سیستم صوتی سه بعدی

سنهایزر و کونتیننتال برای خودروها سیستم صوتی سه بعدی بدون بلندگو طراحی کردند

شرکت کونتیننتال در نمایشگاه CES 2020 اعلام کرد به دنبال فناوری‌هایی پیشرو و جدید در حوزه تجهیزات خودروهاست و سیستم صوتی سه بعدی بدون بلندگو طراحی شده توسط آن‌ها با همکاری سنهایزر یکی از این موارد است.

سنهایزر فناوری Ambeo 3D را به خودروهایی با سیستم صوتی کونتیننتال می‌آورد و سیستم داخلی خودروها به یک سیستم صوتی یکپارچه تبدیل می‌شود تا علاوه‌بر حذف بلندگوها با صدای با کیفیتی هم مواجه شویم. در نمایشگاه چنین سیستمی بر روی مرسدس بنز A200 یا همان Mercedes Benz A Class پیاده‌سازی شده بود که متاسفانه اجازه عکس‌برداری به اصحاب رسانه داده نشد. کانتیننتال سیستم صوتی Ac2ated را با نرم‌افزار Ambeo Mobility سنهایزر ترکیب کرده تا دقت صدا را به بالاترین حد ممکن برساند و کیفیت سیستم صوتی سه بعدی خود را نسبت به بلندگوهای سنتی افزایش دهد.

موردی که ممکن است اغلب خودروسازان را به استفاده از این فناری ترغیب کند صرفه‌جویی در فضا و بزرگ‌تر کردن کابین خودرو به همراه کاهش وزن اتومبیل است. بر اساس ادعای سنهایزر بلندگوهای با کیفیت سنتی گاهی تا ۸۸ پوند وزن دارند و فضای زیادی اشغال می‌کنند، اما با چنین فناوری می‌توان تا ۹۰ درصد وزن سیستم‌های صوتی ماشین را کاهش داد.

هنوز برای صحبت از قیمت نهایی و گسترش چنین تکنولوژی زود است، اما اگر توسعه دهندگان چنین سیستم‌هایی بتوانند کیفیت پایداری را ارائه دهند و قیمت مناسبی داشته باشند شاید شاهد استفاده خودروسازان مطرح از محصول تازه سنهایزر و کونتیننتال در ماشین‌هایشان باشیم.

۱۰ مطلب آخر نمایشگاه CES 2020 :

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*