امتیاز قسمت دوم فیلم تلماسه - Dune: Part Two در IMDb

قسمت دوم فیلم تلماسه با کسب امتیاز 9.1 در IMDb یکی از بهترین فیلم های تاریخ سینما شد

قسمت دوم تلماسه امتیاز 9.1 را در IMDb کسب کرد. فیلم Dune: Part Two حالا بین بهترین فیلم های تاریخ مثل پدرخوانده و فهرست شیندلر قرار می‌گیرد.

«تلماسه» (Dune) یکی از آثار علمی تخیلی پررنگ سال 2021 بود که موفق به کسب 6 جایزه در مراسم اسکار 2022 شد. این فیلم را دنی ویلنوو، کارگردان فیلم‌هایی مثل زندانیان و بلید رانر 2049 با اقتباس از رمانی با همین نام ساخته بود. قسمت جدید این فیلم پس از انتظار شدید طرفداران بالاخره بهمن ماه گذشته به اکران رسید و نمرات اولیه فیلم Dune: Part Two از یک اثر کم‌نقص خبر می‌دادند. حالا این فیلم با کسب امتیاز 9.1 از 10 در IMDb تا به اینجا بین بهترین فیلم‌های تاریخ در این مرجع دنیای سینما جا گرفته است.

درخشش قسمت دوم فیلم تلماسه (Dune) در IMDb

امتیاز قسمت دوم فیلم تلماسه - Dune: Part Two در IMDb

تلماسه: بخش 2، یکی از مورد انتظارترین فیلم های سال 2024 به‌تازگی امتیاز 9.4 را در IMDb دریافت کرد؛ امتیازی که آن را بالاتر از شاهکارهایی مثل رستگاری شاوشنک، پدرخوانده 1 و فهرست شیندلر در صدر رده‌بندی این وب‌سایت قرار می‌داد. البته از آنجا که امتیاز فیلم‌ها در آی ام دی بی به مروز زمان تغییر پیدا می‌کند، قسمت دوم تلماسه حالا در زمان نگارش این مطلب به امتیاز 9.1 بسنده کرده است. البته حتی در این صورت هم این اثر دنی ویلنوو یکی از بهترین فیلم‌های تاریخ در این وب‌سایت به حساب می‌آید.

البته باید اشاره کرد که آثار برتر آی ام دی بی در حال حاضر با رای بیش از 1 یا حتی 2 میلیون کاربر به این جایگاه دست پیدا کرده‌اند؛ به‌عنوان مثال، رستگاری شاوشنگ با حدود 3 میلیون رای امتیاز 9.3 را کسب کرده یا پدرخوانده با 2 میلیون رای امتیاز 9.2 را به دست آورده. با وجود این، تاکنون مجموعاً 18 هزار رای برای قسمت دوم تلماسه ثبت شده است و این موضوع به‌شدت ارزش امتیاز این فیلم را تحت تاثیر قرار می‌دهد. باید منتظر ماند و دید با ثبت رای صدها هزار یا حتی بیش از 1 میلیون کاربر، تلماسه جدید کماکان می‌تواند جایگاه خود را حفظ کند یا خیر.

امتیاز قسمت دوم فیلم تلماسه - Dune: Part Two در IMDb

در حال حاضر اولین قسمت  Dune با 771 هزار رای موفق به دریافت امتیاز 8 شده است که آن را در رده فیلم‌های باکیفیت قرار می‌دهد.

دومین بخش تلماسه ادامه داستان پل اتریدیز با بازی تیموتی شالامی در سیاره آراکیس و مواجهه او با دشواری‌های رهبری قبلیه فرمن را روایت می‌کند. در این فیلم علاوه بر تیموتی شالامی، چهره‌های معروف دیگری مثل خاویر باردم، زندایا، فلورنس پیو و لئا سیدو حضور دارند. لجندری پیکچرز و ویلنوو فیلمز تولیدکنندگان این اثر بوده‌اند و شرکت برادران وارنر هم توزیع آن را بر عهده داشته است. در آخر، نظر شما کاربران گجت نیوز درباره Dune: Part Two چیست؟

از دست ندهید:
فیلم های بد و ضعیفی که طی ۱۰۰ سال گذشته برنده جایزه اسکار شده‌اند ترسناک ترین فیلم های سال ۲۰۲۴ که نباید از دست بدهیم ۵ فیلم فوق‌العاده علمی تخیلی که بی صبرانه منتظر پخش دنباله آن ها هستیم این بازیگران هالیوودی در ۲۰ سال گذشته بیشترین درآمد را داشته‌اند

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

2 دیدگاه

  1. کسشرترین فیلمِ تاریخِ ! آخه کدوم ابلهی رو یه سیاره ی دیگه با شمشیر جنگ میکنه !