رفع تحریم هواوی به روایت گجت تی وی؛ آیا هواوی به جایگاه قبلی باز خواهد گشت؟

طی صحبت های دونالد ترامپ در آخرین نشست G20، کمپانی چینی هواوی از تحریم های اخیر آمریکا به صورت نسبی خارج شد و از این پس کمپانی های آمریکایی می‌توانند فروش محصولات خود را به هواوی را از سر گیرند؛ اما آیا هواوی به موقعیت خود در بازار جهانی موبایل باز خواهد گشت؟

همانطور که می‌دانید تهمت‌های دولت آمریکا و چسباندن برچسب جاسوسی به محصولات هواوی مدت هاست گریبان این غول چینی را گرفته و سرانجام موجب تحریم این شرکت توسط آمریکا شد. مدتی پیش دونالد ترامپ رسما کمپانی هواوی را وارد لیست سیاه خود کرد و به موجب آن کمپانی هایی که با این شرکت چینی تبادلات مالی داشتند باید فروش محصولات و خدمات خود را قطع می‌کردند. در این بین نام هایی مانند گوگل، مایکروسافت و آرم از همه بیشتر به چشم می‌خورد چرا که هواوی بدون پشتیبانی این شرکت ها صرفا یک نام بود و علنا تولید و بروز رسانی گوشی موبایل و لپ تاپ هایش متوقف می‌شد.

اما هفته گذشته مصادف با ششم خرداد ماه، دونالد ترامپ در آخرین نشست G20 در میان صحبت های خود به خروج کمپانی هواوی از تحریم ها اشاره کرد. این خبر بدین معناست کمپانی های آمریکایی مانند گوگل می‌توانند دوباره فروش محصولات خود به هواوی را از سر گیرند. اما در این بیانیه نام هیچ کمپانی دقیقا ذکر نشده است. طبیعی است که این بازی سیاسی برای هواوی بسیار گران تمام شده و ضرر زیادی را بر این شرکت متحمل کرده است. در گجت تی وی امروز به بررسی داستان مبهم رفع تحریم هواوی توسط آمریکا پرداخته ایم، با ما همراه باشید.

آخرین اخبار تحریم هواوی

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

تائید دیدگاه فعال است. دیدگاه شما ممکن است کمی طول بکشد تا ظاهر شود.

۲ دیدگاه

  1. خدا کنه برنگرده که گند زده توی گوشی ها

  2. کل مطلب یه طرف،صدای خفن اهورا یه طرف… :/
    خدایی فقط بخاطر صدای اهورا تا ثانیه آخر فیلمو دیدم… .
    دمت گرم… .