خودروی سال 2017 جهان

جگوار اف پیس به عنوان خودروی سال ۲۰۱۷ جهان شناخته شد

سرانجام پس از چند ماه بحث و گفتگو میان کارشناسان و داوران و رقابتی که از ماه سپتامبر ۲۰۱۶ در نمایشگاه خودرو پاریس شروع شده بود، برندگان هر ۶ دسته خودروی سال ۲۰۱۷ جهان در نمایشگاه خودرو نیویورک معرفی شدند و خودروی جگوار اف پیس (Jaguar F-Pace)، جایزه بهترین خودروی سال دنیا را از آن خود کرد.

جگوار اف پیس با شکست دادن دو خودرو از گروه فولکس واگن یعنی آئودی Q5 و فولکس واگن تیگوان توانست عنوان خودروی سال ۲۰۱۷ جهان را از آن خود کند. این برای نخستین بار است که یک خودروی کراس اوور، جایزه بهترین خودروی سال را تصاحب می‌کند. جگوار F-Pace در راه برنده شدن این جایزه ارزشمند، مسیر طولانی و سختی را پیمود و با بیش از ۲۰ رقیب سرسخت از سراسر جهان جنگید و به فینال رسید.

خودروی سال 2017 جهان

یان کالوم، مدیر طراحی جگوار در رابطه با این افتخار، اظهار کرد:

F-Pace اولین کراس اوور ماست و خطوط طراحی جگوار به خوبی در آن قابل تشخیص است. کسب عنوان خودروی سال ۲۰۱۷ جهان برای ما افتخار بزرگی است و مسلما بر روی اصول طراحی منحصربه‌فرد و کیفیت محصولات ما تاثیرگذار خواهد بود.

خودروی سال 2017 جهان

البته این تنها افتخار جگوار اف پیس نبود و این خودرو در رقابت با مرسدس بنز S Class کابریولت و تویوتا C-HR توانست به عنوان بهترین طراحی سال نیز دست پیدا کند. مرسدس بنز E کلاس در بخش خودروی لوکس سال با غلبه بر بی ام و سری ۵ و ولوو اس ۹۰ پیروز میدان شد و در بخش خودروی عملکردی سال نیز پورشه ۷۱۸ کیمن / باکستر موفق شد بالاتر از مک لارن ۵۷۰ اس و آئودی آر ۸ اسپایدر قرار بگیرد. همچنین تویوتا پریوس، مطابق انتظار به عنوان خودروی سبز سال ۲۰۱۷ انتخاب شد.

خودروی سال 2017 جهان

مرسدس بنز E کلاس

خودروی سال ۲۰۱۷ جهان توسط هیات داوران متشکل از ۷۵ روزنامه‌نگار بین‌المللی حوزه خودرو انتخاب شد. در سال ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ نیز به ترتیب خودروهای مرسدس بنز C کلاس و مزدا MX-5 مفتخر به دریافت جایزه بهترین خودروی سال شده بودند.

خودروی سال 2017 جهان

پورشه ۷۱۸

برندگان خودروی سال ۲۰۱۷ جهان

خودروی سالجگوار اف پیس
طراحی سالجگوار اف پیس
خودروی شهری سالبی ام و آی ۳
خودروی لوکس سالمرسدس بنز E کلاس
خودروی عملکردی سالپورشه ۷۱۸ کیمن / باکستر
خودروی سبز سالتویوتا پریوس
خودروی سال 2017 جهان

تویوتا پریوس

خودروی سال 2017 جهان

بی ام و i3

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*