آزمون مجدد دوربین آیفون ۱۱ در دگزومارک

آزمون مجدد دوربین آیفون ۱۱ در دگزومارک؛ امتیاز بیشتری کسب شد

دوربین آیفون ۱۱ اپل – Apple iphone 11 مجدداً در آزمون دگزومارک شرکت کرد و این مرتبه با کسب امتیاز بیشتری، در جایگاه بالاتری از فهرست DxOMark قرار گرفت.

دگزومارک پروتکل آزمایش خودش را تغییر داده و حالا چهارمین نسخه این پروتکل برای آزمایش دوربین گوشی‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. این یعنی گوشی‌ها باید مجدداً یک مرتبه دیگر در آزمون‌های دگزومارک شرکت کنند و احتمال این که امتیاز متفاوتی را دریافت کنند، بسیار است. البته پیشرفت‌های نرم افزاری که سازندگان با گذشت زمان معرفی می‌کنند هم می‌تواند تأثیر به سزایی در کسب امتیازهای بیشتر داشته باشد.

این اتفاق برای یکی از آیفون‌های اپل رخ داده است و شاهد آزمون مجدد دوربین آیفون ۱۱ در DxOMark بودیم. امتیاز نسخه معمولی آیفون ۱۱ اپل در این آزمون جدید از ۱۰۹ به ۱۱۹ رسیده تا پرچمداران سال ۲۰۲۰ همچون گلکسی اس ۲۰ پلاس سامسونگ و وان پلاس ۸ پرو را از سر راه خود بردارد. البته توجه داشته باشید که امتیاز گوشی سامسونگ با شرکت در پروتکل قبلی این آزمون به دست آمده است.

آزمون مجدد دوربین آیفون ۱۱ در دگزومارک

امتیاز جدید دوربین آیفون ۱۱ در DxOMark

بر اساس این آزمون، آیفون ۱۱ اپل یک سال پس از عرضه همچنان قدرت خوبی در تصویربرداری دارد، ویدیوها و عکس‌هایی با کیفیت مطلوبی را ارائه می‌کند. دوربین این گوشی نوردهی دقیقی دارد، بازتولید رنگ آن خوب است، جزئیات حتی در محیط‌های بیرونی عالی هستند و عملکرد دوربین فوق عریض آن هم مناسب است. با این حال دگزومارک ادعا می‌کند که کیفیت زوم دوربین این گوشی تعریف چندانی ندارد و این با توجه به نبود یک لنز تله فوتو، قابل درک است. مصنوعات در نورپردازی و فلاش بیش از حد در تصاویر پرتره در شب، باعث شده دگزومارک امتیاز بالاتری به دوربین آیفون ۱۱ ندهد.

وقتی به فیلمبرداری می‌رسیم، DxOMark به پیشرفت‌هایی همراه با یک لرزشگیر کارآمد در آن اشاره می‌کند. با این حال هنگام فیلمبرداری و راه رفتن در یک محیط داخلی، یک افکت نامناسب و صحنه‌هایی با وایت بالانس و نوردهی نامناسب واضح است.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. با اینکه آیفون ۱۱ دوربین بسیار بهتری نسبت به گالکسی اس ۲۰ پلاس و نوت ۱۰ پلاس و بسیاری از پرچمداران اندرویدی داره ولی نظرات DXO هیچ ارزشی نداره و یک مشت دروغ و ریا است