جان مک آفی: دست از سر اپل بردارید، من آیفون را هک خواهم کرد !

احتمالا از ماجرای نامه‌ی تیم کوک باخبر هستند. وقتی دادگاه فدرال از اپل خواست تا آیفون ۵c متعلق به یک تروریست را هک کند، مدیر عامل ایل نامه‌ای نوشت که مورد حمایت اشخاصی مانند ساندار پیچای و عصبانیت دونالد ترامپ، نامزد ریاست جمهوری آمریکا شد. حال، رئیس یکی از بزرگ‌ترین کمپانی‌های مرتبط با امنیت سایبری، جان مک آفی اعلام کرده که حاضر است برای جلوگیری از صدمه دیدن اپل، گوشی تروریست حادثه‌ی Bernardino را هک کند. در ادامه با گجت نیوز همراه شوید.

همانطور که می‌دانید مک آفی یکی از مشهورترین آنتی ویروس‌های جهان است که از نام سازنده‌ی آن، جان مک آفی گرفته شده. پس از نامه‌ی جنجالی و درخواست شرم آور قاضی فدرال آمریکا مبنی بر ساخت یک شاه کلید برای دولت که هر زمان بخواهند دسترسی به اطلاعات درون دستگاه‌های ios داشته باشد، مک آفی به میدان آمده و می‌گوید حاضر است بدون دریافت هزینه‌ای یا درخواستی گوشی متعلق به Syed Farook، یکی از دو تروریست حمله‌ی Bernardino را هک کند.

با این حساب، فدرال دست از سر اپل برداشته و درخواست ساخت یک در پشتی برای دستگاه‌های این کمپانی را لغو کند. این هکر افسانه‌ای در یک نامه‌ی سرگشوده پیشنهاد خود را به حالت زیر ارائه کرده است:

این پیشنهاد من برای FBI است. من و تیم من، به صورت مجانی تلفن متعلق به تروریست فاجعه Bernardino را هک کرده و اطلاعات آن را در اختیار شما قرار خواهیم داد. برای انجام این کار سه هفته فرصت نیاز داریم. اگر قبول کنید، دیگر نیازی به ساخت یک در پشتی برای محصولات اپل نخواهد بود، که در صورت انجام دادن آن، یک فاجعه‌ای بزرگ‌تر رخ خواهد داد. اگر در مورد من و کار من شک دارید می‌توانید در گوگل عبارت Cybersecurity legend ( افسانه‌ امنیت سایبری ) را سرچ کنید و ببینید که نام چه کسی در ۱۰ نتیجه‌ی نخست قرار خواهد گرفت.

اگر FBI این پیشنهاد را قبول کند دیگر توپ در زمین آن‌هاست. جالب است بدانید که مک آفی مانند دونالد ترامپ یکی از نامزد‌های ریاست جمهوری آمریکاست و برخلاف رقیب جمهوری خواه خود یک دموکرات بوده و به حریم شخصی افراد و آزادی آن‌ها احترام قائل است.

منبع: Phonearena

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

2 دیدگاه

  1. کارش حرف نداره و عالیه ، من با این حرکتش خیلی حال کردم ، کا اپل رو کشید پایین خیلی باحال بود