اثبات کروی بودن زمین

۷ روش مختلف برای اثبات کروی بودن زمین و رد ادعای زمین تخت گرایان

زمین تخت است یا کروی؟ پاسخ به این سوال حتی در قرن بیست و یکم نیز بسیار پیچیده است. در این مطلب به معرفی ۷ روش مختلف برای اثبات کروی بودن زمین خواهیم پرداخت.

نظریه‌پردازی در مورد تخت بودن زمین از دوران باستان و نیاکان قدیمی ما و به خصوص یونانیان آغاز شد. تا سال‌های طولانی مردم بر این باور بودند که کره زمین مرکز دنیا و مکانی تخت است. به علت وسیع بودن سطح زمین و محدودیت‌های موجود، همه مردمان آن زمان تصور می‌کردند که کره زمین باید تخت باشد. با وجود آنکه از آن دوران تاکنون هزاران سال می‌گذرد، هنوز هم هستند افرادی که کره زمین را مکانی ثابت و تخت توصیف می‌کنند. در میان آنان، افراد تحصیل‌کرده‌ای را هم می‌توان یافت! انجمن طرفدار صافی زمین گروه یا گروه‌هایی هستند که ادعا می‌کنند سیاره زمین در واقع همانند یک دیسک صاف است و مفهومی به نام «کره» در مورد آن تنها یک دروغ بزرگ به شمار می‌رود!

یک رپر آمریکایی مشهور با نام بی. او. بی (B.o.B) قصد دارد با جمع‌آوری هزینه‌های مورد نیاز برای ارسال یک ماهواره به آسمان، یک بار برای همیشه به این سوال پاسخ دهد: زمین تخت است یا کروی؟ جمع‌آوری هزینه ۱ میلیون دلاری برای پاسخ به این سوال، شاید احمقانه به نظر برسد. اما به هر حال جمع‌آوری این هزینه آغاز شده و این رپر آمریکایی هزار دلار ابتدایی را خودش پرداخت کرده است. اکنون با گذشت ۵ روز از آغاز این برنامه، تنها ۲ هزار دلار از علاقه‌مندان به کشف پاسخ این سوال جمع‌آوری شده است.

خوشبختانه راه‌های ارزان‌تری هم برای اثبات کروی بودن زمین ، بدون نیاز به ماهواره وجود دارد! در این جا به بررسی ۷ روش مختلف جهت رد ادعای زمین تخت گرایان خواهیم پرداخت.

روش‌هایی برای اثبات کروی بودن زمین و رد ادعای زمین تخت گرایان

۱- به بندر بروید

اثبات کروی بودن زمین

با مراجعه به بندر می‌توان یکی از دلایل اثبات کروی بودن زمین را مشاهده کرد. اگر زمین تخت بود، تصویر کشتی در هنگام نزدیک شدن به افق باید رفته رفته کوچک و سپس به طور یک‌جا ناپدید شود. اما اگر شما خودتان برای مشاهده واقعیت به بندر بروید، چیزی خلاف این موضوع را می‌بینید. واقعیت امر این است که با تماشای دقیق بندر، مشاهده خواهید کرد که در ابتدا بدنه کشتی و سپس دکل آن به زیر خط افق می‌رود. زمانی که کشتی‌ها از فواصل دور برمی‌گردند، این فرآیند معکوس می‌شود؛ یعنی ابتدا دکل و سپس بدنه آنان قابل مشاهده است.

تماشای کشتی در نزدیکی خط افق، یکی از مهم‌ترین شواهد موجود برای اثبات کروی بودن زمین است که در کتاب «ستاره شناسی زتتیک» (Zetetic Astronomy) که در سال ۱۸۸۱ توسط زمین تخت گرایان منتشر شد. در این کتاب یک فصل کامل برای رد این موضوع وجود دارد که دلایل ارائه شده آن چندان هم قانع‌کننده نیستند. زمین تخت گرایان بر این باور هستند که ناپدید شدن بدنه و سپس دکل کشتی‌ها، توهمی بیش نبوده و در واقعیت چیز دیگری اتفاق می‌افتد. آنان بر این عقیده هستند که قوانین پرسپکتیو به شما اجازه نمی‌دهند کشتی را به طور کامل مشاهده کنید و اگر در هنگام ناپدید شدن بخشی از کشتی، با یک دوربین به آن نگاه کنید، در کمال ناباوری می‌بینید که کشتی هنوز به طور کامل قابل مشاهده است! با این حال، چیزی که زمین تخت گرایان برای رد این مسئله مطرح می‌کنند، تکیه بر قوانین پرسپکتیو است. قانون مذکور می‌گوید که اجسام در فواصل دور، در اندازه کوچک‌تری نسبت به اندازه واقعی‌شان دیده می‌شوند و این مسئله هیچ ارتباطی به ناپدید شدن مرحله به مرحله‌ی کشتی‌ها ندارد.

اما با توجه به اینکه مسئله اثبات کروی بودن زمین و یا تخت بودن آن، این روزها به موضوعی داغ و جذاب تبدیل شده است، ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که در صورت تمایل، به بندر بروید و با استفاده از تلسکوپ‌ و یا دوربین‌های قدرتمند، حرکت کشتی‌ها در نزدیکی افق را به طور دقیق زیر نظر بگیرید. حتی در هنگامی که از چنین ابزارهایی استفاده می‌کنید، باز هم در در ابتدا بدنه کشتی و سپس قسمت‌های دیگر آن ناپدید می‌شوند. با این روش، شما می‌توانید بدون نیاز به صرف هزینه‌های چند میلیون دلاری، خودتان به کروی بودن زمین پی ببرید!

۲- به ستاره‌ها نگاه کنید

اثبات کروی بودن زمین

دومین روش اثبات کروی بودن زمین توسط فیلسوف مشهور یونانی یعنی ارسطو (Aristotle) در حدود ۳۵۰ سال پیش از میلاد مسیح کشف شد. صورت‌های فلکی مختلف در آسمان، از عرضه‌های جغرافیایی مختلف قابل مشاهده هستند. احتمالا دو نمونه از برجسته‌ترین آن‌ها، دب اکبر (Big Dipper) و صلیب جنوبی (Southern Cross) هستند. مجموعه دب اکبر حاوی ۷ ستاره است که آرایشی مشابه با یک «ملاقه» را تشکیل داده و همواره در عرض‌های ۴۱ درجه شمالی و بالاتر قابل مشاهده هستند ولی در زیر ۲۵ درجه جنوبی امکان مشاهده آنان وجود ندارد. همچنین در شمال استرالیا، تنها در شمال این عرض جغرافیایی می‌توان در نزدیکی افق ستاره‌های دب اکبر را مشاهده کرد.

در همین حال در نیمکره جنوبی، ستاره‌های صلیب جنوبی قرار دارند که تنها در مواقعی قابل مشاهده هستند که به اندازه کافی به نیم‌کره جنوبی زمین سفر کرده باشید. آرایش این صور فلکی و جهت قرارگیری آنان در آسمان به نحوی هستند که امکان یا عدم امکان مشاهده آنان از مکان‌های مختلف زمین را تنها می‌توان با مدل کروی بودن زمین توصیف کرد.

۳- خورشید گرفتگی و ماه گرفتگی را تماشا کنید

اثبات کروی بودن زمین

ارسطو با مشاهده خورشید گرفتگی نیز توانست یک دلیل دیگر را برای اثبات کروی بودن زمین ارائه کند. او متوجه شد که سایه زمین بر روی ماه، به شکل منحنی نمایش داده می‌شود. علاوه بر این، با توجه به اینکه زمین دائما در حال چرخش است، در هنگام وقوع پدیده ماه گرفتگی نیز سایه زمین بر روی ماه به شکل منحنی دیده می‌شود. این شواهد به ارسطو ثابت کرد که این مدل در مورد تمامی قسمت‌های زمین صدق کرده و در واقع هندسه زمین یک هندسه کروی است.

تماشای این رویدادها، ایده ارسطو در مورد کروی بودن تمامی اجرام زمین، خورشید، ماه و سایر سیارات را تقویت کرد. اگر زمین همچون یک دیسک صاف بود و ماه و خورشید و سایر سیارات در گنبد آسمان شناور بودند، وقوع پدیده خورشید گرفتگی در آگوست ۲۰۱۷ به سختی قابل توضیح بود.

۴- از یک درخت بالا بروید

اثبات کروی بودن زمین

این یکی دیگر از موارد واضح پیرامون اثبات کروی بودن زمین است. زمانی که شما از به یک ارتفاع بالاتر بروید، قادر هستید مسافت دورتری را مشاهده کنید. اگر زمین تخت بود، شما صرف نظر از ارتفاعات می‌توانستید یک مسافت مشخص را ببینید. چشم شما می‌تواند یک جرم نورانی همچون کهکشان آندرومدا (Andromeda Galaxy) را از مسافت ۲.۶ میلیون کیلومتری مشاهده کند. در مقایسه با آن، مشاهده یک چراغ نورانی در شهر نیویورک از سایر نقاط جهان باید امری بسیار ساده باشد.

اما چنین نیست؛ چرا که کروی بودن زمین به شما این اجازه را نمی‌دهد. به طور دقیق‌تر، خمیدگی زمین به نحوی‌ست که منطقه دید انسان را به ۵ کیلومتر محدود می‌سازد. اما اگر شما از یک درخت یا ساختمان بالا بروید، در این محدودیت تغییراتی را ایجاد خواهید کرد.

۵- سفری هوایی به دور زمین داشته باشید

اثبات کروی بودن زمین

باید توجه داشت که این مورد برای اثبات کروی بودن زمین ، برای شما هزینه بالایی خواهد داشت. امروزه بسیاری از شرکت‌های هواپیمایی، سفر به دور دنیا را در برنامه‌های مسافرتی خود دارند. علاقه‌مندان می‌توانند با پرداخت هزینه‌های آن، سفری دور تا دور جهان را داشته باشند و در این مسیر یک طرفه، زمین را درست همانند یک «کره» لمس کنند. حتی لازم نیست که نقاط پرواز خود را به خاطر بسپارید؛ چرا که در پایان سفر درست همانجا که سوار شده‌اید، پیاده می‌شوید!

اگر به اندازه کافی خوش‌شانس باشید، حتی قادر هستید نمای واضحی از افق داشته و انحنای زمین را با چشمان غیرمسلح هم مشاهده کنید. بر اساس مقاله‌ای که در سال ۲۰۰۸ منتشر شد، اگر ناظر یک ناحیه دید ۶۰ درجه‌ای را در اختیار داشته باشد، انحنای کره زمین از ارتفاع ۱۰.۵ کیلومتر و بالاتر قابل مشاهده خواهد بود. این در حالی‌ست که انحنای کره زمین را از ارتفاع ۱۵ کیلومتر و بالاتر به شکل ملموس‌تری می‌توان مشاهده کرد.

۶- سوار یک بالون هواشنایی شوید

اثبات کروی بودن زمین

در ژانویه ۲۰۱۷، گروهی از دانشجویان دانشگاه لستر (University of Leicester)، چندین دوربین فیلمبرداری را در یک بالون هواشناسی قرار داده و آن را به آسمان فرستادند. این بالون، در ارتفاع ۲۳.۶ کیلومتری زمین به جمع آوری داده‌های آب‌وهوایی می‌پردازد و ارتفاع مذکور به خوبی می‌تواند انحنای زمین را به نمایش بگذارد. تجهیزات نصب شده بر روی این بالون، نمای واضحی از تصاویر زمین را با انحنای واقعی آن نشان می‌دهند.

۷- سایه‌ها را با هم مقایسه کنید

اثبات کروی بودن زمین

اراتوستن (Eratosthenes) به عنوان ریاضیدان، شاعر، ورزشکار، جغرافی‌دان و ستاره‌شناس یونانی دوران اسکندر، در سال ۲۷۶ پیش از میلاد مسیح زاده شد. او توانست با محاسبه زاویه سایه یک تکه چوب فرو رفته در زمین در روز انقلاب تابستانی اسکندریه (مصر امروزی)، محیط سیاره را اندازه‌گیری کند. او می‌دنست که در شهر آسوان (Aswan)، خورشید در چنین روزی هیچ سایه‌ای ندارد. تفاوت در زاویه خورشید بین شهر آسوان تا اسکندریه به اندازه یک پنجم دایره کامل بود. بنابراین اراتوستن فهمید که با دانستن فاصله دقیق این دو شهر، با یک عمل ضرب ساده می‌تواند محیط کره زمین را محاسبه کند.

در یک زمین تخت، هیچ تفاوتی بین ارتفاع سایه‌ها وجود ندارد و موقعیت خورشید نسبت به زمین در تمامی نقاط یکسان است. تنها در زمین کروی است که موقعیت خورشید در مورد دو شهر با همدیگر تفاوت دارد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۱۳۲ دیدگاه

 1. من کلاً خودم نظره خاصی در این زمینه ندارم
  ولی دو چیز زهنمو خیلی درگیر کرده
  اولاً ایستگاه بین‌المللی فضایی ینی فقط ماله امریکا و ناسا نیس که دروغ بگه
  دوماً اونروز تو اخباری دیدم که میگف دو سه تا کمپانی معروف مثل امازون و تسلا به دنبال ایجاد صنعت تو مریخ هستند و واسه همین پروژه تا الان تریلیون ها دلار خرج کردن .خب اگه زمین تخته و نمیشه ازش خارج شد دلیله این همه هزینه چیه
  و در اخر چرا این همه کشور باید بهمون دروغ بگن چون تو جنگ سرد فقط امریکا نبود که از جو خارج شد
  شوروی هم خارج شده بود و تو رقابتی سخت بودن
  من مطمعنم اگه یه همچین واقعیتی بود شوروی خیلی زود بش اشاره میکرد
  و بازم میگم من هیچ نظری در این باره ندارم اینا سوالاتی هس که تو اولین لحظه که با این موضو اشنا شدم ذهنمو درگیر کرد

 2. داداش زمین گرده ولی بعضی دلایلت واقعا خراب کردی 😂 مثل ساختمان سه طبقه یا ستاره خب آخه مقیاس ستاره که نباید با کشتی مقایسه کرد درضمن شما از یه چیز دور میشی کوچیکتر میشه دیگه چه ربطی به گرد بودن یا صاف بودن داره اخه چندسالته تو 😂

 3. بله بله
  همتون درست میگید ؛
  دقیقا
  من اثبات میکنم . نظرات قابل جمعند .

 4. اگر زمین تخته پس وقتی خورشید وسط آسمونه باید همه جا روز باشه ،در صورتی که اینطور نیست

 5. حتی زمین تخت گرایان یک سایتی دارند که در آن دلایل بسیار به ظاهر محکمی دارند

 6. اصلا اگه زمین تخته پس چرا شب و روز وجود داره یعنی خورشید دوره زمین میچرخه خورشید که بزرگ تره اینو دیگه میشه دید اگه زمین تخت باشه بایه یه دفه همه جا شب یا روز بشه نه که ساعت ها فرق کنه . ؟؟؟؟؟؟

 7. سلام اگه هنوز کسی هست من مدتی است دارم درباره زمین تخت مطالعه میکنم یه سوال برام پیش اومد ، تا حالا از ژاپن مستقیم از اقیانوس ارام به امریکا پرواز نشده؟ مشاهدات چی بوده، ایا فاصله مکانی و زمانی در هر دو نظریه یکی است؟

 8. چطوره که همه ستاره ها و سیاره ها گردن فقط زمین تخته؟

 9. سلام دوستان.میخواستم دلیل تمام این بحثها که متاسفانه کسی بهش اشاره نکرد رو بگم.ببینید عزیزان،در دین وهابیت بطور مسخره ای گفته میشه زمین تخته و خورشید دورش میگرده و کلا همین حرفهایی که زمین تخت گرایان یا طرفداران زمین مرکز اشاعه میدهند و مسلما مدیران این کانالها وهابی هستند و بخاطر قبولوندن این اراجیف به مردم قرن بیست و یک دارن دلیل های عوامانه و بعضا دینی میارند که هیچ کدوم مستند نیست.کمی تفکر لطفا.ممنونم.

  • از آنجا که زمین تخت گرایی با توجیهات به ظاهر دینی بیان و توجیه می شود ، ممکن است یکی از اهداف طراحان اصلی و پشت پرده ی آن ، بی سواد قلمداد کردن (نشان دادن) خداباوران باشد.

 10. من فقط یه سوال دارم… اگه زمین تخته، چطور میشه دو ساعته از چین رفت آمریکا؟

 11. دوستان بلاخره این فرضیه زمین تخت کلا شکست خورد

  توی عکس بالون اینجا برای تغییر زاویه دید از این لنز استفاده کردن که اگه با نرم افزار برش گردونیم هم کاملا مشخصه!

  همین بالون که تا اینجا رفته حرف زمین تخت گرایان که میگن نمیشه از گنبد آسمانشون خارج شد رو نقض میکنه!

  فقط باید به اینها خندید! فقط خنده!

 12. باعرص سلام وادب خدمت همه اساتید
  اگه زمیت تخته چطور میشه آفتاب ازقاره آمریکا غروب میکنه بعداز چند ساعت از آسیا سردر میاره وطلوع میکنه

 13. اصلا بحث کردن در مورد مسطح بودن زمین احمقانست!
  چند تا سوال از همون آقایون متفکر تخت گرا(!) دارم!

  شما میگید که کسی از گنبد آسمان (!) بالاتر نرفته؟ – بالن های هوا شناسی – هواپیما ها و…!
  میگید که سیاره دیگه ای نیست!؟ و ماه و خورشید هم دیسک هستن؟ – تلسکوپ رو بردارید و سیاره های زهره و مریخ رو براحتی توی بعضی روز ها مشاهده کنین!
  میگید که کسی به قطب جنوب نرفته و اصلا وجود نداره!؟(!) – بعضی اقوام بومی در نزدیکی قطب ها زندگی میکنن!
  میگید که ناسا از لنز فیش ای استفاده کرده – توی کلیپ های ناسا میتونید ببینید که بله استفاده شده ، ولی استفاده نشده بود زمین مسطح بود!؟ اگر هم مسطح باشه ، توی فیلم ها میبینید که زمین حجم داره !
  پس توی فیلم ها چرا چیزی از زیر زمین مسطحتون نیست؟
  بس کنید این افکار رو!

  • سلام
   بنده طرفدار زمین تخت نیستم، ولی بنظرم برای نقد نظر اون افراد بد نیست دلایل و مدلی که ارائه می دهند رو هم بخونیم! اینکه چرا ما هر چیزی رو بهون میگن رو بدون مطالعه و تحقیق قبول یا رد می کنیم خودش یه درد هستش توی جامعه امروزی…

   اولا، زمین تخت گرایان زمین رو مثل یک سکه در نظر میگیرن، که سطحش تخت هست ولی دورش گرد!
   دوما در مورد ماه هم همین تصور رو دارند، یکی از دوستان بالاتر گفتش که چرا همه چیز گرده ولی زمین صاف، باید بگم که نظر زمین تخت گرایان هم اینه که اگر از روبرو به ماه نگاه بشه ماه دایره دیده میشه و این اصلا نفی تخت بودن اون هم نیست، جالبه که بدونید اگر ماه کروی بود باید تصویری که توی جاهای مختلف دیده میشد متفاوت باشه در صورتی تا حالا فقط یک تصویر از ماه دیده شده.
   سوما باید نقشه زمین تخت گرایان از زمین رو ببینید تا این مشخص بشه که چرا فاصله آمریکا و شرق آسیا کمه، البته با محور قرار دادن کعبه به عنوان مرکز زمین!
   چهارما در فرضیه زمین تخت گرایان نحوه گردش خورشید رو بنظرم ببنید بد نیست، چون دقیقا توجیه می کنه شب و روز رو و همچنین سوالی که دوست عزیز پرسیدند!
   پنجما تمام دلایلی که در قسمت بالا گفته شده است رو زمین تخت گرایان نفی کردند ( میگم بد نیست دلایلشون رو بخونید) مثلا اینکه از فاصله ۲۴۰ کیلومتری کوه رینر در ارتفاع ۶ متری از سطح زمین به صورت کامل دیده می شود که در صورت انحنای زمین نباید قابل مشاهده باشد ( من خودم محاسبات ریاضی اش رو انجام دادم و بنظر درست می رسه که نباید ۴۲۰۰ مترش دیده بشه در صورتی که همه اش دیده میشه) یا اینکه رفقای من از اصفهان کوه دماوند رو میدیدند که این هم با کروی بودن در تضاد هستش!
   ششما در نظریه زمین تخت گرایان خورشید و ماه هم زیر سقف آسمان هستند، و سقف آسمان سقف بلندی است که تا به حال کسی از آن خارج نشده! دلیل ماندن هوا در اطراف زمین هم همینه!

  • اجسام آسمانی ربطی به زمین ندارند.تا حالا هیپ کسی از قطب جنوب نگذشته و پرواز در اون جا ممنوعه

 14. درباره اون قسمت که راجب بالون هواشناسی میگه کاملا مشخصه که اون دوربین با لنز فیش آی عکاسی کرده چون خط بغل عکس که باید عمودی باشه انحنا پیدا کرده

 15. راجب اون قسمت که نویسنده میگه چرا یکی کهکشان آندرومدا رو میتونه ببینه ولی یه چراغ کوچیکو نمیتونه ببینه باید بگم لامصب تو ابعاد کهکشانو با چراغ مقایسه میکنی؟درحالی که تو بخش اول راجب بندر گفت اگه زمین صاف بود باید بعد یه مدت کشتی کوچیک میشد و دیده نمیشد…این دلیلش فقط قدرد دید انسانه وقتی یه مقاله مینویسید و انتشارش میکنید به این چیزاشم فک کنید

 16. سلام وقت بخیر

  اگر واقعا زمین کروی هست یا به دور خودش در حال چرخیدن است
  چرا یک فیلم واقعی از چرخش زمین به دور خودش نداریم؟

  چرا عکس های زمین همشون فتوشاپ و ساختگی هست؟
  طبق چه فورمولی زمین باید به صورت کره باشه ؟

  طبق کدوم حدیث یا ایه قران صحبت از حرکت زمین شده است؟

  چرا باتفسیر ایات میگن زمین در حال چرخش است ولی در معنی چرخش خورشید و ماه است؟

  • در قرآن آمده که زمین دو مسرق و دو مغرب دارد آگه زمین تخت باشه فقط یک مشرق و یک مغرب خواهد داشتاصلا یه چیر دیگه شما حدیث و یا آیه ای بده بگه زمین تخته؟

  • من به حدیث و آیه قرآن کاری ندارم
   ولی اینکه ما الان رو زمین ایستادیم و میتونیم راه بریم اینه که زمین گرده
   اگه گرد نبود باید مارو از همه جهات جذب میکرد و ما نمیتونستیم راه بریم
   این یکی از چیزاییه که درسش رو خوندم و ازش اطلاع دارم و فکر میکنم همین دلیل به تنهایی کافی باشه.
   جواب سوالای دیگه تون رو نمیدونم

  • بنظرم یکم فکر کنید بعد صحبت کنید.
   اگر حتی همه عکسای زمین کروی فتوشاپه زمین تخت حتی توی نحوه ی جایگیری قاره هاشم شبهه داره.
   و اینکه اون بدبختای مسیحی که به زمین تخت اعتقاد دارن الان قرآنو چجوری بهشون میفهمونید؟ اگه اونا قرآنو قبول داشتن که مسلمون بودن و نه مسیحی!
   و اینکه اگه فرمول میخواید خود زمین تخت گرایان با فرمول های زمین کروی میخوان برن قطب جنوبشون بعد شما فرمول میخواید؟ اگر تونستید طبق یک فرمول ریاضی فقط یک فرمول اثبات کنید زمین تخته. نمیشه هیچ جوره نمیشه!

 17. مهمترین دلیل مسطح بودن زمین اینه که سطح اب هیچگاه قوس وانحنا برنمیداره .ازمایشش ساده اس یه ظرف که تهش برامده اس رو پراب کن میبینی ک سطح اب تراز ومسطحه نه برامده .اگه جاذبه ی خیالی وجود داشت واینقده قوی بود که ب سطح اب اقیانوسها قوس وانحنا میداد نباید هیچ ابی در زمین جاری میشد چون جاذبه ساکنش میکرد .یا به مرکز زمین فقط حرکت میکردنه درتموم جهات . دلایل گفته شده شما هم جوابش روشنه .ناسا مغز همه رو شسته متاسفانه

  • واییییییی خواهشا اگر چیزی از فرمول های ریاضی جاذبه زمین نمیدونی صحبت نکنین زمین به اب جاذبه داره پس چرا اب در جریانه وایییی خود خدا این دیگه چه بهونه ایه میدونی اول دوست داشتم برات دلیل جریان اب و با وجود جاذبه توضیح بدم ولی چون خیلی شوتی واقعا دلیلی نمیبینم وقتمو تلف کنم و اسیر اون شیش نفریم که توجیح شما رو پسندیدند

  • مگه فقط ناسا در مورد فضا تحقیق می کنه.میگیم اصلاً همه ی حرف های ناسا دروغ،این کشورهای دیگه که در مورد فضا تحقیق می کنن چی پس؟
   تازه ، میاید میگید آب قوس نداره!وقتی زمین کروی باشه و جاذبه از مرکز بیاد خب میتونه آب رو مثل سطحش نگهداره.مثل آهن رباهایی که به خورده های آهن با چیز دیگه نزدیک می کنن و اون ها مثل کره بهش می چسبن.و بعدش مدل کوچیک آب های دور زمین ، میتونه یک قطره کوچک باشه که اونم سطحش انحنا داره.

 18. من دلایل زمین تخت گرایان و کروی گرایان رو خوندم و هیچکدوم به اندازه کافی قانع کننده نبود. نقطه ضعف تخت گرایان اینه که فقط میخوان درست بودن کتابهای آسمانی رو به اثبات برسونند و از امکانات علمی مناسبی برای تحقیق برخوردار نیستند. نقطه ضعف ناسا هم اینه که اجازه نمیده تحقیقات مستقلی در این زمینه انجام بشه و عکس ها و فیلم هایی که از فضا می فرستند اصلا قابل اعتماد نیستند.

 19. بسم الله الرحمن الرحیم
  سلام دوستان گرامی :
  درموردحدس تخت بودن زمین عکس شماره ۶ سایت بخوبی نشان می دهدکه گردبودن افق زمین،ناشی ازاعوجاج لنزدوربین بوده …چراکه طناب سفیدبغل(سمت راست)عکس هم منحنی شده!!!لذاتخت بودن زمین زیادبی ربط هم نیست. ومن الله توفیق،اللهم عجل لولیک الفرج.

 20. تخت بودن زمین منو یاد gta 4 میندازه اونجایی ک از یه در میرفتی تو و از یه جایه دیگه بیرون میومدی

  اگه زمین تخت باشه پس مصلما نمیشه با هواپیما از ایران به امریکا به دو مسیر مختلف بریم ینی جادمون ی طرفه میشه که اینجوری نیست یا شایدم هست مثل بازی gta که وقتی ب در میرسی یهو میری به ی طرف دیگه

  بعدشم ما چطور یه ستار تو فضا رو با این همه فاصله از خودمون میبینیم ولی یه کشتی وقتی یکم از ما دور میشه نمیتونیم ببینیم

  واقعا ک حتی شما از دزد های دریایی کمترین اونا میدونستن برای اینکه بفهمن دشمنشون کجاست باید میرفتن تو یه سکو تا محدوده دیدشون بیشتر بشه حتی اونا تو دوران دقیانوس میفهمیدن ک زمین گرده

  و یه چیزی ک با بیان این چرندیاتتون به ذهنم رسید و دوست دارم ک شما بدونین

  اینه که وقتی ما بریم بالای پشت بوم ساختمونای ۳ طبقه ای نزدیک ما بزرگتر از ساختمونای ۳ طبقه ای دور تر از ما هستن و به نظرم اگر زمین صاف باشه باید ساختمونای دور تر از ما با ساختمونای نزدیک به اندازشون برابر باشد

  میدونم یکم ناقصم هست فکرم ولی اینکه شما هنوز به صاف بودن زمین فکرم مینین مسخرست

 21. آیه ۳۳ سوره الرحمن کافیه براتون

 22. + ممد باز یادت رفت فتوشاپ کنی و فیک بزنی ؟!
  پ . ن :
  به عکس گرفته شده توسط دوربین های متصل به بالن هواشناسی در ارتفاع بیست و سه کیلومتری از سطح زمین نگاه کنید ، با دقت به طنابی که در نیمه راست عکس وجود داره به سادگی میشه جعلی بودن انحنای زمین رو ثابت کرد
  چرا که مشخصه در اون عکس از لزن فیش ای استفاده شده

 23. نیوزیلند برگ برنده ما تخت گراهاست
  اصلا ملوم نیس کجا هست این کشوررر شاید همسایه ژاپنه

 24. usl general فکر کردی ما این حرفا سرمون میشه ما از ساف گرا بودن دست بر نمیداریم چون دولت ها اینو میخان خودتم نکش با این حرفا
  زمین مسطحه

 25. البته این هم باید گفته بشه که زمین کره مطلق نیست یعنی روی اون برآمدگی و فرو رفتگی وجود داره اما با اتمسر اون کروی شکل دیده میشه ?

 26. ضمنا با خیلی چیز های دیگه مثل ماه گرفتگی و خورشید گرفتگی میشه فهمید که زمین ( دایره یا کره است ) وقتی هم که دنیا سه بعدیه و همون اصل جرم زیاد و کروی بودن که وجود داره باید کروی باشه………. یا اصلا از برهان خلف ریاضی استفاده میکنیم!! فرض کنیم زمین کروی نباشه پس باید مسطح باشه ( یک شکل دو بعدی) در نتیجه طبق همون اصل جرم زیاد که باعث کشیده شدن و فرو رفتن اجسام حاشیه به سمت مرکز میشه و باعث به وجود آمدن یک شکل سه بعدی ( فقط کره، که دارای بی نهایت مرکز روی سطحشه) میشه در نتیجه فرض باطله و حتماً زمین باید یک شکل سه بعدی کروی باشه( البته اثبات های ریاضی دقیق هم هست، ریاضی هیچوقت اشتباه نکرده) اما به عینه و با مشاهده توسط ماهواره کشور های مختلف هم ثابت شده ? حالا اگه چیزی غیر از اینو ثابت کردید حق با شما ??

 27. لطفا صاف گرایان ? بخونن
  واقعاً منو ناامید کردید فکر نمیکردم تو این عصر چنین آدمهایی باشن اونم با تعدادی زیاد، شاید هم کمبود اطلاعات باشه
  ضمن سخنان گجت نیوز میشه این حرف ها هم اضافه کرد
  اول، اگه زمین مسطحه چرا کسی تا حالا به آخر دنیا نرسیده؟ چرا؟
  دوم، چرا باید تمام ستاره ها و سیاره های در حد و امدازه زمین باید کروی باشن و زمین مسطح!
  سوم، و اصلیترین اصل کروی بودن زمین
  اجسام کوچک مانند سیارک های کوچک و شهاب سنگ ها میتونند شکل های متفاوتی داشته باشند، اما در مورد اجسام بزرگ مثل زمین صدق نمیکنه چرا؟ به یاد داشته باشید هر جسم یک مرکز و وسط داره ( نقطه ثقل) ، زمانی که جرم جسم از یک حد معین میگذره جرم جسم باعث میشه بقیه جسم به سمت مرکرش متمرکز بشه و اون رو به شکل یک کره در میاره و هر چی جرم جسم بیشتر باشه بر آمدگی های روی جسم کمتر میشه
  حالا زمین هم حالا زمین هم با اتمسفرش به شکل یک کره در اومده در حالی که مدار گردشش به دور خورشید بیضوی شکله
  حالا اصلا تمام فرضیات به کنار، تمام این رو با ماهواره عینا مشاهده کردند و ثابت شدست و حذفی برای گفتن نمیمونه

  • طبق ادعای زمین تخت گرایان، در لبه زمین، آسمان و زمین به یکدیگر پیوند می خورند و آسمان نیز از جنس کریستال است و لبه زمین در سرتاسر آن همان قطب جنوب مدل کروی است که منطقه ممنوعه است و امکان تحقیقات مستقل در آنجا وجود ندارد.
   همه ستاره ها وسیاره کروی هستند ولی دلیل کروی نبودن زمین این است که زمین اصلا سیاره نیست و بسیار تا بسیار بزرگتر از سیارات و ستارگان است.
   در مورد ماهواره هم زمین تخت گرایان اعتقاد دارند که هیچ ماهواره و فضاپیما و… در کار نیست و اینها همه جعلیات ناسا و سازمان های مشابه است.

 28. فر فری خیلی سفسته نمیکنی؟؟؟؟؟!!!!! همون خدایی که قسمشو خوردی میگه سافه چیییی مییییگیییین شمااا؟؟؟؟؟؟

  چیو به چی ربط میدی؟؟؟؟؟؟!!!!!!!
  بچه زرنگ پست اخرو تو باید بزاری؟؟؟؟؟

 29. خب دوستان میخام اخرین نظر رو بزارم و دیگه به این بحث پایان بدم یه سری از دوستان خیلی کنجکاون و دلشون میخاد هر چیزیو نقض کنن و بگن ما میدونیم خیلیو خب اقا مسعله ای که صد ها سال پیش حل شده رو بکش وسط و بگو زمین تخته خیلی ابلهین بخدا منم میخام یه نظریه جدید بگم رعدو برق از نشانه های خشم خداست قاشق چنگال نشانه شیطانه در واقع ما نفس نمیکشیم بکله نفس مارو میکشه /اصلا یه چیز باحال تر شاید ما به جای بالا رفتن از زمین داریم به سمت درونش میریم شاید اصلا زمین وجود نداره هممون توهم زدیم اینا مطالب باحالیه که خیلی میتونن اونایی که کنجکاون و احتیاج به دیده شدن دارن بیان کنن با منطق بی سروته و البته کسایی که فقط جرف خودشونو قبول دارن اگر فک میکنی زمین تخته لطف کن با برگ جلوتو بپوشون توی غار زندگی کن و روی درودیوار غار نقاشی بکش اثبات بکن همه مطالب در این باررو خوندم و بگم کسیایی که عنوان میکنن زمین تخته یک سری مدارک اراعه میدن و مردم فک میکنن درسته خب از کجا معلوم همون مدارک الکی نباشه از کجا معلوم؟ وقتی کسی کنجکاوه یه موضوعه هر مطلبی میخونه که نقض کنه چیزای دیگرو بدون فکر قبول میکنه این یک اثر روانشناسیه تبریک میگم به هرکی فک میکنه زمین تخته و اصلا در این مسعله احمقانه داره اظهار نظر میکنه واقعا ملت رد دادن به نظر من بردی توی غار زندگی کنین و تا زمانی که علمتون انقدر نشده که از سایت و پایگاه اینترنتی و کتاب چیزی رو عنوان کنین حرفی نزننین با تشکر واقعا حماقت رو به رشده

 30. فکر کردین اگه تخت باشه یعنی لبش معلومو تیزه؟ بی سوادا لبه زمین کیلومتر ها وسعت داره

  • باشه شما درست میگی کیلومتر ها وسعت داره کیلومتر یعین چی یعنی فاصله یک مترون ضربدر هزار یعنی شما دارین مسافت روی کره رو روی تخت حساب میکنی بهتره بری یه عنوان به جای کیلومتر پیدا کنی و بیای من تمام هزینه هاتو میدم بری از لبه زمین بیفتی پایین تا بفهمی ترکیبات اهن و نیکل و هزاران عنصر دیگه باعث جاذبه میشه و نگی چرا اب دریا نمیریزه بیرون قرون وسطی این ها اثبات شده از امروز همه هزینه ها برای سفر تو میشه

 31. زمین سافه و در حاله بزرگ شدن وحرکت

  اگه گرد باشه میشه از اسمون بالا رفت

  • چرا پس یه عالمه فورمول برای پرتاب موشک هست خب موشکو بزارن رو زمین پرتش کنن بالا یا اصلا ماهواره هواشناسیم الکیه اره اصلا ما انسان نیستیم ما رباطیم و داریم از فراموسون ها کنترل میشیم (راعفی پور) خب خسته نباشید اثبات شد زمین صافه نه ساف متاسفم برا همتون

 32. با سلام و عرض خسته نباشید.
  با تقدیم احترام میخواستم چند تا نقد بر مطالبتون ارائه بدم.
  البته در مورد تک تک بندها نکاتی ارائه خواهم داد.ولی در اینجا ابتدا به برهان سوم این مطلب می پردازم.
  اولا منظورتون خورشید گرفتگیه یا ماه گرفتگی؟ چون میگین ” ارسطو با مشاهده خورشید گرفتگی نیز توانست یک دلیل دیگر را برای اثبات کروی بودن زمین ارائه کند.” ولی در ادامه از ماه گرفتگی بحث میکنین. و در نهایت باز خورشید گرفتگی رو هم اثبا میکنین.
  بافرض اینکه ماه گرفتگی منظورتون هست به ادامه بحث بپردازیم. آقای ارسطو در اینجا برای حل یک مساله حل نشده از دو تا مساله حل نشده دیگه استفاده میکنه که این کاملا غلطه. و ما فقط میتوانیم از چیزهای اثبات شده در معادلاتمان استفاده کنیم یا از اصل های پذیرفته شده درعلوم. در غیر اینصورت میشود مغلطه.
  الف) آقای ارسطو با چه استدلالی میگن زمین در حاله گردشه ؟!!! اگه استدلالش به وجود اومدن روز و شب هست. باید بگم در مدل زمین تخت هم خیلی راحتتر و منطقی تر قابل توضیح هست.حتی بوجود اومدن فصلها هم خیلی راحتتر توجیه میشه. دوستان اگه مایل باشن دانسته های خودشون رو به چالش بکشن و دوباره روی مسائل فکر کنن باید دلایل طرف مقابل را بطور کامل مطالعه کنن.
  ب) آقای ارسطو میگه “چون سایه زمین روی ماه به صورت منحنی دیده میشه” پس زمین کرویه.!!!
  آقای ارسطو از کجا فهمیده که این سایه زمین هست که روی ماه افتاده؟؟!!! باز هم اگه میخواد توجیه کنه که چون اندزه و جهت سایه اشیاء در زمین در طول روز متفاوته پس زمین به دور خورشید حرکت میکنه ولذا زمانی میرسه که زمین بین ماه و خورشید قرار میگیره و سایه زمین روی ماه میافته. در اینجا هم باید بگم تفاوت در اندازه و جهت سایه ها در مدل زمین تخت هم خیلی راحت توجیه میشه پس این دلیل نمیشه بگیم زمین حرکت میکنه.
  خوشحال میشم در مورد مطلبم نظرتون رو بشنوم
  دوستان عزیز لطفا به نظرات همدیگه احترام بزاریم. و اگه میخواهیم نظری رو رد کنیم با دلایل منطقی و علمی رد کنیم و صرفا به این بسنده نکنیم و نگیم مثلا این مساله هزاران سال پیش حل شده و نیازی نسیت روش بحث بشه یا کاراحمقانه ای هست. یا بگیم چون فلان دانشمند چون گفته پس دیگه حلهه و تمامه کار.
  با تشکر فراوان
  علی نصیرزاده عزیزکندی

  • نکته بعدی اگه زمین تخت باشه چجور شب و روز بوجود میاد و قابل توجیح تره،؟ و چجوری میشه زمین تخت فصلاش و شب و روزش منطقی تره؟ منتظر جوابت میمونم

  • میدونی اگر یک پرژکتور رو پشت یه شمع روشن کنی نور شمع دیده نمیشه چه جالب پس میتونیم اثبات کنیم شمع دکمه پاور شو میزنه و خاموش میشه .میدونستی تمام دلیل هات مظحکن؟ میدونی چرا هواپیما اون شکلی حرکت میکنه که میگین همه زمین تختیا چون قوانین هواییه چون خطوط ایرلاینه هزارو یک دلیل شما از رشته هوا و فضا سر در میارین؟ نه! پس لطف کنین در حد همون وبلاگ و این حرفا برا خودتون سرگرمی ایجاد کنین میتونیم نتیجه بگیریم تمام عالمان دنیا احمقند تمام مهندس های مکانیک نجوم هوافضا و غیره یه مشت دیوانه هستن که فقط دارن عمرشونو هدر میدن چرا چون یه سری دانشمند که میخان دیده بشن و یه رپر احمق و اشخاص محترمی مثل شما که حرفتون فضله و کلامتون حقه دارین ردشون میکنین افرین تبریک میگم برگشتین به هزاران سال پیش

 33. با سلام و عرض خسته نباشید.
  با تقدیم احترام میخواستم چند تا نقد بر مطالبتون ارائه بدم.
  البته در مورد تک تک بندها نکاتی ارائه خواهم داد.ولی در اینجا ابتدا به برهان سوم این مطلب می پردازم.
  اولا منظورتون خورشید گرفتگیه یا ماه گرفتگی؟ چون میگین ” ارسطو با مشاهده خورشید گرفتگی نیز توانست یک دلیل دیگر را برای اثبات کروی بودن زمین ارائه کند.” ولی در ادامه از ماه گرفتگی بحث میکنین. و در نهایت باز خورشید گرفتگی رو هم اثبا میکنین.
  بافرض اینکه ماه گرفتگی منظورتون هست به ادامه بحث بپردازیم. آقای ارسطو در اینجا برای حل یک ماسله حل نشده از دو تا مساله حل نشده دیگه استفاده میکنه که این کاملا غلطه. و ما فقط میتوانیم از چیزهای اثبات شده در معادلاتمان استفاده کنیم یا از اصل های پذیرفته شده درعلوم. در غیر اینصورت میشود مغلطه.
  الف) آقای ارسطو با چه استدلالی میگن زمین در حاله گردشه ؟!!! اگه استدلالش به وجود اومدن روز و شب هست.حتی بوجود اومدن فصلها هم خیلی راحتتر توجیه میشه. باید بگم در مدل زمین تخت هم خیلی راحتتر و منطقی تر قابل توضیح هست. دوستان اگه مایل باشن دانسته های خودشون رو به چالش بکشن و دوباره روی مسائل فکر کنن باید دلایل طرف مقابل را بطور کامل مطالعه کنن.
  ب) آقای ارسطو میگه “چون سایه زمین روی ماه به صورت منحنی دیده میشه” پس زمین کرویه.!!!
  آقای ارسطو از کجا فهمیده که این سایه زمین هست که روی ماه افتاده؟؟!!! باز هم اگه میخواد توجیه کنه که چون اندزه و جهت سایه اشیاء در زمین در طول روز متفاوته پس زمین به دور خورشید حرکت میکنه ولذا زمانی میرسه که زمین بین ماه و خورشید قرار میگیره. در اینجا هم باید بگم تفاوت در اندازه و جهت سایه ها در مدل زمین تخت هم خیلی راحت توجیه نمیشه پس این دلیل نمیشه بگیم زمین حرکت میکنه.
  خوشحال میشم در مورد مطلبم نظرتون رو بشنوم
  دوستان عزیز لطفا به نظرات همدیگه احترام بزاریم. و اگه میخواهیم نظری رو رد کنیم با دلایل منطقی و علمی رد کنیم و صرفا به این بسنده نکنیم و نگیم مثلا این مساله هزاران سال پیش حل شده و نیازی نسیت روش بحث بشه یا کاراحمقانه ای هست. یا بگیم چون فلان دانشمند چون گفته پس دیگه حلهه و تمامه کار.
  با تشکر فراوان
  علی نصیرزاده عزیزکندی

  • اینکه شما ارسطو رو قبول نداری بحث دیگه ای و اینکه شما کروی بودن سیاره زمین رو قبول نداری بحث دیگه ای هست. نکته اول اینکه اولین نخبه و دانشمند بزرگی ک گفت زمین گرده نیوتون بود. این به کنار. گالیله هم بازم اومد اثبات کرد. ارسطو هم بازم اومد.و نکته بعدی اینکه همه ی نخبه و دانشمندان بسیار بزرگ قدیم و تنها نخبه بزرگ الان که استیون هاوکینگ هستش قبول دارن زمین گرد و کروی هستش. یعنی شما درست میگی که زمین تخت و توجیحش راحت تره و تمام آن دانشمندان بزرگ و نخبه همشون یه مشت تیمارستانی بودن که اومدن گفتند زمین گرده. بازم برای مردم ایران قابل تاسفه که عکس های ناسا و… رو دروغ فرض میکنن و میگن زمین تخته.

 34. برای همتون متاسفم برای این مسئله ای که هزاران سال پیش حل شده دارین بحث میکنین. به منطق خودتون رجوع کنید. یه بار از خونتون بیاین بیرون و به آسمان نگاه کنید از یه سر آسمان تا ان یکی سر آسمان به وضوح کامل میشه دید که آسمان به صورت منحنی کشیده شده و به چرخش زمین فکر کنید اگه زمین گرد نبود و تخت چطور میتونست دور خودش بچرخه و روز شب رو بوجود بیاد؟ اگه زمین تخت بود همه دنیا باید در یک زمان شب بودن و یک زمان روز. ولی می‌بینیم که به طور مثال آمریکا شبه و ایران روز و بدلیل گرد بودن زمین هستش. لطفا با فکر نظر بدهید

  • و بعدش هرچیز مسطحی یه لبه داره لبه زمین تخت کجاس ما از روش بیوفتیم به فضا زمین لبه نداره چون گرده

   • میگن زمین مثل یه سکه هست که دورشو یه دیوار یخی یا همون قطب جنوب گرفته
    دقت کن کللشو
    یه بار دستتو مثل یه توپ بگیر
    حالا اگه مچات که به هم چسبیدن مثلا قطب جنوب باشن
    حالا مچاتو به سمت بالا ازهم جدا کن طوری که انگشت بزرگت از هم جدا نشن
    میبینی قطب جنوب کجا رفت ؟
    اینا میگن پشت اون دیوار یخی اخر دنیاست که هیچ ادم معمولی ای ندیده
    خب راستم میگن

    • عزیز من این خرافات رو گوش ندی نخونی و باور نکنی خیلی بهتره چون یه عده آدم هستند که رفتند قطب جنوب و دارند تحقیقاتی رو انجام میدن لطفا خرافات رو باور نکنید

  • نه خوب واس اینا دلایلی دارن که منطقی بنظز میرسه
   مثل چرخش خورشید حیلی کوچیک (به اندازه ماه ) به دور زمین تو سه حالت مختلف
   با اینکه جوابشون واس چند تا چیز منطقی تره نسبت به ما زمین گردا
   ولی تو چنتا چیز دلایلشو مسخرست
   مثل ماه گرفتگی
   جهت جنوب قطب نما
   اثرات پرسپکتیو
   با این حال هممونم میدونیم ناسا داره خیلی خالی میبنده
   در مورد همه چیز

   • ناسا درمورد چه چیزی دروغ گفته میشه توضیح بدی؟ بعدشم شما که نرفتی فضا و از داخل ناسا خبر نداری تهمت دروغ به ناسا نزن.ممکنه ناسا بعضی از چیزهایی ک ۵۰ سال پیش کشف کرده الان بگه به دلایل سیاسی و اقتصادی و جلوگیری از سواستفاده رسانه ها و کشور های رقیب

  • سلام دوستان هر نظری دارین لطفا بی احترامی نکنین خیلی از فرضیه ها بار اول مسخره شدن

 35. mese haste khormas ke soratesham enghad balas

 36. به نظرمن یه چیز بین ورق و توپه مثل کایته دوره خودشم میچرخه و لبه هاشم زیاد تیز نیست درست شبیه فیلمه که پسره رفتبود مسابقه

 37. زمین ذره ای کوچک از کائناته که البته کرویه.به دوستانی که فکر میکنن زمین مسطحه واقعا توصیه میکنم کمی مطالعه کنن.از نیروی گریز از مرکز خبر داشته شند.به شب و روز و فصلها فکر کنند.اصلا ژمین مسطح مگه ممکنه؟؟؟مگه نباید لبه ای داشته باشه؟از طرفی ممکنه یک سری عکسهای ناسا واقعی نباشن اما با این طرز فکر که بگیم همش دروغ میگن واصلا فضا نرفتند از غافله علم عقب میمونیم.آخه این چه حرفیه؟؟؟؟

  • در مورد نیروی گریز از مرکز: ی بادکنک رو از گاز هلیوم پر کنید در ماشین کنار خودتون قرار بدین و دور میدون بچرخین به نظرتون باید به کدوم سمت منحرف شه؟ مرکز یا بیرون؟
   در مورد چند تا دروغ الکی ناسا:
   – ناسا: بله ما رفتیم فضا از کره زمین عکس گرفتیم. شکل کره زمین اینجوریه مثل توپ و قاره ها هم اینجان.
   + شازده کوچولو: اِ پس چرا هر سری قاره ها جاهاشون فرق می کنه و داستان این توپ هی عوض می شه؟
   – ناسا: چون زمین گلابی شکله.
   + هر انسان متفکر: جانم؟!!
   – ناسا: G

   • داداش ما هم میدونیم گریز از مرکز چیه همون نیرو اگه نبود جاذبه زمین اب رو میکشوند به سمت قطب ها….و تصاویر واقعی از زمین که کروی بودن اون کاملا مشخص باشه انگشت شماره چون باید فاصله زیادی گرفت و در هیچ مداری از زمین ماهواره ها نمیتونن عکس کامل از زمین بگیرد و بدیهیه که تصاویر کامپیوتری تفاوت هایی داشته باشه عکسی که باز الدرین از زمین تو ماه گرفت هم بایه سرچ ساده میتونی ببینی…..من دیگه حرفی ندارم یا علی✋

  • دوست عزیزم سلام. اینقدر در مورد همه چیز با اطمینان کامل صحبت نکن. مطمئنا اون افرادی که دنبال این مطلب هستند ( نظریه تخت و ثابت بودن زمین) نه بی سواد هستند، نه بیکار و نه شارلاتان. اونها هم مطمئنا همه اینهایی که شما خوندید و بدون هیچ پرسش و پاسخی قبولش کردین رو خوندن حتی ممکنه چند برابر شما هم خونده باشند. اونها هم میدونن گریز از مرکز چیه و… . دوست عزیز روش مطالعه این رو حکم میکنه که حرفها و استدلالهای طرف مقابل رو هم بشنوی. معلومه شما اصلا چیزی از استدلاها و توجیه های علمی متعقدین به نظریه تخت و ثابت بودن زمین رو نخوندین. چون این علامتهای سوالی که براتون بوجود اومده همونهایی هستند که در اولین برخورد با مسئله زمین تخت و ثابت بوجود میاد یعنی همین مسئله شب و روز و فصلها. پس بهتره بدونی دوست من این سوالها جزء ابتداءیی ترین و سطحی ترین سوالها هستش که به ذهن هر فردی میرسه و اصلا هم نمیخاد فیزیکدان باشه یا دانشمند. به این سوالات هم به نحو احس پاسخ داده شده. حداقل بگیم توجیه کرده اند ( مانند داستان شب و روز در حالت کرویت). لطفا سطح سوالاتت رو ببر بالا تا واقعا نظریه تخت و ثابت بودن زمین رو به چالش بکشی و کمک کنی اونها هم بتونن به چیزهای تازه تری از حقیقت دست پیدا کنن. و این هم از طریق مطالعه کامل تمام موارد این نظریه و اشراف بر اون هست . حتی پیشنهاد میکنم ابتدا بر مدل کروی کاملا اشراف پیدا کن بعدش این نظریه رو هم مسلط باش. بعد مقایسه کن و دست بزار روی آیتمهایی که ابهام دارن.
   این رو که میگم بر مدل کروی هم اشراف داشته باش برای اینه که احتمالا نمیدونی در مدل کروی که اینها میگن و شما هم قبولش داری ادعا دارن محور زمین ۲۳/۴ از قطبین انحراف داره ( حلا میگذریم از اینکه چرا ۲۳.۴) و از طرفی میگن خورشید نسبت به زمین ثابته و دلیل گرمی استوا اینه که خورشی کاملا عمود بر استوا هست. دوست عزیزم اگه زمین انحراف داره پس چطور میتونه بر استوا عمود باشه. دوست من، نمی تونه. و اصولا باید بر مناطق بالا تر از اون عمود بتابه که این طور هم نیست. پس با یه خورده کنجکاوی در اعداد و ارقام خودت هم میتونه به برخی حقایق برسی. نباید هم دانشمند بود.
   در مورد بی حرکت بودن زمین هم یه سوال میپرسم ازتون تا دوباره ذهن پرسشگرتون رو به چالش بکشین و از اساتید مختلف هم بپرسین.
   اگه زمین کرویه و با سرعت متوسط ( به علت تفاوت در استوا و قطبین که اینها میگن) ۱۶۰۰ کیلومتر بر ساعت در جهت غرب به شرق حرکت میکنه. حال تصور کنین یه هواپیما در فضای آسمان تهران معلق باشه اصولا و با فرض فاصله ۸۰۰ کیلومتری تهران تا تبریز باید پس از نیم ساعت این هواپیما معلق بالای آسمان تبریز باشد یا بهتره بگیم تبریز به زیر پایش رسیده باشد. آیا این حقیقت دارد؟ اگر دارد پس چرا هواپیما زحمت حرکت به خودش میدهد؟ و اگر حقیقت ندارد پس زمین بی حرکت است.
   البته این رو پیشتر به شما بگم که اینها برای حالت معلق جسم در فضا از قبل توچیه پیدا کرده اند و اون اینه که میگن جو زمین به خود زمین وصله و با حرکت زمین جو اون هم حرکت میکنه پس هواپیما هم باهاش حرکت میکنه.
   خوب حالا بیایید سوال رو بسط بدیم. اگه به همراه اون هواپیمای معلق دو هواپیمای دیگر در دو جهت مخالف حرکت کنند چی؟ الان تکلیف چیه؟

   طبق نظریه سرعت نسبی اصولا هواپیمایی که به سمت تبریز حرکت میکنه باید خیلی سریعتر از وقت موعود برسه چون سرعت حرکت زمین هم بهش اضافه میشه ( بعلت همجهت بودن حرکتشون) و برعکس اون یکی هواپیما یا خیلی دیر باید برسه یا اصلا نرسه مثل بالا رفتن از آسانسوری که داره پایین میاد.
   یا میتونین سوال رو اینطوری هم مطرح کنین.
   برای سهولت ،سرعت حرکت هواپیما ها ۸۰۰ کیلومتر بر ساعت ( نصف سرعت حرکت زمین) و فاصله بین شهرها هم ۸۰۰ کیلومتر در نظر گرفته شده.
   اگه دو تا هواپیما با سرعت مساوی و همزمان یکی از تهران عازم تبریز بشه و دیگری از تبریز عازم تهران بشه. با اوصاف حرکت زمین در جهت غرب به شرق آیا اصولا نباید یکی از هواپیماها زودتر از دیگری به مقصد برسند.؟ مانند حرکت در آسانسور یکی همجهت با آسانسور حرکت میکند و دیگری برخلاف اون .؟؟!!!
   خوشحال میشم نظراتتون رو بدونم.

   ” در میان اهالی علم و دانش دو گروه برای خود مسکین و برای دیگران خطرناک اند:

   – آنانکه چیزی را رد می کنند در حالیکه در آن تخصص ندارند
   – آنانکه بر باور خود اصرار می ورزند بدون اینکه نظر مخالف را دیده و فهمیده باشند. ”
   برگرفته از کتاب کابالا و تاریخ پیدایش آن

   • زمین به همراه جو می چرخد .
    در واقع کره زمین و جو آن را یک مجموعه بدانید که دارد به دور خود می چرخد .
    اشتباه شما اینجاست که چرخش زمین را از چرخش جو جدا و منفک می کنید در حالیکه این دو به موازات هم در حال گردش اند و به همین دلیل است که شما در رفتن به سمت شرق دچار مشکل و سختی نمی شوید .

    در ایه ای از قران از زمین به مهد نامبرده شده است و به معنای گهواره که این آیه شریفه دلالت بر حرکت زمین دارد .
    در آیه ای دیگر از عبارات مغربین و مشرقین استفاده شده است . آیه ۱۷ سوره الرحمن چنین می فرماید: «رَبُّ الْمَشْرِقَیْنِ وَرَبُّ الْمَغْرِبَیْنِ». یعنی: «پروردگار دو مشرق‌ و پروردگار دو مغرب‌». اگر با علم نحو آشنا باشید میفمید که منظور دو محل غروب و طلوع است و این عبارات مثنی هستند و خداوند به عمد چنین بیان فرموده اند تا انسان ها متوجه شوند که که خورشید از دو نیم کره به زمین می تابد و هنگامیکه یک طرف شب است برای طرف دیگر روز است .
    در حالیکه اگر زمین صاف بود و خورشید بر روی آن میچرخید می بایست از لفظ جمع استفاده می کرد زیا که برای هر شهری یک طلوع و غروب داشتیم .

  • نیرویی به نام نیروی گریز از مرکز نداریم 🙂 این دیگه در حد فیزیک دبیرستانه دوست عزیز :)))))

 38. و صحبت آخر
  ببینید دوستان
  نظر هر دو طرف واس خودشون منطقیه
  با اینکه هر جفتش اشکالات بسیار بزرگی داره
  ولی دلیل نمیشه که واس همچین موضوعی انقد بحث شه
  نظر شخصیه من اینکه زمین به شکل اسکناسه
  هر کی پولدارتر زمینم واس اون مستطیل تر
  نظر شما هم بسیار محترمه

 39. با نظر خودم موافقم چون منتقیه، اگه زمین گرده پس چرا توپ میزاریم رو زمین قل نمیخوره بره اون ور زمین؟ دلیل شب و روز خاموش روشن شدن خورشید که مرتب انجام میشه و زمستونا از شعلش کم میشه، التماس تفکر گرد گرا های بی منطق!!!!

  • استاد انحنای زمین تو هر مایل ۸ اینچه
   یعنی تو هر کیلومتر ۱۲ سانت
   بنظرت تو این انحنای کم توپ قل میخوره ؟
   نگه این ددا از کجا تومد که مسایل ریاضین
   دوومیشو نفهمیدم
   منظورت اینکه خورشید شبا کجا میره ؟
   واس تغییر فصلم میتونی تو گوگل سرچ کنی که علتش افزایش فاصله نسبت به خورشیده(خیلی خلاصه)
   رد ضمن دلیل زمین تختا منطقی نیست.طولانیه ولی میتونم بهت توضیح بدم
   در ضمن
   میتنونی جملتو بدون استفاده از کلمه بی منطق به اتمام برسونی
   ممنون

  • به خدا شماها دیگه رد دادین

 40. با سلام
  دوستان عزیز تخت و کره به جای اینکه در نظراتتون به طرز بسیار کودکانه و نابخردانه شروع به تمسخر همدیگر کنید که این خودش باعث رادیکاله شدن اجتماعِ حتی فهمیده می شه، کمی حوصله کنید و درباره مسائلی که براتون ناباوره تحقیق کنید! جواب بسیاری از سوالاتتون در فضای اینترنت موجوده، فقط نیاز به کمی تحلیل عاری از تعصب داره. تفرقه چیزیه که هر اجتماعی و نابود می کنه.
  سربلند باشید اساتید 🙂

 41. در تصویر بند ۶ چرا طناب صورتی هم مانند زمین انحنا داره!!!؟
  آیا دلیل آن چیزی غیر از استفاده از لنز انحناساز (فیش آی) است؟
  با این وجود آیا میتوان به واقعی بودن انحنای زمین در تصویر باور داشت؟

 42. واقعا ما داریم به کجا میریم؟.???

 43. این دوستان تخت گرا چی فکر میکنن با خودشون اول باید بگم اگه فیزیک دبیرستان هم خونده باشی باید از نیروی گریز از مرکز یه چیزایی بدونی و دلیل جمع نشدن آب زیر زمین همینه?مثلث برمودا هم که ۲۰ ساله خبر ساز نشده?نکته بعدی اینه چرا همه اجرام کیهان گرده و زمین تخت… نیازی هم به ماهواره و دروغ های ناسا نیست!با یه تلسکوپ معمولی هم میشه اینو فهمید….و یه سوال هم دارم میشه دوستان تخت گرا توضیح بدن داستان اختلاف زمانی و فصل ها چیه؟! و نکته اخر اینه که یجا خونده بودم یه تخت گرا عزیز گفت اگه زمین گرد بود نیازی به پرواز با هواپیما نبود فقط کافی بود از زمین بلند شید تا مقصد بیاد سمتتون?ببخشید برادر شما تو ماشین در حال حرکت یه چیزو میندازی بالا شیشه رو میشکونه میفته بیرون یا همونجا فرود میاد؟!!!خدا قبول کنه بخاطر جاذبه و جو زمینه…

  • دوست عزیزم سلام. اینقدر در مورد همه چیز با اطمینان کامل صحبت نکن. مطمئنا اون افرادی که دنبال این مطلب هستند ( نظریه تخت و ثابت بودن زمین) نه بی سواد هستند، نه بیکار و نه شارلاتان. اونها هم مطمئنا همه اینهایی که شما خوندید و بدون هیچ پرسش و پاسخی قبولش کردین رو خوندن حتی ممکنه چند برابر شما هم خونده باشند. اونها هم میدونن گریز از مرکز چیه و… . دوست عزیز روش مطالعه این رو حکم میکنه که حرفها و استدلالهای طرف مقابل رو هم بشنوی. معلومه شما اصلا چیزی از استدلاها و توجیه های علمی متعقدین به نظریه تخت و ثابت بودن زمین رو نخوندین. چون این علامتهای سوالی که براتون بوجود اومده همونهایی هستند که در اولین برخورد با مسئله زمین تخت و ثابت بوجود میاد یعنی همین مسئله شب و روز و فصلها. پس بهتره بدونی دوست من این سوالها جزء ابتداءیی ترین و سطحی ترین سوالها هستش که به ذهن هر فردی میرسه و اصلا هم نمیخاد فیزیکدان باشه یا دانشمند. به این سوالات هم به نحو احس پاسخ داده شده. حداقل بگیم توجیه کرده اند ( مانند داستان شب و روز در حالت کرویت). لطفا سطح سوالاتت رو ببر بالا تا واقعا نظریه تخت و ثابت بودن زمین رو به چالش بکشی و کمک کنی اونها هم بتونن به چیزهای تازه تری از حقیقت دست پیدا کنن. و این هم از طریق مطالعه کامل تمام موارد این نظریه و اشراف بر اون هست . حتی پیشنهاد میکنم ابتدا بر مدل کروی کاملا اشراف پیدا کن بعدش این نظریه رو هم مسلط باش. بعد مقایسه کن و دست بزار روی آیتمهایی که ابهام دارن.
   این رو که میگم بر مدل کروی هم اشراف داشته باش برای اینه که احتمالا نمیدونی در مدل کروی که اینها میگن و شما هم قبولش داری ادعا دارن محور زمین ۲۳/۴ از قطبین انحراف داره ( حلا میگذریم از اینکه چرا ۲۳.۴ در این مورد هم تحقیق کنین بد نیست) و از طرفی میگن خورشید نسبت به زمین ثابته و دلیل گرمی استوا اینه که خورشی کاملا عمود بر استوا هست. دوست عزیزم اگه زمین انحراف داره پس چطور میتونه بر استوا عمود باشه. دوست من، نمی تونه. و اصولا باید بر مناطق بالا تر از اون عمود بتابه که این طور هم نیست. پس با یه خورده کنجکاوی در اعداد و ارقام خودت هم میتونه به برخی حقایق برسی. نباید هم دانشمند بود.
   در مورد بی حرکت بودن زمین هم یه سوال میپرسم ازتون تا دوباره ذهن پرسشگرتون رو به چالش بکشین و از اساتید مختلف هم بپرسین.
   اگه زمین کرویه و با سرعت متوسط ( به علت تفاوت در استوا و قطبین که اینها میگن) ۱۶۰۰ کیلومتر بر ساعت در جهت غرب به شرق حرکت میکنه. حال تصور کنین یه هواپیما در فضای آسمان تهران معلق باشه اصولا و با فرض فاصله ۸۰۰ کیلومتری تهران تا تبریز باید پس از نیم ساعت این هواپیما معلق بالای آسمان تبریز باشد یا بهتره بگیم تبریز به زیر پایش رسیده باشد چون زمین در این جهت حرکت میکنه. آیا این حقیقت دارد؟ اگر دارد پس چرا هواپیما زحمت حرکت به خودش میدهد؟ و اگر حقیقت ندارد پس زمین بی حرکت است.
   البته این رو پیشتر به شما بگم که اینها برای حالت معلق جسم در فضا از قبل توچیه پیدا کرده اند و اون اینه که میگن جو زمین به خود زمین وصله و با حرکت زمین جو اون هم حرکت میکنه پس هواپیما هم باهاش حرکت میکنه.
   خوب حالا بیایید سوال رو بسط بدیم. اگه به همراه اون هواپیمای معلق دو هواپیمای دیگر در دو جهت مخالف حرکت کنند چی؟ الان تکلیف چیه؟
   طبق نظریه سرعت نسبی اصولا هواپیمایی که به سمت تبریز حرکت میکنه باید خیلی سریعتر از وقت موعود برسه چون سرعت حرکت زمین هم بهش اضافه میشه ( بعلت همجهت بودن حرکتشون) و برعکس اون یکی هواپیما یا خیلی دیر باید برسه یا اصلا نرسه مثل بالا رفتن از آسانسوری که داره پایین میاد.
   یا میتونین سوال رو اینطوری هم مطرح کنین.
   برای سهولت ،سرعت حرکت هواپیما ها ۸۰۰ کیلومتر بر ساعت ( نصف سرعت حرکت زمین) و فاصله بین شهرها هم ۸۰۰ کیلومتر در نظر گرفته شده.
   اگه دو تا هواپیما با سرعت مساوی و همزمان یکی از تهران عازم تبریز بشه و دیگری از تبریز عازم تهران بشه. با اوصاف حرکت زمین در جهت غرب به شرق آیا اصولا نباید یکی از هواپیماها زودتر از دیگری به مقصد برسند.؟ مانند حرکت در آسانسور یکی همجهت با آسانسور حرکت میکند و دیگری برخلاف اون .؟؟!!!
   در مورد جاذبه ، ماهواره و عکسهای ماهواره ای ناسا هم تحقیق کنن.

   خوشحال میشم نظراتتون رو بدونم.
   ” در میان اهالی علم و دانش دو گروه برای خود مسکین و برای دیگران خطرناک اند:
   – آنانکه چیزی را رد می کنند در حالیکه در آن تخصص ندارند
   – آنانکه بر باور خود اصرار می ورزند بدون اینکه نظر مخالف را دیده و فهمیده باشند. ”
   برگرفته از کتاب کابالا و تاریخ پیدایش آن

 44. اقای ادمین لطفن زودتر تایید کنین جواب این عزیزانم بشنویم
  لطفن لینک اون عکس رو هم پ

 45. اگه زمین چند صطحی باشه چی؛؟

 46. بابا مگه میشه گرد باشه اب اقیانوس ها جم میشه زیرش البته من اقیانوس هم قبول ندارم،مگه میشه دریا انقدر بزرگ!!!!!

 47. منم یه سوال بپرسم اگه زمین تخته پس اونطرفش چیه پس بالونه هواشناسی و دوربین چی میگه پس فصلا چطور بوجود میان روز شب چطور پس عقلتون کجا رفته

 48. در قران خدا میفرماید. در سوره طه آیه ۱۰۷ معنی ایه: سپس زمین را صاف و هموار می سازد. سوره شمس آیه ۳: و به روز هنگامی که صفحه زمین را روشن میسازد. و ایه های دیگر نشان از صاف بودن زمین و دلایل دیگر زمین مسطح.
  ۱. هواپیمایی از ارژانتین بلند میشود و میخواهد در نیوزلند فرود بیاید. چرا این هواپیما باید از روی دبی بگذرد؟
  هواپیمایی از روسیه بلند می شود و در برزیل فرود می آید. چرا این هواپیما از روی الاسکا میگذرد؟

  ۲.چرا در اکثر فیلم های هالیوودی به زمین تخت اشاره شده؟ از مهمترین فیلم ها، فیلم مسابقات عطش زاغ مقلد قسمت ۴ و اخر سری این فیلم به زمین تخت و گنبد اسمان اشاره دارد و فیلم های دیگر.

  ۳.اندازه طبیعی خورشید و ماه
  ۴.یکی از مهمترین دلایل در جزوه های مربوط به خلبانان نوشته شده زمین را صاف در نظر بگیرید.
  چرا یک خلبان انحنا را محاسبه نمی کند؟

  ۵. یک سوال جالب عکس هایی که از زمین گرفته اند از زمین گرد. چگونه عکس ها گرفته شده است؟ چرا هر سال عکس هایی که از قاره امریکا گرفته میشود ، سالی ان قاره بزرگتر می شود و سال دیگر شکلش عوض می شود و سال دیگر کوچک می شود؟

  ۶.چرا در هیچکدام از غکس های کره زمین و حتی در ایستگاه فضایی دروغین هیچ ماهواره ای دیده نمیشود به دور زمین؟

  ۷.یک مطلب جالب چرا ایستگاه فضایی در استخر فیلم برداری می شود؟ چرا خود ناسا گفته عکس دقیقی از زمین نداریم و نمیتوانیم از زمین بیرون رویم.
  چرا در امریکا تابلو هایی از این دست هست که نوشته. «به زمین صاف فکر کنید».

  و کلی دلیل دیگر.

  • ۱.این نقشه مسیر هواپیمای نیوزلند.معلومه که مسیر مستقیمو میرن.تو نقشه زمین تختم باید بیان از رو قطب شمال رد شن.شما نفشه خودتونم بلد نیستی.دروغ نگو لطفا
   http://www.200stran.ru/images/maps/1251534071_930556.gif لینک عکسی که هر چنتا بخوای ببینی هست

   ۲.در مورد مسیر هواپیمایی روسیه.بله درسته از رو الاسکا رد میشن.ولی اقای چیز بازم بهتون پیشنهاد میکنم شما یه بار نقشه زمین تخت و با دقت ببینین.البته که مسیر الاسکا تو زمین گرد نزدیکترین مسیره.شما جای الاسکا رو با قطب شمال اشتباه گرفتین

   ۳.اندازه طبیی خورشیدو ماه چی ؟ کوچیکن ؟ کمن ؟ چین ؟

   ۴.شما اون جزوه رو نشون بده.بدون دلیل حرف نزن لطفا

   ۵.این دیگه خیلی جالب بود.تغییر شکل امریکا؟ مگه ترانسفورمرزه ؟

   ۶.عزیزم اگه دروغ بود که خیلی ساده ماهواررو میکاشتن تو عکس.شما فاصله ماهواره ها از هم.اندازه کوچیکشون.ارتفاع شون نسبت به هم.سرعت گردششون.اینارو حساب نمیکنی؟ همین جوری میگی چرا نیست ؟

   ۷.دلیل محکم و قانع کننده که این حرفو ناسا زده.رو هوا حرف نزن

   میدونین مشکل شما چیه ؟
   موضوع خوبه ها
   یه چیزی گذاشتین جلوتون ۴ نفر مثل منو که سرشون درد میکنه واش بحث کردن به حرف میگیرین
   اما منطق چون تو کارتون نیست
   هیچی نمیشین
   اون از سایتتون که آب خوردن سر سفررو هم از اثرات پرسپکتیو میدونه
   اینم از شما که با آوردن اسم یه آیه کار عمر و عاص امروزیو میکنین .
   نکنین آقا

   • من فقط دو تا از مطالبم رو براتون با سند خدمتتون عرض میکنم.

    همین الان شما میتونید برید تو یوتوب و زنده زمین رو از ایستگاه فضایی بین المللی رو مشاهده کنید. طبق گفته ویکی پدیا انگلیسی ایستگاه فضایی ISS در ارتفاع ۳۳۰ تا ۴۳۵ هزار کیلومتری از سطح زمین واقع هست. طبق گفته ناسا و ویکی پدیا ارتفاع ماه ۳۶۰ تا ۴۰۵ هزار کیلومتری از سطح رمین قرارداره. اینم سند خیلی حالبه.
    https://solarsystem.nasa.gov/moon/docs/Distance_to_the_Moon.pdf
    حالا میانگین فاصله ماه و ایستگاه فضایی بین المللی ISS حدود ۴۰۰ کیلومتر است. ۴۰۰ کیلومتر.
    https://futurism.com/the-moon-and-the-international-space-station/
    منابع انگیلسی هستن خدا کنه بتونی ترجمه کنی.

    مدار زمین هم در ارتفاع ۳۵۷۸۶ کیلومتر بالاتر از سطح‌دریا و دقیقاً بر فراز خط استوای زمین قراردارد. که دقیقا ماهواره های ارتباطی روی همین مدار قرار دارن.

    حالا چرا در هیچ عکسی از ایستگاه فضایی یدونه ماهواره هم در طول یکسال در این تصویر زنده دیده نمیشه؟ لااقل یدونه ماهواره باید معلوم باشه از ۱۰۰۰ ماهواره ای که در سال ۲۰۱۷ روی مدار زمین قرار گرفتن.
    https://www.popsci.com/now-you-can-see-all-space-junk-floating-around-earth-real-time#page-3
    برو عکس بالا رو بخون و نگاه کن! چرا بدونه از این ۵۰۰ هزار ماهواره نزدیک مدار زمین در یدونه عکس و تصاویر زنده ناسا مشاهده نمیشه؟

    طبق صحبت های اینا ایستگاه فضایی خیلی نزدیک به ماه هست. چرا نمیرن ماه؟

    چرا تو همون تصاویر زنده خورشید معلوم نیست حتی نورش؟ اها چون تو یک سال ماهواره این طرف زمین هست و خورشید اون طرف زمین. تکون نمیخورن تو یه سال ولی همیشه طرف روشن کره زمین روبه ایستگاه فضایی هست.

    اینم سند دوم مربوط به تغییر قاره امریکا
    http://www.flatearthvideos.org/communities/7/004/013/492/017//images/4630417235_1018x509.jpg

    https://www.metabunk.org/attachments/20150726-072348-3wujb-jpg.27514/

    اینم از مدرک ایستگاه فضایی در آب استخر
    https://www.youtube.com/watch?v=N5jkecv4pa8

    خودت رو زیرک فرض نکن.
    میدونی مشکل شماها چیه؟
    دوست ندارید به اعتقادات تون ضربه بخوره همیشه دوست دارید همون چیزی که از بچگی گفتن بهتون همونطوری باشه. چون میترسید یکم تحقیق کنید شاید وافعیت داشته باشه.

    • استاد
     شما راست میگی
     در ضمن
     ما رفتیم (چند باره) از یوتیوب انلاین دیدیم
     اتفاقا همین خورشید بود هم ۳ تا ماهواره رد شدن
     در ضمن یه عکس که وسطش نوشته why? how دلیل نیست
     اون عکسا منبعش کجاست
     و یه چیز
     من حرف زمین تختا رو خودم بیشتر قبول دارم
     تو سایتش که به جز یکی ۲ تا مثل روشن خاموش شدن ماه و دلیلشون واس روز و شب بقیه چیزا منطقی تره نسبت به زمین گرد
     اما
     شما دلیلات خوب نیست
     واش همین میگم بحث نکن
     شما الان از سایت کپی میکردی اینجا خیلیا شاید حرفتو قبول میکردن
     اخه اکثر فیلمای هالیوود به زمین تخت اشاره دارن یعنی چی؟
     چرا مغلطه؟
     شما یدونه اسم بردی قبول
     ۹تا دیکه هم بگو بزا یه دسته ۱۰ تایی بشن
     و
     اگه خواستی جواب هوا پیما هارو هم بده
     نخواستیم که هیچی
     بقیشم اصن توضیح نده نمیخوام
     ممنون

    • آخه چرا اینقدر نشر اکاذیب

     فاصله ایستگاه فضایی iss از زمین حدود ۴۰۰ کیلومتره نه ۴۰۰ هزار کیلومتر

 49. اگر هنوز معتقد به کلام خدا هستید در سوره طه آیه ۱۰۷ معنی ایه: سپس زمین را صاف و هموار می سازد. سوره شمس آیه ۳: و به روز هنگامی که صفحه زمین را روشن میسازد. و ایه های دیگر نشان از صاف بودن زمین و دلایل دیگر زمین مسطح.
  ۱. هواپیمایی از ارژانتین بلند میشود و میخواهد در نیوزلند فرود بیاید. چرا این هواپیما باید از روی دبی بگذرد؟
  هواپیمایی از روسیه بلند می شود و در برزیل فرود می آید. چرا این هواپیما از روی الاسکا میگذرد؟

  ۲.چرا در اکثر فیلم های هالیوودی به زمین تخت اشاره شده؟ از مهمترین فیلم ها، فیلم مسابقات عطش زاغ مقلد قسمت ۴ و اخر سری این فیلم به زمین تخت و گنبد اسمان اشاره دارد و فیلم های دیگر.

  ۳.اندازه طبیعی خورشید و ماه
  ۴.یکی از مهمترین دلایل در جزوه های مربوط به خلبانان نوشته شده زمین را صاف در نظر بگیرید.
  چرا یک خلبان انحنا را محاسبه نمی کند؟

  ۵. یک سوال جالب عکس هایی که از زمین گرفته اند از زمین گرد. چگونه عکس ها گرفته شده است؟ چرا هر سال عکس هایی که از قاره امریکا گرفته میشود ، سالی ان قاره بزرگتر می شود و سال دیگر شکلش عوض می شود و سال دیگر کوچک می شود؟

  ۶.چرا در هیچکدام از غکس های کره زمین و حتی در ایستگاه فضایی دروغین هیچ ماهواره ای دیده نمیشود به دور زمین؟

  ۷.یک مطلب جالب چرا ایستگاه فضایی در استخر فیلم برداری می شود؟ چرا خود ناسا گفته عکس دقیقی از زمین نداریم و نمیتوانیم از زمین بیرون رویم.
  چرا در امریکا تابلو هایی از این دست هست که نوشته. «به زمین صاف فکر کنید».

  و کلی دلیل دیگر.

 50. اگر هنوز معتقد به کلام خدا هستید در سوره طه آیه ۱۰۷ معنی ایه: سپس زمین را صاف و هموار می سازد. سوره شمس آیه ۳: و به روز هنگامی که صفحه زمین را روشن میسازد. و ایه های دیگر نشان از صاف بودن زمین و دلایل دیگر زمین مسطح.
  ۱. هواپیمایی از ارژانتین بلند میشود و میخواهد در نیوزلند فرود بیاید. چرا این هواپیما باید از روی دبی بگذرد؟
  هواپیمایی از روسیه بلند می شود و در برزیل فرود می آید. چرا این هواپیما از روی الاسکا میگذرد؟

  ۲.چرا در اکثر فیلم های هالیوودی به زمین تخت اشاره شده؟ از مهمترین فیلم ها، فیلم مسابقات عطش زاغ مقلد قسمت ۴ و اخر سری این فیلم به زمین تخت و گنبد اسمان اشاره دارد و فیلم های دیگر.

  ۳.اندازه طبیعی خورشید و ماه
  ۴.یکی از مهمترین دلایل در جزوه های مربوط به خلبانان نوشته شده زمین را صاف در نظر بگیرید.
  چرا یک خلبان انحنا را محاسبه نمی کند؟

  ۵. یک سوال جالب عکس هایی که از زمین گرفته اند از زمین گرد. چگونه عکس ها گرفته شده است؟ چرا هر سال عکس هایی که از قاره امریکا گرفته میشود ، سالی ان قاره بزرگتر می شود و سال دیگر شکلش عوض می شود و سال دیگر کوچک می شود؟

  ۶.چرا در هیچکدام از غکس های کره زمین و حتی در ایستگاه فضایی دروغین هیچ ماهواره ای دیده نمیشود به دور زمین؟

  ۷.یک مطلب جالب چرا ایستگاه فضایی در استخر فیلم برداری می شود؟ چرا خود ناسا گفته عکس دقیقی از زمین نداریم و نمیتوانیم از زمین بیرون رویم.
  چرا در امریکا تابلو هایی از این دست هست که نوشته. «به زمین صاف فکر کنید».

  و کلی دلیل دیگر.

 51. من یه سوال از دوستان تخت گرا دارم . ممنون میشم جواب بدید . بر اساس نظریه شما دوستان علت تخت بوجود آمدن زمین چیه؟ اینی که تمام سیارات و ستاره ها و اقمار دیگه گرد هستن که بدیهی ه درسته؟ داریم تو آسمونی می‌بینیم دیگه. حالا سوال من اینه یه زمین چطور تخت به وجود آمده بین میلیارد ها میلیارد اجرام کروی؟ ممنون میشم بفرمایید پاسخ نظریه تخت چیه .

  • سلام
   میدونی، وقتی ناسا رو باطل کنی دیگه مطمئن نیستی سیاره ها چجوری اند. شاید آنها داخل گنبد باشن. شاید هم داخل آب خارج گنبد. اینکه چجوری بوجود اومدن وقتی مطرح میشه که مشخص بشه خارج از زمین چجوریه. برخی معتقد اند که نمیشه از زمین خارج شد. به هر حال هنوز پاسخ روش بوجود اومدن اینا هنوز مشخص نیست.

 52. زمین تخت و بدون انحناست
  و خورشید و ماه هم در مدار معینی دور زمین در حرکتند
  مطمئنم و ایمان دارم.

  • داداش خورشید در حرکته به دور زمین? حلت خوبه شما ?? من به نظریه صاف و گرد بودن زمین کاری ندارم ولی خدایی دیگه خورشید اگر به دور زمین بچرخه پس سیاره ها هم باید به دور زمین بچرخن ? والا من که نظری ندارم ولی به نظر من زمین گرده ? اخه زمین صاف باشه باید ته داشته باشه بعدشم ما که قطب شمالو جنوب داریم ولی قطب شرق و غرب که نداریم? پس باید بشه از شرغ و غرب به لبه زمین رسید نه??

  • ای کودن. لات بی سروپا.اگه اینطوره منم میگم ما انسان نیستیم. گوریلیم که خودمونو یه جور دیگه می بینیم. و حتما درسنه. آخه مگه میشه. از مدیر سایت خواهش دارم که جواب این احمق های وطنی را بدن. با عرض احترام.!!

 53. آقا کساییکه کمی به نظریات اینها علاقه دارن فقط برن نظرشون در مورد ماه گرفتگی بخونن همین… اگه کمی درک و منطق داشته باشن دستشون میاد که اینها ول معطل هستن
  ماه روشن خاموش میشه! من دیگه حرفی ندارم
  با کیا تشکیل اجتماع دادیم آخه

 54. من تنها با یک دلیل برای خودم حجت محسوب میشه زمین تخت را باور دارم و آن این هست تنها در زمین تخت نماز خواندن به جهت قبله معنا دارد. اگر با فرض کروی بودن زمین، ما بگیم اونطرف کره زمین هستیم بیش از چند جهت که از همه لحاظ شبیه هم هستند به سمت قبله داریم و این مسخره هست

  • نگران نباش.۱۲۴ هزار پیامبر توی خاورمیانه ظهور کردن ک واسه قبله سردرگم نشی!ازسمتی ک متراژش پایینتره حساب کن جهت رو. دوستان متوجه نشدم زمین فقط صافِ یا ۴ گوش هم هست؟دور تا دور مثلث برمودا داریم ب قول دستمون ک کسی رد نشه؟اگه برسیم اخرش میخوریم ب درّه ؟میوفتیم فضا؟علت شب و روز هم کسی میتونه توضیح بده!البته اینم کار امریکاست.کلا افق دیدمون هم گرد دیده میشه همیشه

  • دوست گرامی بنده به دیدگاه های دیگر پاسخ ندادم چون ارزش صرف زمان و پاسخ ندارند، ولی آن عزیزی نسبت به قبله ایراد میگیرید، کمی در رابطه هندسه اقلیدسی و هندسه نااقلیدسی مطالعه و تحقیق بفرمایید. و در مورد مختصات کروی و کارترین. و پاسخ عرفی و شرعی نسبت به یک مبحث که اگر شما در نقطه ای هستید که بر اساس هندسه نااقلیدسی با یک خط فرضی شما را به قبله متصل میکند مراجع و عالمان شرع فرمودند در این حالت اگر هر دو خط فرضی چه جهت مخالف شما که به قبله می‌رسد و جهت رو به رو فاصله یکسان داشتند میتوانید به هر دو طرف نماز بخوانید . و در غیر این صورت خط فرضی که مسافت کوتاه آری نسبت به جهت مخالف دارد استقبال القبله شما محسوب میشود.

 55. سلام خواهشا عادل باشید. پیام رو پاک نکنید.
  (لینک حذف شد)

  این لینک پاسخ به مقاله شماست

  خواهشا پاک نکنید بذارید مردم حقیقت رو بدونند. تابحال پنج بار پیام گذاشتم پاک شده

 56. ba nazare saeid moafeghaam. ablahanast age fek konid zamin gerde abe daryaha yeja bayad berize pain pas !!!

 57. زمین سافه ،فراماسونا میخان ما فک کنیم گرده

 58. خدا به دور رفیق!از کجا اثبات کردی که زمین تخته؟خوب به نظرت نباید این زمین تخت دور تا دورش لبه داشته باشه؟میشه بگی کجاست دقیقا؟؟؟

 59. سلام
  خسته نباشید اینها که همه تکراریه و قبلا پاسخ گرفته

 60. با عرض سلام لطفا یکم درباره زمین دخت مطالعه کنید در مورد کشتی و بندر باید بگم ب دلیل شکست نور اینطور دیده میشه و درمورد ماه گرفتگی هم میتونی دربارش تحقیق کنید که تو زمین تخت هم امکان پذیره دلایل خوبی نبود ولی من میتونم حداقل با ی دلیل ساده بگم که زمین تخت و این که چرا باید ناسا سفر به ماه رو دروغ بگه و یا عکس های زمین رو فتوشاپ کنه

  • دلیلتون ذکر نکردید ! مشاتقم دلیلتون را مطالعه کنم !

  • اگه دوست داری بزرگ دیده بشی،برو بزن تو گوشِ گنده لات محلتون یا اونی ک همیشه ازش میترسی و ازت هم آتو داره رو ضایع کن توی جمع!بهتره برات اینطوری.توی نت دیده نمیشی، زورنزن

   • سلام
    اگه زمین تخته چطور میشه وقتی آفتاب از قاره آمریکا غروب میکنه بعد از چندساعت دیگه سر از ژاپن توآسیا درمیاره
    سرزمین آلاسکا مرزکشور روسیه وآمریکاست که قبلا واسه روسیه بوده درحال حاصر واسه آمریکاست

  • باعرض سلام وخسته نباشید
   چطور میشه بعد از شب شدن قاره آمریکا بعد از چند ساعت قاره آسیا روز میشه
   اگه زمین تخت وثابته خورشید که مثلا از آمریکا غروب کرده از کجا دوباره سراز ژاپن در میاره یا شایدم چندتا خورشید داریم
   لطفا نطریه ندید که خورشید میچرخه

  • دوست عزیزی که می‌فرمایید عدم دیده شدن کشتی بر اساس شکست نور هست! بر اساس کدام قوانین بازتاب نور این رو می‌فرمایید، میتوانید با دلیل و بر اساس قوانین فیزیکی مختص خودتون این رو اثبات بفرمایید؟!