مرگبارترین جاده های جهان را بشناسید؛ جاده‌های ایران در چه وضع است؟

سازمان جهانی بهداشت (WHO) آمار مرگ و میر در جاده‌های سراسر جهان را منتشر کرد. بر این اساس در هر ۳۰ ثانیه حداقل یک نفر در جاده‌ها جان خود را از دست داده و ۲۰ نفر نیز زخمی می‌شوند. در این مطلب قصد داریم مرگبارترین جاده های جهان را بشناسیم.

سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد که روزانه ۷۵۲ عابر پیاده و ۷۸۶ راننده و سرنشین وسایل نقلیه بر اثر تصادفات رانندگی در جاده‌های جهان کشته می‌شوند. طبق آمار بانک جهانی، تلفات جاده‌ای در کشورهای کمتر توسعه‌یافته بیشتر از سایر کشورها بوده که این میزان کشته به ضعف زیرساخت، استاندارد ضعیف خودروها و قوانین رانندگی نامناسب مربوط می‌شود. در ادامه با کشورهایی آشنا می‌شویم که مرگبارترین جاده های جهان را دارند.

معرفی مرگبارترین جاده های جهان

۱۰. موزامبیک

موزامبیک کشوری در جنوب شرق آفریقا است که تلفات جاده‌ای بسیاری دارد. بر اساس اعلام سازمان بهداشت جهانی، نرخ مرگ و میر در این کشور در هر صد هزار نفر ۳.۶ کشته است. در سال ۲۰۱۵ نیز تعداد ۸ هزار و ۱۷۳ نفر در سوانح جاده‌ای در موزامبیک جان خود را از دست دادند.

مرگبارترین جاده های جهان

۹. رواندا

۳۲.۱ نفر کشته به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر، آمار کشته‌های جاده‌ای در رواندا است. در سال ۲۰۱۵ نیز سوانح رانندگی جان ۳ هزار و ۷۸۲ نفر را گرفت.

مرگبارترین جاده های جهان

۸. ایران

بر اساس داده‌های سازمان بهداشت جهانی، در ایران از هر ۱۰۰ هزار نفر ۳۲.۱ نفر در جاده‌های کشور کشته می‌شوند. در سال گذشته ۲۴ هزار و ۸۹۶ نفر در جاده‌های ایران کشته شدند که آمار بسیار تاسف آوری است. البته این آمار با اعداد و ارقامی که مسئولین کشور در این رابطه منتشر می‌کنند متفاوت است. وضعیت نابسامان جاده‌ها، کیفیت پایین خودروها و فرهنگ رانندگی نامناسب از جمله دلایلی هستند که میزان تلفات رانندگی در ایران را افزایش داده و لازم است تا اقدامات جدی برای بهبود زیرساخت‌های کشور و افزایش ایمنی جاده‌ها و خودروها صورت بگیرد.

مرگبارترین جاده های جهان

۷. آفریقای مرکزی

آفریقای مرکزی با نرخ ۳۲.۴ نفر به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر در رتبه هفتم مرگبارترین جاده های جهان قرار گرفته است. در سال ۲۰۱۵ تعداد هزار و ۴۹۵ نفر بر اثر تصادفات رانندگی از دنیا رفتند.

مرگبارترین جاده های جهان

۶. تانزانیا

در گزارش سازمان بهداشت جهانی، کشور تانزانیا با نرخ ۳۲.۹ نفر کشته به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر در رتبه ششم جهان جای گرفته است. در سال گذشته ۱۶ هزار و ۲۱۱ نفر بر اثر سوانح جاده‌ای جان خود را از دست دادند.

مرگبارترین جاده های جهان

۵. جمهوری دموکراتیک کنگو

نرخ کشته‌های رانندگی در این کشور به ازای هر صد هزار نفر برابر با ۳۳.۲ نفر بوده و در سال گذشته نیز ۲۲ هزار و ۴۱۹ نفر در جاده‌های کنگو کشته شده‌اند.

مرگبارترین جاده های جهان

۴. لیبریا

لیبریا در غرب قاره آفریقا قرار دارد و در آن سالانه ۳۳.۷ نفر از هر ۱۰۰ هزار نفر جان خود را در جاده‌ها از دست می‌دهند. تعداد کشته‌های رانندگی در این کشور در سال گذشته هزار و ۴۴۸ نفر اعلام شده است.

مرگبارترین جاده های جهان

۳. مالاوی

طبق گزارش سازمان جهانی بهداشت در سال ۲۰۱۵ تعداد ۵ هزار و ۷۳۲ نفر در سوانح رانندگی در جاده‌های مالاوی جان خود را از دست دادند و نرخ کشته‌ها نیز ۳۵ نفر به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر است.

مرگبارترین جاده های جهان

۲. تایلند

سالانه ۳۶.۲ نفر به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر در تایلند به دلیل تصادفات رانندگی کشته می‌شوند. نامناسب بودن قوانین رانندگی از جمله محدودیت سرعت و صندلی کودکان از مهم‌ترین دلایل بروز سوانح رانندگی در این کشور است. در سال گذشته ۲۴ هزار و ۲۳۷ نفر در جاده‌های تایلند کشته شدند.

مرگبارترین جاده های جهان

۱. لیبی

مرگبارترین جاده های جهان در لیبی قرار دارد. در این کشور به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر ۷۳.۴ نفر در سوانح رانندگی کشته می‌شوند که موجب شده تا این کشور با فاصله‌ی زیاد در رتبه‌ی اول مرگ و میر جاده‌ای قرار بگیرد. در سال ۲۰۱۵ تعداد ۴ هزار و ۵۵۴ نفر در تصادفات رانندگی به کام مرگ کشیده شدند که بخش عمده‌ی این تلفات به قوانین ناکافی مانند محدودیت سرعت مربوط می‌شود.

مرگبارترین جاده های جهان

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۲ دیدگاه

 1. فرهنگ رانندگی
  فرهنگ از همه مهم تره
  تو دبی یک راننده از فاصله ۵۰ متری ببینه یک نفر پاش از پیاده رو اومد تو خیابون ترمز میکنه و می ایسته تا عابر رد نشده حرکت نمیکنه یا وقتی یه ماشین دور دو فرمونه میزنه راننده های دیگه کامل صبر میکنند تا کامل دور بزنه و سریع از جلو و عقب ماشین رد نمیشند
  در اروپا کسی برای کسی بوق نمیزنه و همه با تحمل و صبر رانندگی میکنند

  فرهنگ باید درست بشه

 2. خداییش تو چ چیزایی با چ کشورایی داریم کورس میزاریم!!!!
  این کشورا اصن تو نقشه ام نیستن ک چ انتظاری میره ازشون؟؟؟ :l