نتایج بنچمارک گلکسی اس 10 سامسونگ

نتایج بنچمارک گلکسی اس ۱۰ سامسونگ با تراشه‌ی اگزینوس ۹۸۲۰ منتشر شد

نتایج بنچمارک گلکسی اس ۱۰ (Samsung Galaxy S10) مجهز به تراشه‌ی اگزینوس ۹۸۲۰ سامسونگ منتشر شد. این نتایج می‌توانند مقایسه‌ی خوبی از عملکرد تراشه‌ی جدید سامسونگ در برابر اسنپدراگون ۸۵۵ کوالکام را ارائه کنند.

جدیدترین گوشی‌های خانواده گلکسی اس ۱۰ سامسونگ بار دیگر از بهترین تراشه‌های صنعت موبایل قدرت می‌گیرند: منظور ما اسنپدراگون ۸۵۵ ساخت کوالکام و اگزینوس ۹۸۲۰ اکتا ساخت خود سامسونگ است. ما پیشتر یک گوشی مجهز به تراشه‌ی اسنپدراگون را بررسی کرده بودیم (شیائومی می ۹)، اما این نخستین بار است که قصد داریم جدیدترین تراشه‌ی سیستمی ساخت سامسونگ را محک بزنیم.

دستگاه‌های گلکسی اس ۱۰ و اس ۱۰ پلاسی که از سوی سامسونگ در اختیار ما قرار گرفته، هر دو به تراشه‌ی اگزینوس مجهز هستند. به همین خاطر فرصت را غنیمت شمرده و آن‌ها را در پلتفرم‌های بنچمارک‌گیری مختلفی شرکت دادیم. پیکربندی پردازنده اگزینوس ۹۸۲۰ اکتا شامل دو هسته Mongoose M4 با سرعت کلاک ۲.۷ گیگاهرتزی است. دو هسته‌ی قدرتمند Cortex-A73 با سرعت کلاک ۲.۴ گیگاهرتزی نیز حضور دارد. در حالی که دو هسته‌ی Cortext-A55 با سرعت کارآمد و فرکانس ۱.۹ گیگاهرتزی نیز آن‌ها را همراهی می‌کنند. سامسونگ به لطف معماری DinamlQ شرکت ARM موفق شده این هسته‌ها را در کنار یکدیگر قرار دهد. به طور خلاصه می‌توانیم بگوییم که DinamlQ اجرای انواع مختلف هسته‌ها را شبیه‌سازی می‌کند و همیشه به عملکرد مطلوب و بهره‌وری انرژی دست پیدا می‌کند.

نتایج بنچمارک گلکسی اس 10 سامسونگ

پردازشگر گرافیکی اگزینوس ۹۸۲۰ شامل تراشه‌ی Mali-G76 MP12 است که می‌تواند بسیاری از کراش‌های ممکن را حل کند. سامسونگ همچنین می‌گوید که در کنار این تراشه از موتور بازی بهینه شده‌ی Unreal Engine‌ نیز برای اجرای روان‌تر بازی‌ها روی گوشی استفاده کرده است.

نتایج بنچمارک گلکسی اس 10 سامسونگ

تراشه‌ی جدید سامسونگ مبتنی بر فناوری پردازش ۸ نانومتری LPP در برابر اسنپدراگون ۸۵۵ ۷ نانومتری تولید شده است. این دو تراشه تا حد زیادی نزدیک به هم هستند و هرگونه تفاوت موجود در آن‌ها، صرف نظر از مزایای تکنیکی، در معماریشان خلاصه می‌شود. اگزینوس ۹۸۲۰ می‌تواند تراشه‌های پیشین خود را به راحتی شکست دهد.

نتایج بنچمارک گلکسی اس ۱۰ سامسونگ

با توجه به نتایج بنچمارک گلکسی اس ۱۰ در پلتفرم‌های مختلف، عملکرد خام پردازنده به نظر می‌رسد بسیار شبیه به تراشه‌ی اسنپدراگون ۸۵۵ است. اما با توجه به عملکرد این تراشه در حالت تک هسته‌ای، به نظر هسته‌ی Mongoose M4 با سرعت کلاک ۲.۷ گیگاهرتزی می‌تواند رقابت را برای تراشه‌ی رقیب سخت‌تر کند. عملکرد تک هسته‌ای این تراشه چشم‌گیر است و همه‌ی رقبا را به جز تراشه‌ی A12 Bionic اپل در آیفون‌های جدید، شکست داده است.

عملکرد پردازشگر گرافیکی اگزینوس ۹۸۲۰ نیز در کلاس خود بهترین است، اما در برخی از آزمایش‌ها از آدرنو ۶۴۰ موجود در اسنپدراگون ۸۵۵ شکست خورده است.

هیچ شکی نیست که تراشه‌ی جدید اگزینوس بسیار قدرتمند است و در قدرت کم نخواهد گذاشت. با این حال ما باید منتظر بمانیم و تاثیر آن را در استفاده‌ی روزمره از گوشی بسنجیم. آزمایش‌های مصرف باتری این گوشی نیز می‌تواند بیشتر در مورد توان مصرفیش توضیح دهد. به زودی بررسی کاملی را از گوشی‌های خانواده Galaxy S10 سامسونگ انجام خواهیم داد تا به پاسخ بسیاری از پرسش‌های موجود دست یابیم.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. من طرفدار سامسونگ نیستم ولی این بار شاهکار کرد خدایی