اقامت در عمق 61 متری زیر دریا در هتل جدید دبی

 

 

رو به جنگل و یا رو به دریا؟ این سوالی است که معمولا در هتل ها از مسافران پرسیده می شود. این که آنان در طول اقامت شان ترجیح می دهند صبح را با تماشای کدام منظره شروع کنند و یا از پنجره اتاق شان، نظاره گر کدام بخش از شهر باشند، سوالاتی است که چه در اداره یک هتل و چه در مراحل طراحی و ساخت آن مهم و ضروری هستند.
اما دبی شهری است که در منطقه ای گرم و خشک واقع شده و فاقد جنگل است، و از طرف دیگر بسیاری از هتل هایش هم رو به دریا است. پس برای جذب مسافران باید چه ایده های جدیدی را به مرحله اجرا بگذارد؟ نظرتان در مورد هتلی که ۶۱ متر زیر سطح دریا باشد، و تماشای طبیعت دریا را در ابتدای صبح برای مسافرانش امکان پذیر کند چیست؟

 

مدیر عامل شرکت سرمایه گذار این پروژه معتقد است که: «ساخت هتلی این چنین، موجب توسعه و ایجاد شاخه ها و فرصت های جدید در زمینه صنعت گردشگری خواهد شد و هم چنین از علاقه شرکت اش به ایجاد مرکزی بین المللی با برنامه هایی در خصوص دنیای زیر دریا و حفاظت و توسعه آن خبر داده است.»
این هتل در رو و زیر آب از صفحات مدوری ساخته شده است که به آن ظاهری همچون کشتی فضایی جنگ ستارگان را می دهد. یک دیسک بر روی آب قرار گرفته و دیگری ۲۱ طبقه پایین تر در زیر آب دریا است. در خصوص امنیت این هتل هم نباید چندان نگران باشد. طراحان آن می گویند این بنا بر روی سه پای تنومند و محکم خواهد ایستاد که در کف اقیانوس ثابت شده اند. بخش بالایی هتل هم روی آب به این پایه ها متصل است. این راه حل تکنیکی، تضمین می کند که این هتل دریایی حتی در مقابل سونامی های عظیم و قدرتمند هم دوام آورده و مقاومت کند.
حالا به لطف تکنولوژی یک شرکت سویسی و سرمایه گذاری شرکت BIG Invest می توان امیدوار بود که این پروژه جاه طلبانه در آب های خلیج فارس ساخته شود. البته هنوز خبری از زمان شروع و پایان و همچنین هزینه و مدت زمان لازم برای ساخت این هتل در دست نیست.

در اینجا توجه شما را به گالری تصاویر و ویدیوی این هتل جلب می نماییم:

{photo}91/02/28/dubai-hotel-underwater{/photo}


منبع : Gizmodo

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. سلام

    خب این موضوعات خیلی جالبه ولی چیز خاصی برای تعجب کردن نیست دنیا روز به روز پیشرفت می کنند تا این حد بعد ایرانی ها مشکل خرید گوشت و مرغ دارند تا کجا می خواهیم پیش بریم آخه؟!!!

    دیشب تو اون سرمای تهران یک دختر و پسر حدود 8 یا 9 ساله رو دیدم که کنار درب مترو نشسته بودند و خواهر کنار برادر خواب بود و برادرش برای خرجی گدایی می کرد؟هنوز چهره معصومانه اون پسر و دختر یادمه و هیچ وقت فراموش نمیکنم آخه این چه وضعیه ؟ این هست عدالت ؟!!! این هست پیشرفت ؟؟!!

    تو رو خدا فکر کنید ما همیشه عقب هستیم!!همیشه