ضبط فیلم کوتاه هندی با دوربین آیفون ۱۴ پرو

کارگردان هندی، فیلم کوتاه خودش را با دوربین آیفون ۱۴ پرو ضبط کرد + ویدیو

یک کارگردان هندی، فیلم کوتاه جدید خودش به‌نام «فرصت» را با دوربین آیفون ۱۴ پرو اپل – iPhone 14 Pro ضبط کرد که در ادامه می‌توانید آن را ببینید.

یک فیلمساز هندی به‌نام Vishal Bhardwaj در پروژه جدید خودش که یک فیلم کوتاه است، ترجیح داده به‌جای دوربین‌های حرفه‌ای، از دوربین آیفون ۱۴ پرو اپل استفاده کند. این فیلم با هشتگ “Shot on iPhone” شروع می‌شود که مربوط به کمپین تبلیغاتی اپل برای معرفی قابلیت‌های عکاسی و فیلمبرداری آیفون‌های پرچمدار غول آمریکایی است. اپل پیش‌تر با کارگردان‌های دیگری هم برای ساخت فیلم کوتاه با استفاده از آخرین تکنولوژی آیفون همکاری کرده بود. در پست دوربین آیفون 14 پرو واقعاً دست کمی از یک دوربین سینمایی ندارد + ویدیو هم خود اپل به ستایش از تکنولوژی‌های فیلمبرداری آیفون‌های خودش پرداخته است.

فیلم کوتاه فرصت ضبط شده با دوربین آیفون ۱۴ پرو

ضبط فیلم کوتاه هندی با دوربین آیفون ۱۴ پرو

نسخه کامل فیلم کوتاه فرصت را از طریق این لینک مشاهده کنید

جدیدترین اثری که ادامه‌دهنده راه کمپین تبلیغاتی اپل است، فیلمی کوتاه با عنوان فرصت (Fursat) است که توسط یک فیلمساز هندی تولید شده است. اپل در توصیف این ویدیوی ۳۰ دقیقه‌ای می‌گوید:

یک داستان جادویی در مورد مردی که انقدر وسواس آن برای کنترل آینده زیاد است که در حال از دست دادن زمان ارزشمندتر «حال» است.

کارگردان هندی، این فیلم کوتاه را با استفاده از دوربین آیفون ۱۴ پرو ضبط کرده است. Vishal Bhardwaj یک فیلمساز، فیلمنامه‌نویس، تهیه کننده، آهنگساز و خواننده است و موفق به کسب ۷ جایزه از جشنواره National Film Awards و یک جایزه از جشنواره Filmfare Award شود. از آثار برجسته او می‌توان به نمایش‌هایی اقتباس گرفته از سه تراژدی ویلیام شکسپیر به‌نام‌های «مقبول» از مکبث، «اومکارا» از اتلو و «حیدر» از هملت اشاره کرد.

امکانات دوربین آیفون ۱۴ پرو برای فیلمسازان

اپل در گوشی iPhone 14 Pro خودش، امکانات زیادی را برای فیلمسازان ارائه کرده است. یکی از آن‌‌ها “Action Mode” نام دارد که به‌کاربران اجازه می‌دهد ویدیوهایی بدون لرزش و روان را در صحنه‌های پرجنب‌و‌جوش ضبط کنند. این قابلیت، آیفون را به یک اکشن کم تبدیل می‌کند. ما در پست اکشن مود آیفون ۱۴ پرو در برابر دوربین گوپرو هیرو ۱۱ به مقایسه دوربین آیفون با یک اکشن کم حرفه‌ای پرداخته‌ایم که دیدن آن خالی از لطف نیست.

یکی دیگر از قابلیت‌های جذاب دوربین این گوشی که برای نخستین بار با آیفون ۱۳ پرو معرفی شد، حالت سینماتیک (Cinematic Mode) نام دارد که با اضافه کردن افکت قابل تنظیم عمق میدان، یکی از محبوب‌ترین تکنیک‌های فیلمبرداری حرفه‌ای را شبیه‌سازی می‌کند. اپل حالا در آیفون ۱۴ پرو این قابلیت را ارتقا داده و اجازه ضبط ویدیوهای 4K با نرخ 30fps یا 4K با نرخ 24fps را به کاربران می‌دهد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*