شکایت جدید روسیه از 7 شرکت بزرگ جهان از جمله گوگل

شکایت جدید روسیه از 7 شرکت بزرگ جهان از جمله گوگل!

روسیه از ۷ شرکت بزرگ جهان از جمله گوگل، اپل و پینترست به خاطر خروج از این کشور (پس از جنگ با اوکراین) و نقض قوانین مکرر شکایت کرده است.

سرویس فدرال نظارت بر ارتباطات، فناوری اطلاعات و رسانه‌های جمعی روسیه (Roskomnadzor) روز جمعه اعلام کرد که از شرکت‌های فناوری خارجی اپل، گوگل، پینترست، توییچ، لایکمی، ایربی‌ان‌بی و یونایتد پارسل سرویس شکایت کرده است.

دولت روسیه سال گذشته گوگل را به علت ذخیره نکردن اطلاعات شخصی کاربران روسی در دیتابیس‌های واقع در روسیه، ۳ میلیون روبل (معادل ۴۶ هزار و ۵۴۰ دلار) جریمه کرد. این سرویس فدرال روز جمعه گفته است که به دلیل نقض مکرر قوانین روسیه، یک شکایت جدید را علیه گوگل تنظیم کرده است. در صورت مجرم شناخته شدن گوگل، جریمه آن می‌تواند چیزی بیت ۶ تا ۱۸ میلیون روبل (۹۱ هزار تا ۲۷۳ هزار دلار) باشد.

شکایت جدید روسیه از 7 شرکت بزرگ جهان از جمله گوگل

از زمان شکل‌گیری جنگ بین روسیه و اوکراین، بسیاری از شرکت‌های جهانی، خاک روسیه را ترک کردند. اکثر این شرکت‌ها آمریکایی هستند. پس از تحریم‌هایی که توسط اروپا، ایالات متحده و بریتانیا علیه روسیه وضع شد، شرکت‌هایی که متعلق به این مناطق بودند، به یک باره از روسیه خارج شدند. اما روسیه به سادگی از این پشت پا نخواهد گذاشت و تا جای ممکن پیش از ترک کلی، از آن‌ها غرامت خواهد گرفت. همچنین علاوه بر جریمه‌های سنگین مالی، این شرکت‌ها ناچارند زیرساخت‌هایی که در روسیه مستقر کرده‌اند را هم در همانجا باقی بگذارند!

جنگ روسیه با گوگل؛ شکایت پشت شکایت!

از آنجا که گوگل بارها از حذف محتوای ممنوعه روسیه خودداری کرده است، دولت این کشور شکایت جدیدی را علیه غول جستجوی جهان تنظیم خواهد کرد. تیم‌های حقوقی وابسته به دولت روسیه خواهان جریمه ۷.۲ میلیارد روبلی (معادل ۱۱۰ میلیون دلار) گوگل هستند. آنطور که شنیده می‌شود دادگاه تاگانسکی مسکو اقدامات اجرایی علیه گوگل را اجرا کرده و این جریمه را نیز اعمال کرده است.

این دادگاه همچنین گوگل را ۳ میلیون روبل برای امتناع از حذف محتوای ممنوعه روسیه از یوتیوب جریمه کرده است.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

2 دیدگاه

  1. دیکتاتور روسی 😄