5 ادعای بزرگ ایلان ماسک

۵ ادعای بزرگ و جنجالی ایلان ماسک درباره آینده

ایلان ماسک بنیان‌گذار و مدیرعامل کمپانی‌های بزرگی مانند تسلا موتورز و اسپیس ایکس در جریان کنفرانس Code از ۵ ادعای بزرگ خود در ارتباط با آینده سخت می‌گوید. ادعاهایی که همواره با سر و صدای زیادی همراه بوده‌اند و بسیاری از دانشمندان را به چالشی بزرگ دعوت می‌کنند.

بی‌شک می‌توان ایلان ماسک را یکی از نوابغ این روزها دانست؛ نابغه‌ای از جنس سایبورگ

ایلان ماسک (Elon Musk) متولد ۱۹۷۱ آفریقای جنوبی، یکی از مخترعان بزرگ صنایع پیشرفته در آمریکا است. وی بنیان‌گذار شرکت‌های تسلا موتورز (Tesla Motors)، پی‌پال (PayPal) و اسپیس ایکس (SpaceX) است. ایلان ماسک اکنون نیز عمده فعالیت خودش را به‌عنوان مدیرعامل اسپیس ایکس و مدیرعامل و همچنین طراح کمپانی تسلا موتورز انجام می‌دهد. وی یکی از ده شخصیت تاثیر گذار جهان شناخته شده است.

اگر اهداف ایلان ماسک در آینده صورت گیرد، ما تا سال ۲۰۱۷ در اطراف خود انواع خودروهای بدون راننده را خواهیم دید و استعمار مریخ نیز چندان طولانی نخواهد کشید. وی طی سخنرانی خود طی کنفرانس Code در روز پنجشنبه بار دیگر ۵ ادعای خود در ارتباط با آینده را مطرح کرد که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت.

5 ادعای بزرگ ایلان ماسک
۵ ادعای بزرگ ایلان ماسک در کنفرانس Code

مردم تا سال ۲۰۲۵ به مریخ خواهند رفت

ایلان ماسک می‌گوید اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود، ما قادر خواهیم بود بین سال‌های ۲۰۲۴ تا ۲۰۲۵ مردم را به کره مریخ بفرستیم. وقتی از وی در ارتباط با تشکیل دولت و زندگی کامل در مریخ پرسیده می‌شود، وی معتقد است که یک دموکراسی مستقیماً می‌تواند حاکم بر آن منطقه باشد.

بازی‌های ویدیویی غیرقابل تشخیص از واقعیت خواهند شد

ماسک به‌شدت معتقد است که ما احتمالاً در حال زندگی در یک جهان شبیه سازی شده هستیم. استدلال اصلی او برای این حرف خود عدم رسیدن بازی‌های ویدیویی به شبیه سازی در حد واقعیت با توجه به تکنولوژی‌های فوق العاده مدرن امروزی است.

با این حال به عقیده او بازی‌های ویدیویی روزی غیر قابل تشخیص از واقعیت خواهد شد. وی در این باره می‌گوید که ۴۰ سال پیش بازی به نام Pong وجود داشت. این بازی آن زمان بود. حالا پس از گذشت این میزان سال بازی‌های شبیه ساز سه بعدی به میدان آمده‌اند و میلیون‌ها کاربر را به هم نزدیک کرده‌اند. هر ساله نیز شاهد بهتر شدن این تکنولوژی هستیم و به‌زودی واقعیت مجازی فراگیر خواهد شد.

خودروهای بدون راننده کمتر از دو سال آینده وارد بازار می‌شوند

شرکت‌هایی مانند گوگل، اوبر و فورد در حال حاضر تجربه‌های خاص خود را در ارتباط با تکنولوژی خودروهای بدون راننده به دست آورده‌اند. در حالی که بسیاری از این پیشرفت‌های به دست آمده تنها در مراحل اولیه خود هستند، ایلان ماسک معتقد است چنین خودروهایی را می‌توانید تا دو سال دیگر به‌صورت کامل شده در بازار ببینید. وی می‌گوید که مشکل اساسی این خودروها مرتفع شده است و حداقل تا یک سال دیگر رگلاتورها میلیاردها مایل تجربه را با این خودروها به دست خواهند آورد.

یک خودرو اپل تا سال ۲۰۲۰ عرضه خواهد شد

ماسک انتظار دارد حداقل تا سال ۲۰۲۰ خودرو اپل را ببیند. وال استریت ژورنال در گذشته گزارشی را منتشر کرده بود که بر اساس آن نخستین خودرو اپل تا سال ۲۰۱۹ آماده بهره‌برداری خواهد شد.

ما در حال حاضر نیز سایبورگ هستیم

ایلان ماسک هیچگاه به این استدلال که هوش مصنوعی می‌تواند تهدیدی برای آینده‌ی بشریت باشد معتقد نبوده است. وقتی که از وی در کنفرانس Code سوالی پرسیده می‌شود که چگونه برای جلوگیری از یک سناریو جنگی بین انسان و روبات مانند روز قیامت باید مقابله کرد؟ وی در پاسخ به این سوال می‌گوید که ما همین حالا نیز سایبورگ هستیم. در حالی که انسان‌ها به‌راحتی در فضای مجازی فعالین می‌کنند این بدان معناست که همگی سایبورگ هستیم؛ بنابراین نمی‌تواند روزی برسد که روبات‌ها بر ما حکمرانی کنند.

به عقیده وی هر شخصی که با تکیه بر کامپیوتر کارهای روزمره خودش را انجام می‌دهد و اساساً با اینترنت سر و کار دارد از قدرت بسیار بیشتری نسبت به رئیس جمهور ۲۰ سال پیش ایالات متحده برخوردار است.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. بنظرم یکی از اشتباهاتی که ایشون میکنه البته هر فردی مثلا میاد بازی های ۳۰ سال پیش رو که پیکسلی بود با الان مقایسه میکنه!! درسته اصلا قابل مقایسه با الان نیست ولی یه سری چیزا به آخر رسیدن یا بهتر بگم به حداکثر خودشون رسیدن، اینکه من ببینم توی این ۳۰ سال چه انقلابی توی بازی ها بوجود اومده نباید الان هم فکر کنم قراره یه انقلاب دیگه بوجود بیاد که بازی ها مثل واقعیت بشن!