لکسوس LC 500h معرفی شد؛ هیبریدی ها قدرت می‌گیرند

لکسوس در ادامه‌ی معرفی کوپه بی نظیر LC 500  در نمایشگاه خودرو دیتروت، اینک آن را به نمایشگاه خودرو ژنو ۲۰۱۶ آورده است. نسخه هیبریدی LC 500 که جدیدا معرفی شد، با جعبه دنده کاملا جدید و البته بسیار پیشرفته‌ای همراه شده  است. در ادامه با گجت نیوز همراه باشید.

باید نقطه قوت این مدل جدید در سیستم انتقال قدرت آن بر شمرد. لکسوس در این هیبریدی تمام عیار، از دو جعبه دنده ضریب متغیر ( e-CVT ) و ۴ دنده سنتی استفاده کرده است و این دو با همکاری یکدیکر قدرت را منتقل می‌کنند.

بر خلاف پیچیدگی گیبرکس این خودرو، سیستم هیبردی عملکرد عادی دارد. یک موتور بنرینی ۳.۵ لیتری V6 و یک پک باتری در این ماشین جای گذاری شده و همراه با آن دو موتور الکتریکی جای گرفته اند که وظیفه پیش راندن خودرو و شارژ باتری‌ها را به دوش می‌کشند. خروجی کلی ۳۵۴ اسب بخار برآورد شده و طبق ادعای لکسوس، این خودرو می‌تواند در کمتر از پنج ثانیه از حالت سکون به ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برسد. همچنین پیشبینی شده که در حالت تمام بنزینی صفر تا صد این خودرو به ۴.۵ ثانیه برسد و با این وجود، نباید انتظار عملکرد چشمگیری از عملکرد  هیبریدی داشت.

۲۰۱۸-lexus-lc-500h-28با وجود یک سیستم انتقال قدرت با کیفیت، همه چیز درست پیش خواهد رفت. لکسوس برای این سیستم انتقال قدرت هیبریدی، با تویوتا همکاری کرده و از توانایی های گیریبکس این شرکت بهره برده است. این سیستم از یک جعبه دنده e-CVT و مجموعه‌ای از دنده های سیاره‌ای به همراه دو موتور الکتریکی تشکیل شده است. به لطف e-CVT انتقال قدرت کارآمدتر شده  و توانایی ها بیشتر شده اند. بنابراین‌ ‌‌LC 500h حتی در دور موتور پایین نیز گشتاور زیادی تولید می‌کند.

۲۰۱۸-lexus-lc-500h-19جعبه دنده e-CVT لکسوس، دارای ۶ نسبت دنده مجازی است که به عنوان مکمل برای چهار دنده فیزیکی واقعی قرار داده شده اند. در واقع باید اینطور عنوان کرد که جعبه دنده این خودرو ۱۰ سرعته است. زمانی که این خودرو در حال حرکت است، همیشه یک دنده از e-CVT  و یک دنده از میان جعبه دنده‌ی سنتی با هم جفت هستند. در حقیقت این خودرو در شرایط مختلف دنده‌ی های دو گیبرکس را با یکدیگر جفت خواهد کرد و با این وجود حالات بسیار زیادی برای انتقال قدرت خلق می‌شود.

مهندسین برای جبران وزن اضافه شده به سبب جعبه دنده چهار سرعته، موتور ژنراتور را کوچک‌تر کردند و همچنین تغییراتی در باتری ایجاد نمودند تا در عین ارائه توان خروجی سابق، وزن کمتری داشته باشد.

در پایان باید گفت که این کوپه هیبریدی خصوصا در رنگ آبی بسیار خیره کننده است. اگر به یاد داشته باشید چندی پیش خودرو آرش AF10 هیبریدی معرفی شد و آن هم یک خودرو هیبریدی به شمار می‌رفت. با اینکه AF10 یک سوپر اسپورت بود اما به یاد داشته باشید که خودرو های هیبریدی این‌چنینی نویدی از آینده هستند.

منبع: autoblog و autoblog

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*