درگ موتورترند ۲۰۲۰

درگ موتورترند ۲۰۲۰ برگزار شد؛ جذاب و متفاوت با حضور برترین خودروهای اسپرت جهان+عکس و فیلم

درگ موتورترند ۲۰۲۰ جذاب‌تر و متفاوت‌تر از همیشه با حضور برترین و قدرتمندترین خودروهای اسپرت جهان برگزار شد که در ادامه جزئیات آن را بررسی می‌کنیم.

درگ بزرگ موتورترند – Motortrend به عنوان یک رقابت جذاب خودرویی شناخته می‌شود که در آخرین روزهای هر سال توسط این وبسایت معتبر حوزه خودرو برگزار می‌شود. در این رقابت، برترین و قدرتمندترین خودروهای اسپرت و پرفورمنس جهان با بهترین راننده‌ها در یک مسیر مستقیم به رقابت می‌پردازند تا ببینیم کدام خودرو زودتر و سریع‌تر از رقبا خود را به خط پایان می‌رساند. در سه سال گذشته این رقابت خودرویی در باند نظامی پایگاه نیروی هوایی وندنبرگ برگزار می‌شد، اما امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا، این رقابت کمی متفاوت‌تر بود. باند‌های فرودگاه نیز طول مناسبی برای این رقابت هیجان‌انگیز را ندارند و مسیرهای دیگر مانند پیست آزمایشی صحرای کالیفرنیا نیز عرض کافی برای حضور ۸ خودرو در کنار یکدیگر را ندارد.

به همین دلیل است که درگ موتورترند ۲۰۲۰ با قبل تفاوت داشت. در رقابت امسال به جای این که همه خودروها در کنار یکدیگر و به صورت همزمان استارت بزنند، قرار شد خودروها به صورت دو به دو در کنار هم قرار بگیرند و رقابت کنند و در نهایت دو خودرو به مرحله نهایی می‌رسند و فینال این درگ را برگزار می‌کنند و قهرمان مشخص می‌شود. درگ‌های مرحله اول و دوم در مسیر مستقیم ۴۰۰ متری برگزار شد، اما در درگ فینال ، دو خودرو در مسیر ۸۰۰ متری به رقابت پرداختند.

درگ موتورترند ۲۰۲۰

همچنین در درگ بزرگ موتورترند ۲۰۲۰ خودروی آکورا NSX به عنوان قهرمان خودروهای هیبریدی پرفورمنس موتورترند و رم TRX به عنوان پیکاپ سال ۲۰۲۱ موتورترند نیز حضور داشتند. شورولت کوروت، فراری اف ۸ تریبوتو، فورد موستانگ شلبی جی تی ۵۰۰، لامبورگینی اوراکان اوو، پورشه ۹۱۱ توربو اس و پورشه کاین کوپه توربو از دیگر خودروهای حاضر در این مسابقه درگ بودند. در ادامه، جزئیات رقابت‌های مرحله اول و دوم درگ موتورترند ۲۰۲۰ را مشاهده می‌کنید. خودروهایی که با رنگ سبز مشخص شده‌اند برنده شده‌اند:

مرحله اول

پورشه کاین کوپه توربورم تی آر ایکس

شورولت کوروتشلبی جی تی ۵۰۰

فراری  اف ۸ تریبوتوآکورا ان اس ایکس

پورشه ۹۱۱ توربو اسلامبورگینی اوراکان اوو

مرحله دوم

شورولت کوروتفراری اف ۸ تریبوتو

پورشه کاین کوپه توربوپورشه ۹۱۱ توربو اس

درگ موتورترند ۲۰۲۰

بنابراین دو سوپرکار محبوب و دوست داشتنی یعنی پورشه ۹۱۱ توربو اس و فراری اف ۸ تریبوتو ۷۲۰ اسب بخاری به فینال رسیدند. در درگ‌های مرحله اول و دوم که در مسیر ۴۰۰ متری برگزار شدند، رکورد پورشه ۹۱۱ توربو اس دو دهم ثانیه سریع‌تر از رکورد فراری اف ۸ تریبوتو بود، اما قهرمان این رقابت باید در یک مسیر ۸۰۰ متری بین این دو خودرو مشخص می‌شد. بنابراین این دو سوپرکار جذاب و قدرتمند در کنار هم قرار گرفتند و رقابت را آغاز کردند که در نهایت برنده و قهرمان درگ بزرگ موتورترند ۲۰۲۰ مشخص شد. شما فکر می‌کنید کدام خودرو عنوان قهرمانی این رقابت را به دست می‌آورد؟ برای دریافت پاسخ این سوال، ویدیوی جذاب زیر را تماشا کنید و از درگ بزرگ موتورترند لذت ببرید. همچنین در انتها می‌توانید مشخصات ۸ خودروی شرکت کننده و تایم‌های مسیر ۴۰۰ متری آنها را مشاهده کنید:

ویدیوی درگ موتورترند ۲۰۲۰

دانلود ویدیو با کیفیت ۷۲۰p

مشخصات و تایم ۴۰۰ متر شرکت کننده‌ها

خودرو وزن قدرت موتور گشتاور تایم ۴۰۰ متر
پورشه ۹۱۱ توربو اس ۱۶۴۵ کیلوگرم ۶۵۰ اسب بخار ۸۰۰ نیوتن‌متر ۱۰.۳ ثانیه
فراری اف ۸ تریبوتو ۱۵۴۱ کیلوگرم ۷۲۰ اسب بخار ۷۷۰ نیوتن‌متر ۱۰.۵ ثانیه
لامبورگینی اوراکان اوو ۱۶۵۳ کیلوگرم ۶۴۰ اسب بخار ۶۰۰ نیوتن‌متر ۱۰.۵ ثانیه
شورولت کوروت ۱۶۲۷ کیلوگرم ۴۹۵ اسب بخار ۶۳۷ نیوتن‌متر ۱۱.۱ ثانیه
آکورا ان اس ایکس ۱۷۸۲ کیلوگرم ۵۸۰ اسب بخار ۶۵۰ نیوتن‌متر ۱۱.۲ ثانیه
فورد شلبی جی تی ۵۰۰ ۱۸۳۹ کیلوگرم ۷۶۰ اسب بخار ۸۴۷ نیوتن‌متر ۱۱.۳ ثانیه
پورشه کاین توربو کوپه ۲۲۶۷ کیلوگرم ۵۵۰ اسب بخار ۷۷۰ نیوتن‌متر ۱۱.۷ ثانیه
رم تی آر ایکس ۳۱۷۵ کیلوگرم ۷۰۲ اسب بخار ۸۸۰ نیوتن‌متر ۱۲.۷ ثانیه

تصاویر درگ بزرگ موتورترند