ال 90 ایرانیزه

ال 90 ایرانیزه برای صادرات به روسیه ساخته می‌شود!

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا با اعلام این‌که ال 90 ایرانیزه به موتور ME16 مجهز خواهد شد، گفت بازار هدف این خودرو روسیه است.

محمد علی تیموری، مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا گفت سایپا برای سال 1401 برنامه تولید 650 هزار دستگاه خودرو را در دستور کار خود قرار داده که شامل 10 هزار دستگاه تعهدات صادرات، 100 هزار دستگاه خودرو وارداتی و مونتاژی به همراه 540 هزار دستگاه خودرو تولید داخل است.

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا در ادامه بیان کرد تا هفته قبل حدود 400 هزار دستگاه خودرو به دست مشتریان رساندیم و تعداد تعهدات معوق نیز به زیر یک هزار دستگاه کاهش پیدا کرده است. ضمن این‌که برای تنظیم بازار تولید سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود 92 هزار دستگاه افزایش یافته است.

صادرات ال 90 ایرانیزه به بازار روسیه

تیموری در ادامه بیان کرد خودرو جدیدی با نام P90 در حال آماده‌سازی بوده که روی پلتفرم ساندرو ساخته شده و قادر به پاس کردن استانداردهای 85گانه است. وی با اشاره به این‌که این خودرو به پیشرانه ME16 مجهز شده، گفت در مگاموتور در حال راه‌اندازی خط تولید آن هستیم و حتی نخستین مدل‌های آن نیز به تولید رسیده که در بهمن‌ماه خط تولید آن را افتتاح خواهیم کرد. همچنین کشور روسیه به‌عنوان بازار هدف این خودرو خواهد بود.

ال 90 ایرانیزه

مدیرعامل سایپا در پایان گفته‌های خود بیان کرد کشورهای عراق و ونزوئلا به‌عنوان بازارهای صادراتی سال 1401 این گروه خودروسازی محسوب می‌شوند که تاکنون توانستیم نخستین محموله‌ها را به این دو کشور ارسال کنیم. در واقع هزار دستگاه خودرو به عراق به‌شکل CKD و به ونزوئلا نیز مجموعه اول هزار دستگاهی را ارسال کردیم. ضمن این‌که مجموعه دوم دو هزار دستگاهی صادرات به این کشور نیز در حال آماده‌سازی است.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*