرکار بوگاتی را می‌توان پیدا کرد. در ادامه به 5 مورد از گرانترین خودروهای آرنولد شوارتزنگر می‌پردازیم.

گران قیمت ترین اتومبیل های ستاره آمریکایی آرنولد شوارتزنگر

مرسدس بنز یونیماگ U1300 SE

مرسدس بنز یونیماگ U1300 SE از کلکسیون ماشین آرنولد شوارتزنگر

  • قیمت: 270 تا 350 هزار دلار

اگر آرنولد یک تراک غول‌پیکر گران‌قیمت در کلکسیون خود نداشته باشد، باید تعجب کرد. شوارتزنگر تراکی خاص را برای خود دست و پا کرده که البته اطلاعات ضد و نقیض موجود درباره آن، ممکن است باعث سردرگمی شود.

اگر به گزارش‌ها رجوع کنیم، این محصول مرسدس بنز روی یک شاسی متعلق به سال ۱۹۷۷ سوار شده است‌. به‌همین خاطر هم در کشور زادگاه خود به‌عنوان یک خودرو تاریخی در نظر گرفته می‌شود. خروجی این تراک مرسدس بنز به‌لطف پیشرانه دیزل ۶.۴ لیتری ۶ سیلندر خطی توربوشارژ خود به ۳۱۵ اسب بخار می‌رسد.

مرسدس بنز یونیماگ U1300 SE

به‌نظر می‌رسد آرنولد، چهره مشهور فرهنگ عامه آمریکا به یک نسخه از مرسدس بنز یونیماگ راضی نبوده! طبق گزارشی، او اولین نسخه از یونیماگ را در سال ۲۰۱۴ در یک پلتفرم آنلاین فروش خودرو با قیمت حدود ۲۷۴ هزار دلار به‌فروش گذاشت. دو سال بعد هم نسخه دیگری را در فروشگاه ایبی با قیمت ۳۵۰ هزار دلار فروخت. البته برخی از منابع حکایت از این دارند که این نسخه به فروش رفته در واقع همان اولین نسخه بود؛ با نگاهی به تصاویر موجود از آن‌ها، خصوصاً امضای آرنولد روی داشبوردشان هم می‌توان به این نتیجه رسید.

از طرفی دیگر، باید هزینه‌ هنگفت و چالش‌های واردات چنین خودرویی را در نظر گرفت. آیا معقولانه است که آرنولد دوباره همه این دردسرها را به جان خریده باشد؟ با وجود این، یک منبع با استناد به کیلومترهای پیموده شده توسط این دو خودرو، مدعی شده است که با یکدیگر تفاوت دارند.

بنتلی کانتیننتال GT اسپید کانورتیبل

بنتلی کانتیننتال GT اسپید کانورتیبل از کلکسیون ماشین آرنولد شوارتزنگر

  • قیمت: حدود 265 هزار دلار 

علاقه آرنولد شوارتزنگر به خودروهای پر زرق و برق بنتلی بر هیچ‌کس پوشیده نیست و چند خودرو از این شرکت بریتانیایی را می‌توان در کلکسیون او پیدا کرد.

بازیگر ترمیناتور بیش از یک خودرو از سری کانتیننتال بنتلی را در اختیار دارد که یکی از آن‌ها نسخه GT اسپید کانورتیبل است. در اواخر سال ۲۰۱۸ بود که شوارتزنگر را مشغول گشت‌زدن با این خودرو لوکس مشاهده کردند. البته در سال ۲۰۱۸ مجموعاً ۵ نسخه از این اتومبیل عرضه شدند که همگی کانورتیبل بودند. همین تشخیص دقیق نسخه خودرو را چالش‌برانگیز می‌کند. با این حال، یکی از منابع می‌گوید که بنتلی آرنولد شوارتزنگر همان نسخه GT اسپید کانورتیبل است.

بنتلی کانتیننتال GT اسپید کانورتیبل

نسخه اسپید این بنتلی از یک پیشرانه ۶ لیتری ۱۲ سیلندر توئین توربو بهره می‌برد. این پیشرانه توان تولید قدرت ۶۳۳ اسب بخار و گشتاور 822 نیوتون متر را دارد. در زمینه امکانات هم اگر با نام بنتلی آشنایی داشته باشید، احتمالاً نیازی به تعریف و تمجید نخواهد بود؛ بنتلی انواع امکانات لوکس و مجلل را پیش رو مشتریان قرار می‌دهد.

بنتلی کانتیننتال GT سوپراسپرتس کانورتیبل

بنتلی کانتیننتال GT سوپراسپرتس کانورتیبل از کلکسیون آرنولد شوارتزنگر

  • قیمت: حدود 287 تا 320 هزار دلار

مورد بعدی در لیست گرانترین خودروهای آرنولد شوارتزنگر هم اتومبیل لوکس دیگری از کمپانی بنتلی است که در زمان خود سریع‌ترین و قدرتمندترین محصول تاریخ این برند بود. کانتیننتال GT سوپراسپرتس کانورتیبل حتی زمان بیشتری را در گاراژ آرنولد گذارنده است؛ بر پایه گزارش‌ها، او اولین بار در سال ۲۰۱۱ پشت فرمان این خودرو رویت شده بود.

کابین قرمز با رینگ‌ها و سافت تاپ مشکی این بنتلی، ترکیبی جذاب از آب درآمده‌اند که توجه هر رهگذری در خیابان‌ها را محو خود می‌کند. زیر کاپوت این خودرو کانورتیبل هم پیشرانه‌ای قدرتمند جا خوش کرده است. یک پیشرانه ۶ لیتری W12 توئین توربو با خروجی ۶۲۱ اسب بخار، نیرو محرکه آن را تامین می‌کند. همچنین شتاب‌گیری از ۰ تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت فقط ۳.۹ زمان می‌برد که با در نظر گرفتن وزن این اتومبیل، رقمی هیجان‌انگیز است.

بنتلی کانتیننتال GT سوپراسپرتس کانورتیبل

این پایان جذابیت‌های فنی کانتیننتال GT سوپراسپرتس کانورتیبل نیست. این سدان بریتانیایی همچنین گیربکس کوئیک‌شیفت با افزایش ۵۰ درصدی سرعت تعویض دنده، سیستم کنترل ضربه‌گیری پیوسته و قابلیت FlexFuel را برای بهینه‌سازی هرچه بیشتر عملکرد به‌کار می‌گیرد.

ستاره کمیابی مثل آرنولد شوارتزنگر باید خودرو کمیابی هم داشته باشد که به‌راحتی قابل دستیابی نباشد. رو هم رفته ۸۰ دستگاه از بنتلی کانتیننتال جی تی سوپراسپرتس در آمریکا عرضه شده بود که یکی از آن‌ها به آرنولد تعلق دارد.

مرسدس بنز SLS AMG رودستر

مرسدس بنز SLS AMG رودستر از کلکسیون ماشین آرنولد شوارتزنگر

  • قیمت: حدود 190 هزار دلار (540 هزار دلار به‌گزارش برخی منابع!)

مرسدس بنز SLS AMG خودرو پرطرفداری بین سلبریتی‌های مطرح است؛ کریستیانو رونالدو، فلوید می‌ودر، کوین هارت و جاستین بیبر فقط برخی از نام‌هایی‌اند که در گذشته کنار این سوپرکار آلمانی شنیده‌ایم. این سوپرکار ۵۸۳ اسب بخاری در سال ۲۰۰۹ به‌نوعی به‌عنوان جانشین خودرو کلاسیک مرسدس بنز 300SL از راه رسید.

بنا به آنچه گزارش‌ها حکایت می‌کنند، آرنولد شوراتزنگر اولین بار در سال ۲۰۱۰ پشت فرمان یک مرسدس بنز SLS AMG رودستر نقره‌ای دیده شد. مدتی بعد در سال ۲۰۱۲ این بازیگر سرشناس آمریکایی یک نسخه از این خودرو سوپر اسپرت آلمانی را خرید. هرچند قیمت کارخانه این خودرو مرسدس بنز در آن زمان حوالی 190 هزار دلار بود، ولی بعضی از گزارش‌ها خبر از این می‌دهند که آرنولد آن را با قیمت 540 هزار دلار خریده بود.

مرسدس بنز SLS AMG رودستر

این ساخته بخش AMG مرسدس بنز از هر منظری محصولی ویژه است. سافت تاپ و کالیپرهای ترمز هماهنگ با المان‌های ظاهری نمای داخلی، نمایا‌ن‌گر ظرافت به‌کار رفته در طراحی این ساخته مرسدس بنزند. از این نکته که بگذریم، این خودرو کروکی نکته جذاب دیگری دارد: وزن آن فقط 40 کیلوگرم بیشتر از نسخه کوپه است. چنین وزنی با توجه به اینکه بدنه باید استحکامی مضاعف داشته باشد، بدون شک جای توجه دارد. مرسدس بنز در این اتومبیل همچنین رول باری داخلی را پیاده‌سازی کرده است.

نهایتاً ذکر این نکته اهمیت دارد که مرسدس بنز آ ام گ اس ال ای کروکی با یک پیشرانه ۶.۲ لیتری V8 تنفس طبیعی، ۵۶۳ اسب بخار قدرت و 650 نیوتون متر گشتاور تولید می‌کند. به‌علاوه اینکه فقط ظرف ۳.۵ ثانیه می‌تواند از ۰ تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت شتاب بگیرد.

بوگاتی ویرون گرند اسپرت ویتس رودستر مدل 2015

بوگاتی ویرون گرند اسپرت ویتس رودستر 2015 از کلکسیون آرنولد شوارتزنگر

  • قیمت: حداقل 1.9 میلیون دلار

بوگاتی ویرون سوپرکاری ویژه است که بین اشخاص معروف خواهان زیادی دارد. آرنولد شوارتزنگر هم از این قاعده مستثنیء نیست و با توجه به شنیده‌ها، مدل 2015 ویرون گرند اسپرت ویتس رودستر را با قیمت 1.9 میلیون دلاری خریده بود. آرنولد از مجموع 150 دستگاه تولید شده از این خودرو سوپر اسپرت، هفتاد و چهارمین دستگاه را در اختیار داشت. این بی‌شک برای ماشین‌بازهای عاشق و دلباخته سوپرکارها مثل یک رویا به‌نظر می‌آید، ولی شوارتزنگر در گفتگو با تاپ گیر فقط گلایه و شکایت از این خودرو لوکس داشت.

همان‌طور که از بوگاتی انتظار می‌رود، این نسخه ویرون گران‌ترین خودرو آرنولد شوارتزنگر نام می‌گیرد. با این حال، آرنولد از هزینه هنگفتی که صرف آن کرد، چندان راضی نیست. او طی مصاحبه خود با تاپ گیر گفته بود که «خودرو هرچه گران‌تر و خاص‌تر باشد، داشتن آن احمقانه‌تر است». نهایتاً هم پس از گذشت 3 سال این خودرو بوگاتی را با قیمت 2.5 میلیون دلار به ماشین‌باز نیجریه‌ای ملقب به دکتر بوگاتی فروخت.

بوگاتی ویرون گرند اسپرت ویتس رودستر مدل 2015

سرعت و قدرت سرسام‌آور این ویرون نیازی به توضیح ندارد. ویرون گرند اسپرت ویتس رودستر به‌وسیله یک پیشرانه 8 لیتری W16 کوادتوربو توانایی تولید قدرت 1200 اسب بخار و گشتاور 1490 نیوتون متر را دارد و حداکثر سرعت آن به بیش از 400 کیلومتر بر ساعت می‌رسد. گذشته از این، تنها به کمتر از 3 ثانیه زمان نیاز دارد تا از 0 تا 100 کیلومتر بر ساعت شتاب بگیرد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*