هواپیماهای الکتریکی

به‌زودی شاهد پرواز هواپیماهای الکتریکی بر فراز آسمان خواهیم بود

این روزها دنیای اتومبیل‌های الکتریکی بسیار گسترده شده است و اکثر شرکت‌های سازنده اتومبیل یا اتومبیل الکتریکی اختصاصی خود را ساخته‌اند و یا به فکر تولید هستند، اما ظاهرا دنیای الکتریکی فقط به اتومبیل ختم نمی‌شود و قرار است که به‌زودی شاهد پرواز هواپیماهای الکتریکی بر فراز آسمان باشیم. در ادامه با گجت نیوز همراه باشید.

روز جمعه شرکت ناسا اعلام کرد که در حال توسعه هواپیمای تمام الکتریکی از سری X با نام X-57 است، آن‌طور که پیدا است باتری هواپیما ۱۴ موتور الکتریکی دارد که به‌تازگی توسط ناسا طراحی شده است. شرکت ناسا در طی بیانیه‌ای اعلام کرده که این هواپیما داری ۱۲ موتور الکتریکی بوده که در هر لبه‌ی بال آن ۶ موتور قرار گرفته‌است.

نام مستعار این هواپیما ماکسول است که فیزیکدان قرن ۱۹ با علم الکترومغناطیسی روی آن کار کرده بود و بخشی از این ابتکار ۱۰ سال است که زیر نظر ناسا قرار گرفته، هدف این ابتکار ساخت و انجام هواپیماهای الکتریکی با نمایش گذاشتن تکنولوژی پیشرفته است. ناسا در این باره گفته است که قصد دارد ۵ هواپیما برای حمل و نقل بسازد.

هواپیماهای الکتریکی

هدف از پروژه ماکسول و هواپیما‌های الکتریکی، کاهش مصرف سوخت و قطعا با این تکنولوژی صدای آن‌ها هم بسیار کاهش می‌یابد. با توجه به گزارش‌های روز جمعه وال‌استریت، هواپیما X-57 تا سال آینده در آسمان پرواز می‌کند و همچنین با توجه به گفته ناسا هواپیما مسافری تجاری با سیستم نیروی محرکه تمام برقی تا سال ۲۰۳۵ بر فراز آسمان قرار می‌گیرد. البته هنوز جزئیات چندانی درباره این پروژه مشخص نیست، اما همانند اتومبیل‌های الکتریکی هواپیماهای الکتریکی هم بر فراز آسمان قرار می‌گیرند.

هواپیماهای الکتریکی

آن‌طور که پیدا است تولیدکنندگان هواپیمای ایرباس، زیمنس و درمجموع ۲۰۰ مهندس در حال توسعه تکنولوژی محرکه الکتریکی و هیبریدی هستند و همچنین بوئینگ هم برای تکنولوژی‌های جدیدتر سرمایه گذاری کرده است.

آندره بورشبرگ یکی از خلبانان سوئیسی است که در حال حاضر به سراسر جهان سفر کرده و با توجه به گفته او هواپیمای خورشیدی و جت مسافرتی در ۲۵ سال آینده در آسمان دیده می‌شود. حال باید منتظر انتشار خبرهای بیشتر درباره هواپیماهای الکتریکی باشیم، ظاهرا این تکنولوژی رونق بسیاری یافته و به‌زودی به واقعیت تبدیل می‌شود.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*