نتایج جستجوی گوگل در موبایل

گوگل تغییری بزرگ و کاربردی در بخش جستجوی موبایل ایجاد کرد

شرکت گوگل تغییری بزرگ و کاربردی در بخش جستجوی موبایل و نحوه نمایش نتایج جستجو در آن را ایجاد کرده است.

گوگل در اقدامی تازه، دست به تغییری بزرگ و کاربردی در بخش جستجوی موبایل زده است. در بخش نمایش موارد بیشتر جستجوی موبایل گوگل، به جای استفاده از دکمه کلاسیک “صفحه بعدی” یا دکمه “موارد بیشتر” یا استفاده از حرف o برای نمایش صفحات بعدی جستجو، از یک اسکرول بی‌پایان استفاده خواهد شد.

شرکت گوگل از این قابلیت با عنوان پیمایش پیوسته یاد کرده است. این قابلیت از همین الان بر روی موبایل ها وجود خواهد داشت. مدیر تولید بخش جستجوی گوگل، نیرو انند در این باره اظهار داشته است:

امروز، ما با راه‌اندازی قابلیت پیمایش پیوسته بر روی موبایل‌ها، نتایج جستجوی را در این وسایل، شهودی‌تر و یکپارچه‌تر ارائه خواهیم کرد. حال، زمانی که شما به پایین صفحه نتایج جستجوی خود در تلفن همراه‌تان برسید، نتایج جستجوی مرتبط بیشتری برای شما به طور خودکار بارگذاری خواهد شد.

پیمایش پیوسته جستجو در موبایل

به هنگامی که شما مطلبی را در گوگل در موبایل خود جستجو کنید، صفحه اول نتایج جستجو همانند قبل برای شما بارگذاری می‌شود. اما وقتی به پایان صفحه برسید، نتایج و صفحات بعدی به طور خودکار برای شما بارگذاری خواهند شد. در حقیقت، شما هرگز به پایین صفحه نخواهید رسید.

با اضافه شدن این ویژگی، نتایج جستجو اضافی به طور خودکار برای شما به نمایش در خواهند آمد، بدون آنکه لازم باشد تا شما دکمه یا لینکی را کلیک کنید. هر چند، به نظر می‌رسد که این مورد در نسخه دسکتاپ جستجوی گوگل به صورت پیش‌فرض قرار نگرفته است. شما همچنان عبارت Gooooooogle با لینک به صفحات بعدی جستجو را مشاهده خواهید کرد.

بنابر اطلاعات تازه بدست آمده، قابلیت پیمایش پیوسته در ابتدا برای کشورهای انگلیسی زبان ارائه خواهد شد و شروع آن در موبایل‌های کشور آمریکا خواهد بود. شرکت گوگل اظهار داشته که قابلیت نمایش پیوسته به تدریج برای تمام کاربران به اجرا در خواهد آمد. به نظر شما آیا این قابلیت تازه تجربه کاربری بهتری به شما خواهد داد یا شما با قابلیت‌های قبلی حس بهتری داشتید؟

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه