واردات واکسن کرونا

آمار دقیق واردات واکسن کرونا به کشور توسط گمرک منتشر شد

گمرک ایران طی مکاتبه‌ای جزئیات واردات واکسن کرونا را تشریح کرده و اعلام کرد که تا به امروز ۱.۹ میلیون دوز واکسن کرونا وارد کشور شده است.

اعلام گمرک ایران به سازمان غذا و دارو مشخص می‌سازد که از ۱۵ بهمن ماه سال پیش تا ۲۶ فروردین ماه سال جاری ۱.۹ میلیون دوز واکسن کرونا به کشور وارد، ترخیص و تحویل وزارت بهداشت شده است. گمرک ایران طی مکاتبه‌ای با وزارت بهداشت جزئیات واردات واکسن را توضیح داده است.

در مکاتبه اونقی، معاون فنی گمرک ایران، با شانه ساز، معاون وزیر بهداشت و رئیس سازمان غذا و دارو اعلام شده است که تا به امروز ۱.۹ میلیون دوز واکسن کرونا از چهار کشور و از طریق فرودگاه امام خمینی به کشور وارد شده و بعد از تشریفات گمرکی با حداقل اسناد به صورت حمل یک‌سره و شبانه‌روزی در حداقل زمان ممکن (کمتر از ۱۵ دقیقه) تحویل نمایندگان وزارت بهداشت شده است.

جزئیات واردات واکسن کرونا به کشور

در سال قبل در ۱۵ بهمن ماه ۲۰ هزار دوز واکسن اسپوتنیک روسیه، ۲۵ بهمن ۱۰۰ هزار دوز واکسن اسپوتنیک، ۱۰ اسفندماه ۲۵۰ هزار دوز واکسن چینی، ۱۴ اسفندماه ۲۰۰ هزار دوز واکسن اسپوتنیک روسی و ۲۰ اسفند ۱۲۵ هزار دوز واکسن هندی به کشور وارد شده است.

این در حالی است که در امسال در پنج فروردین ماه ۱۰۰ هزار دوز واکسن اسپوتنیک روسی، ۱۲ فروردین ۱۰۰ هزار دوز واکسن اسپوتنیک روسی، ۱۶ فروردین ۷۰۰ هزار و ۸۰۰ دوز کواکس کره جنوبی و ۲۶ فروردین ۴۰۰ هزار دوز واکسن چینی به کشور وارد شده و در اختیار وزارت بهداشت قرار گرفته است.

جریان واردات یک میلیون و ۹۹۵ هزار و ۸۰۰ دوز واکسن کرونا از کانال دولت انجام شده، اما از چندی قبل موضوع واردات از طریق بخش خصوصی نیز مطرح است. این در صورتی است که اخیرا همتی، رئیس کل بانک مرکزی اعلام کرده است که هرگونه درخواست و اعلام وزارت بهداشت در راستای پرداخت ارز به منظور واردات واکسن تأمین می‌شود و تا به امروز هم بر اساس میزان تقاضا و درخواست برای خرید واکسن از کشورهای چین و روسیه، ارز مورد نیاز تأمین و واردات صورت گرفته است. بر اساس اظهارات رئیس کل بانک مرکزی، در حال حاضر نیز تخصیص ارز به منظور واردات با ارز نیمایی، طبق دستور رئیس جمهور در دست تأمین است.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۲ دیدگاه

  1. ای مردم شریف ایران تورو اون کسی که دوستش دارید بابت این واکسن های بنجل بی کیفیت پول ندید بخدا عوارض این واکسن های آشغالی از خود ویروس کرونا صد برابر بیشتره دیگه خود دانید.

  2. هرچی آشغال و می‌فرستن این ور