روسا LM GT

کانسپت روسا LM GT ، سوپراسپرت روسی معرفی شد

شرکت نوپای روسی روسا، خودروی سوپراسپرت کانسپت خود، یعنی خودروی LM GT را رونمایی کرد. در ادامه با مشخصات این خودرو مفهومی بیشتر آشنا می‌شویم.

با وجود شرایط حال حاضر کشور روسیه یعنی تحریم‌هایی که به‌خاطر جنگ اوکراین روی این کشور اعمال شده، یک شرکت نوپای روسی با نام روسا، خودروی کانسپت پیست‌محور خود را رونمایی کرد. طبق گفته‌ها و جدیدترین اخبار خودرو، نسخه‌های مسابقه‌ای و جاده‌ای این خودرو تولید خواهد شد و قرار است که روسا LM GT نگاهی به نسخه‌های مسابقه‌ای G3 و G2 تولید شده داشته باشد.

معرفی شرکت روسا و خودروی سوپراسپرت LM GT

روسا LM GT

موسس این شرکت، شخصی با نام رومن روسینف است که در گذشته در مسابقات موتور اسپرت و حتی در لمان هم شرکت کرده بود. طبق گفته خودش، هدفش ساخت خودرویی بر پایه قوانین و ویژگی‌های GT2 و GT3 است تا از این روش بتواند در مسابقه‌های کشورش و کشورهای اروپایی شرکت کند. وی گفته شیفته خودروی MC12 مازراتی است و در طراحی LM GT، از آن الهام گرفته است. شرکت روسا در سایت رسمی خود چنین نوشت که خودروی کانسپت LM GT به‌کلی در کشور روسیه توسعه و ساخته شده، ولی انتظار می‌رود که قطعات آن از شرکت‌ها و کشورهای دیگری وارد و استفاده بشوند.

روسا LM GT روسا LM GT

طبق گزارش‌های منتشر شده، نسخه مسابقه‌ای روسا LM GT در اواسط سال 2024 معرفی می‌شود و نسخه جاده‌ای آن نیز در اواخر سال 2026 یا اوایل سال 2027 معرفی و عرضه خواهد شد. طراحان شرکت منحل شده ماروسیا موتورز، طراحی بدنه این خودروی کانسپت را بر عهده دارند. LM GT طراحی تهاجمی با عنصرهای آیرودینامیک گیرا و ورودی‌های هوای بزرگ دارد و قرار است در نسخه واقعی آن شاهد رشد طول، عرض و ارتفاع باشیم و برای واقعی‌تر شده آن برای قوانین فیزیکی تغییراتی در طراحی اعمال می‌شود. باید منتظر بود و دید که آیا این کمپانی نوپای روسی توانایی محقق کردن اهدافش را دارد یا نه.

روسا LM GT روسا LM GT

روی بدنه این خودرو، شاسی مونوکوک فیبر کربن و پیشرانه ۱۰ سیلندر ۵.۲ لیتری تنفس طبیعی قرار می‌گیرد. کمپانی روسا چیزی درباره جزئیات پیشران‌ه نگفته و به‌نظر می‌رسد که شبیه به آئودی R8 و لامبورگینی هوراکان باشد. طبق گفته‌ها نسخه مسابقه‌ای LM GT2 در سال 2024، با قیمت حدود 545 هزار دلار معرفی شود. قرار است نسخه مسابقه‌ای LM GT3 و نسخه جاده‌ای در سال 2026، با قیمتی بالاتر معرفی شوند. در کابین دو نفره این خودرو شاهد فرمان مسابقه‌ای با نمایشگر یکپارچه، نمایشگر لمسی، دکمه‌های مخصوص به خودروهای مسابقه‌ای و پوشش چرم روی برخی قطعات و طراحی چشم‌نواز هستیم.

روسا LM GT روسا LM GT

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*