آخرین مطالب
5
امروز
سیمپسون ها

15 پیش‌بینی در کارتون سیمپسون ها درباره آینده که تبدیل به واقعیت شدند

کارتون سیمپسون ها (The Simpsons) پیش‌بینی‌ها یا پیشگویی های زیادی درباره آینده داشته است. 17 سال پیش در یکی از قسمت های آن، ترامپ به عنوان رییس جمهور آمریکا نشان داده شد!

انتخاب شدن دونالد ترامپ به عنوان رییس جمهور آمریکا در 17 سال بعد، تنها یکی از پیش بینی های کارتون سیمپسون ها بود. سال گذشته و بعد از انتخاب وی، چندین مرتبه این کارتون محبوب مرور و مشخص شد برخی از حوادث رخ داده در آن، در جهانی واقعی نیز اتفاق افتاده‌اند.

کارتون سیمپسون ها حدود 27 سال است که پخش می‌شود، پس بعید نیست برخی از حوادث رخ داده در آن، به طور اتفاقی در دنیای واقعی نیز رویت شوند. اما برخی از داستان‌های آن، کاملا به حوادث خاص دنیای واقعی شباهت دارند، به طوری که می‌توان گفت در این کارتون اتفاق افتادن آن‌ها پیش‌بینی شده است.

به همین دلیل 15 مورد از پیش بینی های کارتون سیمپسون ها از ابتدای پخش آن در سال 1989 که تا به امروز در دنیای واقعی تجریه شده‌اند را لیست کرده‌ایم. تعدد این موارد سبب می‌شود درباره اتفاقی بودن آن‌ها شک کنیم!

برنده جایزه نوبل- فصل 22 قسمت 1

سیمپسون ها

پروفسور بنت هولمستروم (Bengt Holmström) از دانشگاه MIT، در سال 2016 جایزه نوبل اقتصاد را دریافت کرد. این اتفاق در حالی رخ داد که 6 سال قبل در قسمت اول فصل بیست و دوم کارتون سیمپسون ها ، بر سر دریافت جایزه نوبل اقتصاد توسط وی شرط‌بندی شده بود. در این قسمت مارتین، لیزا، دیتابیس و مایل‌هاوس بر روی یک کاغذ، اسامی افرادی که تصور می‌کردند جایزه نوبل به آن‌ها اهدا خواهد شد را نوشته بودند.

ساعت‌های هوشمند – فصل 6 قسمت 19

سیمپسون ها

در نوزدهمین قسمت فصل ششم کارتون سیمپسون ها که در سال 1995 (22 سال قبل) بر روی آنتن رفت، ایده استفاده از ساعت به عنوان یک گوشی موبایل مطرح شد. این اتفاق تقریبا 20 سال پیش از معرفی و عرضه اولین اپل واچ اتفاق افتاد.

اجرای لیدی گاگا در سوپربول – فصل 23 قسمت 22

سیمپسون ها

در سال 2012، لیدی گاگا خواننده محبوب آمریکایی در یکی از قسمت‌های سیمپسون ها به اجرای نمایش در سوپربول پرداخت و نمایشی زیبا در ارتفاع انجام داد. وی 5 سال بعد و در سال جاری میلادی، در استادیوم NRG هیوستون چنین اجرایی را در دنیای واقعی به نمایش گذاشت.

تصحیح خودکار در سیمپسون ها – فصل 6 قسمت 8

کارنی و دالف، در یکی از قسمت‌های کارتون سیمپسون ها که در سال 1994 (23 سال قبل) پخش شد، بر روی دستگاه اپل نیوتن یادداشتی تحت عنوان “Beat Up Martin” (ضب و شتم مارتین) نوشتند. این نوشته خیلی سریع تبدیل به عبارت “Eat Up Martha” (خوردن مارتا) شد. در آن سال دستگاه هوشمندی وجود نداشت تا همانند گوشی های هوشمند امروزی، عبارات نوشته شده کاربران را بر اساس یادگیری ماشینی خود تصحیح کند.

در آن زمان، اپل به تازگی دستگاه اپل نیوتن را معرفی کرده بود که امروز شاهد جایگزینی آن با گوشی های آیفون هستیم. اپل مدعی بود این دستگاه دارای قابلیت تشخیص دست‌خط است، اما این ویژگی کارکرد بسیار بدی در اپل نیوتن داشت. در واقع در این قسمت سیمپسون ها سعی بر آن بود تا به روشی طنزآمیز، مشکل این قابلیت دستگاه اپل به نمایش گذاشته شود.

نیتین گاناترا (Nitin Ganatra) مدیر پیشین بخش مهندسی اپلیکیشن‌های آی او اس در اپل، به شرکت Fast Company اعلام کرده بود این صحنه در سریال کارتونی سیمپسون ها سبب الهام‌بخشی به اپل شد تا کیبورد آیفون‌ها را درست کند.

دستگاه‌های رای‌گیری معیوب – فصل 20 قسمت 4

در سال 2008، در یکی از قسمت‌های سیمپسون ها هامر به عنوان محبوب‌ترین شخصیت کارتون، در تلاش بود در انتخابات ریاست جمهوی آمریکا به باراک اوباما رای بدهد، اما یک ماشین رای‌گیری خراب سبب شد رای وی چیز دیگری ثبت شود.! 4 سال بعد از این اتفاق، مسئولان ستاد انتخابات مجبور شدند یک دستگاه رای‌گیری در پنسیلوانیا را تعویض کنند، چرا که معیوب بودن آن سبب می‌شد رای مردمی که باراک اوباما را انتخاب می‌کردند به نفع رقیب جمهوری‌خواه وی یعنی میت رامنی (Mitt Romney) ثبت شود!

اختراع گیاه تامکو – فصل 11 قسمت 5

در سال 1999 (18 سال قبل)، هامر از انرژی هسته‌ای استفاده کرد تا با ترکیب گوجه فرنگی و تنباکو، گیاهی جدید با نام تامکو (Tomacco) اختراع کند. یکی از طرفداران کارتون سیمپسون ها با نام راب باور (Rob Baur) از این قسمت کارتون الهام گرفت و تلاش کرد گیاه هیبریدی خود را تولید کند. راب در سال 2003، یک ریشه تنباکو و یک ساقه گوجه فرنگی را با هم مخلوط کرد تا تامکو را به وجود بیاورد.

این موضوع بیش از همه سبب تعجب نویسندگان کارتون سیمپسون ها شد، به طوری که آن‌ها راب باور و خانوده‌اش را به دفتر خود دعوت کرده و میوه تامکو را برای اولین مرتبه چشیدند.

شیوع بیماری ابولا – فصل 9 قسمت 3

از جمله اتفاقاتی که در کارتون سیمپسون ها خیلی دقیق پیش‌بینی شد و افراد زیادی از آن متعجب هستند، شیوع بیماری وحشتناک ابولا 17 پیش از وقوع آن است. این بیماری ویروسی در سال 2014 جان افراد زیادی را در سراسر دنیا گرفت. در یکی از صحنه‌های قسمتی از سیمپسون ها با نام «لیزا و ساکس»، مارج کتابی با عنوان «جورج کنجکاو و ویروس ابولا» را خواند. در دهه 1990، این ویروس به هیچ عنوان شایع نبود، اما سال‌ها بعد شدیدا بر سر زبان‌ها افتاد و افراد زیادی به خاطر ابتلا به آن تلف شدند.

ابولا برای اولین مرتبه در سال 1976 کشف شد و شیوع آن حدود 3 سال قبل، بدترین حادثه‌ای است که توسط این ویروس از زمان کشف شدن آن رخ داده است. با این حال فقط در سال 1995 و در جمهوری دموکراتیک کنگو، 254 نفر به خاطر ابتلا به ابولا جان خود را از دست دادند. در سال 2000 میلادی نیز 224 نفر از مردم اوگاندا نیز به خاطر شیوع ابولا از دنیا رفتند.

کشف اندازه جرم زیراتمی «هیگز» – فصل 8 قسمت 1

سیمپسون ها

در سال 1998، در یکی از قسمت‌های کارتون سیمپسون ها هامر تبدیل به یک مخترع شد. در یکی از صحنه‌ها، وی را در مقابل تخته سیاه مشاهده می‌کنیم که معادله‌ای بسیار پیچیده بر روی آن نوشته شده است. بر اساس گفته‌های سیمون سینگ (Simon Singh)، نویسنده «سیمپسون ها و اسرار ریاضی آن‌ها»، هدف معادله نوشته شده بر روی تخته در این صحنه، تخمین جرم زیراتمی هیگز است.

پروفسور پیتر هیگز و پنج فیزیک‌دان دیگر، برای اولین مرتبه در سال 1964 وجود چنین ذره‌ای را پیش‌بینی کردند، اما تا پیش از سال 2013 وجود آن به اثبات نرسیده بود.

ساخت برج شارد – فصل 6 قسمت 19

سیمپسون ها

در سال 1995، در یکی از قسمت‌های سیمپسون ها با نام «عروسی لیزا» چندین پیش‌بینی غیر منتظره رخ داد. حین سفر لیزا به لندن، پشت تاور بریج لندن، یک آسمان‌خراش دیده می‌شود. نه تنها این سازه شباهت زیادی با برج شارد دارد، بلکه از نظر موقعیت نیز دقیق در سر جای کنونی آن بنا شده است. ساخت این برج 14 سال بعد از پخش این قسمت و در سال 2009 آغاز شد.

کتابداران رباتیک – فصل 6 قسمت 19

در همان قسمت مربوط به عروسی لیزا متوجه می‌شویم در دنیای سیمپسون ها ، افراد مسئول در کتابخانه‌ها با ربات‌ها جایگزین شده‌اند. با گذشت 20 سال از این اتفاق، دانشجویان رشته رباتیک دانشگاه ابریستویت، نمونه اولیه ربات دارای قابلیت راه رفتن خود را ارائه کردند که مخصوص کار در کتابخانه‌ها طراحی شده بود. همچنین دانشمندان سنگاپوری نیز توسعه و تست ربات‌های کتابدار خود را آغاز کردند.

رسوایی گوشت اسب – فصل 5 قسمت 19

سیمپسون ها

در سال 1994، در یکی یکی از قسمت‌های سریال کارتونی سیمپسون ها دوریس مشغول درست کردن ناهار برای دانش‌آموزان مقطع ابتدایی با استفاده از گوشت اسب است! 9 سال بعد از این اتفاق، اداره ایمنی مواد غذایی ایرلند متوجه شد در حدود یک سوم نمونه‌های گوشتی که از سوپرمارکت‌‌ها جمع‌آوری شده بود، DNA اسب وجود دارد. در 85 درصد آن‌ها نیز از گوشت خوک استفاده شده بود.

حمله ببر به زیگفرید و روی – فصل 5 قسمت 10

زیگفرید و روی (Siegfried & Roy) در یک دوره محبوبیت بسیار زیادی داشتند و مردم از تماشای نمایش‌های جذاب و جادویی آن‌ها به وجد می‌آمدند. در یکی از قسمت‌های سیمپسون ها زیگفرید و روی حین اجرای نمایش در یک کازینو، توسط یک ببر سفید تعلیم داده شده مورد حمله قرار گرفته و زخمی شدند.

در سال 2003، روی هورن زیگفرید و روی حین اجرای نمایش زنده، توسط یکی از ببرهای سفید خود مورد حمله قرار گرفتند! روی از این حادثه جان سالم به در برد، اما زخم‌های وحشتناکی بر روی بدن وی باقی ماند.

نامه‌ای از بیتلز – فصل 2 قسمت 18

در سال 1991، در یکی از قسمت‌های سیمپسون ها رینگو استار از گروه راک بیتلز، به نامه یکی از طرفداران خود پاسخ داد که چندین دهه قبل نوشته شده بود. در سپتامبر سال 2013، دو طرفدار گروه موسیقی بیتلز، از پائول مک‌کارتنی (عضو دیگری از گروه افسانه‌ای بیتلز) پاسخی به یک نامه دریافت کردند. در کمال تعجب مشخص شد نامه مذکور، 50 سال قبل ارسال شده بود. این نامه‌ سال‌ها بعد از مفقود ماندن، درون یک ماشین و توسط یک تاریخ‌دان کشف شده بود.

سانسور میکل‌آنژ – فصل 2 قسمت 9

در یکی از قسمت‌های کارتون سیمپسون ها در سال 1990 با نام «سوزش و خارش و مارژ»، تعدادی از اهالی اسپرینگ‌فیلد به مجسمه میکل‌آنژ در یکی از موزه‌های محلی معترض شدند. آن‌ها در واقع برهنگی این مجسمه را زشت و ناپسند می‌دانستند.

این سانسور در سال 2016 تبدیل به واقعیت شد. مبارزان روسی درخواست کردند به یک کپی از مجسمه متعلق به رنسانس که در مرکز سنت پترزبورگ قرار داشت لباس بپوشانند.

ماهی سه چشم – فصل 2 قسمت 4

در یکی دیگر از قسمت‌های سریال سیمپسون ها که در سال 1990 پخش شد، بارت یک ماهی دارای سه چشم با نام بلینکی در رودخانه کنار نیروگاه شکار کرد. حدود یک دهه بعد، یک ماهی سه چشم در دنیای واقعی و درون یک مخزن آب در آرژانتین کشف شد. نکته جالب اینجاست همانند محل شکار بلینکی در سیمپسون ها این ماهی در مخزن آبی که از زباله‌های نیروگاه اتمی در آن می‌ریخت پیدا شد.

۲۱ دیدگاه

 1. یعنی هیچ کدومتون مغز نداره یکم بجای کپی پیست مطالب بره ببینه واقا چی درسته من متجه شدم خیلی ها اصلا کارتونو ندیده نظر میدن خیلی ها هو جو تئوری توطئه گرفتن خیلی ها هم هنوز انگار منگلا حرف از شیتان پرستی …فراماسونری …ایلومیناتی و نظم نوین جهانی میزنن اخه احمق بجای جو گیر شدن حرف مفت زدن برو یکم مطالعه کن … خوده راعفی پور هم دیگه بنده خدا از ای حرفا نمیزنه….ظهور نزدیکه خواهشن با این حرفا آبرومونو رو نبرین

  (-3)
 2. ماسون یعنی بنا، این در جواب کسیه که میگه ساختمون های نوک تیز یچیز معمولیه

  (3)
 3. با ناشناس و رهگزر مخالفم،با همه مخالفم چون درکتون پایینه

  (-5)
 4. کاملا با حرف دوستان درباره فراماسونری این سریال کارتونی موافق ام ! شیطان پرستان تمام دنیا رو تحت سلطه خودشون دارند و به گفته محققین، علم فراماسونر ها از علم جهان جلوتره و اونم به خاطر اینه که علمی رو که دانشمندان کسب می کنند رو به جهان ارائه نمیدهند و برای راهبرد منافع خودشون که عموما کشتن مسلمون ها است به کار می برند. (رائفی پور نمیگم محققین آمریکایی)
  در جواب آقای ناشناس باید عرض کنم که شما خودت داری از رائفی پور یاد می کنی، یعنی رفتی تحقیق کردی، اما باز هم انتقاد می کنی !؟ آخه آدم چقدر میتونه کور دل باشه !؟
  حکایت این آدم ناشناس حکایت آدم هاییه که توی قرآن گفته که این افراد نور رو می بینند و حقیقت رو جلو چشمشون قرار داره اما به ظلمتشون افزوده میشه !
  جناب ناشناس اگر فکر می کنید با این رفتار ها و وفاداری ها به قوم فراماسون شما رو تحت حمایت خودشون میگیرند باید بگم متاسفم ! فراماسونر ها مسلمون ها رو نجس میدونند و می گویند حتی به احشام مسلمون ها هم نباید رحم کرد چه برسه به آدمهاشون ! یعنی حتی اگر شما خودت رو به اون ها وفادار نشون بدی و ابراز پشیمونی از مسلمون بودن بکنی، باز هم شما را خواهند کشت ! چون اجدادتان مسلمان بوده اند ! فکر می کنید برای چی وقتی به جایی حمله می کنند، زن و مرد و کودک و جوان و پیر و همه رو قتل عام می کنند!؟ فکر میکنید چرا داعش به هیچ جنبنده ای رحم نمیکنه!؟ درباره داعش و جنایتهاشون توی احادیث ائمه که هزاران سال پیش زندگی میکردند به عنوان گروهی با پرچم های سیاه که بسیار درنده و خبیث هستند یاد شده اینم نمونه اش :
  سخنی از حضرت علی(ع) در مورد حوادث پیش از ظهور امام مهدی(ع) نقل شده که بعید نیست این پیش بینی اشاره به داعش و عملکرد ظالمانه ی آن داشته باشد:
  «خداوند، بنده اى خشن و بى اصل و نسب بر مى انگیزد که پیروزى با اوست. یارانش موهایى دراز و سبیل (یا ریش بلند تا سینه) دارند، سیاه جامه اند و پرچم هایشان نیز سیاه است. واى بر کسانى که با آنان به دشمنى برخیزند، که آنها را بى قاعده مى کُشند. به خدا سوگند، گویى آنان و کارهایشان را مى بینیم و نیز آنچه را بدکاران و بیابانگردان جفاکار از ایشان مى کِشند. (شاید ترجمه درست چنین باشد: … «و نیز آنچه را بدکاران و بیابانگردان جفاکارانشان مى کنند») خداوند، آنان را بر ایشان بى هیچ رحمتى چیره مى کند و آنان، اینان را در شهرشان در کناره فرات، در آب و خشکى، بى حساب و کتاب مى کشند»
  من نمیخوام از آخوند ها و نظام آخوندی حمایت کنم چون حتی در نظام آخوندی هم فراماسون وجود داره ! جالب شد نه ! بنده بعد از یکسال تحقیق متوجه شدم که نه تنها آن ها دروغ می گویند بلکه این ها هم دروغ می گویند
  ! اگر در این مسائل تحقیق کنید به حقایقی میرسید که مغزتان سوت می کشد ! (تجربه شخصی)
  انقدر این مسائل پیچیده است که سال ها برای درک کردن کاملشون زمان میبره . اما بعد از یکسال تحقیق فقط یک چیز رو فهمیدم، و اون اینکه مسلمون بودن ما یه توفیق اجباری بوده و به مسلمان بودن و شیعه بودنم بسیار افتخار می کنم !
  به هیچ عنوان به اینکه مسلمان زاده شدید اکتفا نکنید، راجع به دین خودتون تحقیق کنید، مطمعنا به حقیقت خواهید رسید.

  (-7)
  • یجور نوشتی که انگار می خواهی یک کافر را به راه راست هدایت کنی من نه داعشی هستم نه فرامانسون فقط میگم‌ نباشد انقدر روی این مسائل حساس شد که مثلا فلان برج توی فلان کشور سرش تیزه پس مال فرامانسونهاست یا تمام آسمانخراش ها در کشورهای خارج که یا طرح عجیب دارن یا تیزن فراماسونها ساختنش یا یک سازه در یک کشوری چون غیر عادیه فراماسونری است قرار نیست هر فیلم و کارتونی ببینی بگی فراسونها ساختنش اینم فقط یک کارتونه که طبق نوشته ها ۲۷ سال است پخش میشه و خیلی چیزهای اتفاقی می تونه داشته باشه شاید خیلی از چیزهایی هم که توی این کارتون نشون داده هیچ وقت به حقیقت نپیونده و در آینده هم نپیوندد…شما از در زندگی خود هم با دقت جست و جو کنی می بینی بعضی مسائل اتفاقی یا به عبارتی قسمت شده که این اتفاق بیوفته…من خودم قبلا خیلی حرف رائفی گوش میکردم و این جور مسائل را پیگیر می شدم ولی بعضی ها فقط می خوان پیاز داغشو زیاد کنن…

   (9)
   • سلام… ماها خیلی جاها زیادی حساس میشیم که ضروری نیست و خیلی جاهای دیگه برعکس این هستش

    همه ی ما درمورد ماسون ها اطلاعات خوبی داریم و به خوبی میتونیم همه کار ها رو با اینا مطابقت بدیم و احساس مطلوبیت در دشمن شناسی رو داشته باشیم
    اما اگه به این اندازه اتفاقات خوب و بد خودمون رو هم کار خدا میدونستیم و زیادی کفر نعمت نمیکردیم الان وضع ما بهتر از ماسون ها بود
    انقد تو حاشیه میریم که اصل مطلب رو یادمون میره و باعث میشه افراد موافق باطنی در ظاهر به یه مخالف سرسخت تبدیل بشن و در نهایت به مخالفت باطنی هم تبدیل شن

    (0)
  • داداش چی زدی؟؟
   زیادی توی توهمی

   (0)
 5. ذاداش هیچ کدومش الکی نیست
  اینا یه فیلمیو میساطن تا ذهن مردم رو آماده کنن
  تا بعدش خودشون اون اتفاق رو به وجود بیارن
  خیلی از پیش بینی ها درون فیلم ها هست
  این به خاطر اینه که میخواند ذهن مردم رو آماده وهیچ کدومش الکی نیست

  (10)
 6. ناشناس نمیدونم کیو میگی ولی بری امریکا هم از این حرفا زیاده که ناراحتت کنه
  اصلا تا حالا امریکا رفتی؟؟؟!!!!

  (-10)
 7. اصل کاریو ول کردین ترام رو هم پیشبینی کرده بود

  این کارتون پر از علاعم فراماسونی هست حتا لژ فرااسون هم داره با تک چشم
  پیش بینی میکنن چون دنیارو دارن میگردونن

  (-11)
 8. همش الکیه.مثل کشتی کجشون… یا علی.

  (-13)

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*