حمله های سایبری

حمله های سایبری باعث افت کیفیت اینترنت ایران شده است

رئیس سازمان فناوری اطلاعات در خصوص افت کیفیت اینترنت اعلام کرد اختلال اینترنت کاربران به دلیل حمله های سایبری به زیرساخت‌های کشور است.

طی هفته گذشته مسئولان کشور از گسترده‌ترین حمله سایبری تاریخ ایران علیه زیرساخت‌های ارتباطی خبر دادند و این روزها نیز خبرهایی از ادامه‌دار بودن این حملات منتشر می‌شود که تمامی این موارد کاهش کیفیت اینترنت را برای کاربران ایرانی به همراه دارد.

حمله های سایبری و افت کیفیت اینترنت

امیر ناظمی، معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در این رابطه عنوان کرد از خارج کشور شاهد انجام حمله های سایبری سازمان یافته به زیرساخت‌های ارتباطی کشور هستیم که میزان این حملات در حال افزایش است. وی افزود سطح این حملات تاکنون مشاهده نشده است و در حال حاضر با افزایش دو برابری حملات نسبت به هفته قبل مواجه هستیم.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ادامه بیان کرد:

برای برخورد با حملات DDoS از یک سپر محافظ استفاده می‌شود که ما زیرساخت‌های داخل را در برابر حملات بیرون محافظت کنیم. هرچند تمامی این حملات از خارج کشور نیست و از داخل نیز شاهد حملات متعددی هستیم. همچنین برخی از دیتاسنترها تا به امروز با این نوع از حملات روبه‌رو نبوده‌اند و آمادگی لازم را نداشتند که بخواهند با این حملات مقابله کنند.

امیر ناظمی در ادامه افزود کیفیت اینترنت مردم به دلیل این حمله‌ها با اختلال مواجه شده است و ما از این موضوع نگران هستیم که با افت کیفیت اینترنت میزان نارضایتی مردم افزایش پیدا کند و تصور بر این شود که خود حاکمیت کیفیت اینترنت را کاهش داده است.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پایان خاطرنشان کرد:

در این وضعیت فعلی و هنگامی که فشار این مقدار زیاد است، به طوری که باعث می‌شود کیفیت اینترنت کاهش پیدا کند، کافی است این شایعه هم ایجاد شود که دولت اینترنت را قطع کرده که متاسفانه قبول آن برای مردم راحت است.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۸ دیدگاه

 1. همش کار اینگلیساااااااااااااسسسسسسس

 2. دارن مقدمات اینترانت رو فراهم میکنن!!!

  • اونم هست اما از زمان قطع سراسری…مسیریابی های شبکه شون به هم ریخته..این اُفتا و این قطعی ها همه ش برای مسیریابی های جدیده که گویا حالا حالا کار داره و بااااااااز هم متضررش ما مردمیم

 3. الموت لأمریکا DOWN WITH usa مرگ بر امریکا

  پاشنۀ آشیل این‌ترنت فقط‌وفقط سرعت است و تنها اهرمی که متأسفانه هنوز نرم/سخت‌افزار پادزهرش ساخته نشده، همین سرعت است
  سنگ بنای این‌ترنت از اوّل کم‌فروشی سرعت بوده و ربطی به اغتشاش / هک نداشته گرچه در این هنجارشکنی‌ها وضعش بدتر میشود ولی حالت عادی اش تعریفی ندارد
  این مؤلفۀ قدرت را ول‌کن نیست و موردی است که هر قدر هم پول بیشتر دهی الزاماً آش بیشتری نصیبت نمیشود

 4. مراسم چهلم جانباختگان هواپیمای اوکراینی .. 😏😏😉

 5. همش دروغه هیچ حمله سایبری در کار نیس

 6. حملات همش از داخله و با هماهنگی کامل با وزارت ارتباطات، میخوان اینترنت ملی رو راه بندازن سریع و افت اینترنت بین الملل رو گردن حملات سایبری بندازن، از اگاهی مردم میترسند