اندروید ۴.۴ با نام کیت کت عرضه خواهد شد

android kitkat

ساندرای پیچای -مدیر ارشد بخش اندروید، کروم و اپ‌های گوگل- امروز اعلام کرد که نسخه بعدی اندروید Android 4.4 KitKat نام خواهد داشت. او در توییتر به صورت مختصر اعلام کرد: ما امروز حدود ۱ میلیارد کاربر داریم و امیدواریم، این نسخه نیز شتاب سایر نسخه‌ها را در جذب کاربران حفظ کند.

از آن جا که پیش از این پیش بینی‌ها نسبت به نسخه بعدی اندروید به Key Lime Pie  یا اندروید ۵.۰ ختم می‌شد، این پست توییتر و معرفی Android KitKat تعجب همگان را برانگیخت.

گوگل در صفحه مربوط به اندروید ۴.۴ یا کیت کت نوشته است که «ما در این نسخه از اندروید تلاش می کنیم تا آن را برای همگان در دسترس قرار دهیم.» پیش تر نیز شایعه شده بود که گوگل در اندروید ۴.۳، پشتیبانی بهتر از سخت افزارهای ضعیف‌تر را میسر خواهد کرد، اما این اتفاق رخ نداد و حالا امکان دارد، گوگل تلاش‌های خود در این زمینه را در اندروید کیت کت ارائه کند تا سهم بازار بیشتری در ابزارهای ارزان قیمت با سخت افزار ضعیف بدست آورد.

Android KitKat

Nestlé صاحب برند شکلات KitKat در مقابل استفاده تیم اندروید از این نام برای نامگذاری اندروید ۴.۴ که نوعی تبلیغ رایگان شکلات های آن به شمار می رود، برای گوگل و محصولات سری نکسوس، بر روی بسته بندی های خود تبلیغ خواهد کرد تا به این صورت یک بازی برد-برد برای هر دو شرکت شکل گرفته باشد و در حوزه های نفوذ یکدیگر تبلیغ کرده باشند. داخل بعضی از این بسته بندی ها گیفت کارت گوگل پلی خواهد بود و حتی شانس برنده شدن نکسوس ۷ نیز وجود دارد!

Android KitKat

هنوز درباره اینکه اندروید کیت کت چه زمانی عرضه خواهد شد خبر خاصی وجود ندارد. ولی این حقیقت که بالاخره نام نسخه جدید اندروید عوض شده و فقط اعداد نسل آن افزایش نیافته، می تواند نوید بخش بهبودهای جدی تر در پر فروش ترین سیستم عامل موبایل امروزی در دنیا باشد.
شما می توانید با مراجعه به صفحه مخصوص این نسخه از اندروید در سایت اندروید، یک خط سیر از چگونگی پیشرفت نسخه های مختلف اندروید از گذشته تا به حال و رسیدن آن به کیت کت را مشاهده کنید.

منبع : mashable

 

Android Partnership With Kit Kat Goes Beyond OS Name

Google announced Tuesday that the next iteration of its Android mobile operating system (4.4) will be called KitKat. Google has a history of naming versions of its Android OS after desserts — Cupcake, Froyo, Gingerbread and Jelly Bean have all made the rotation — but never has the company chosen a branded candy for its OS.

We don't know exactly how Google came to choose the Hershey-owned candy over a more general dessert, like Key Lime Pie, but rest assured Google hasn't violated any trademark restrictions. Google would only say, "KitKat has been a favorite candy on the team for some time, so for the K release, we asked if they’d be willing to lend their iconic candy bar to its name." A Google representative confirmed to Mashable that "no money was exchanged" in the deal.

 

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*