نیکون دی 6

نیکون دی ۶ به عنوان یک پرچمدار فول فریم در حال ساخت است

دوربین نیکون دی ۶ (Nikon D6) اکنون در دست توسعه قرار دارد. این مدل در بیستمین سال عرضه اولین مدل پرچمدار از سری D رونمایی خواهد شد.

نیکون به صورت رسمی اعلام کرد توسعه دوربین دی ۶ را در دستور کار قرار داده است. این مدل را باید جانشین دوربین نیکون دی ۵ به عنوان یکی از پرچمداران کنونی شرکت دانست. سازنده در کنار انتشار تصویری از دوربین جدید خود، عکسی از یک لنز مخصوص آن را نیز منتشر کرد. نیکون D6 همراه با لنز تله AF-S NIKKOR 120-300mm f/2.8E FL ED SR VR عرضه خواهد شد.

بهانه معرفی دوربین نیکون دی ۶

اولین مدل از سری پرچمدار D نیکون در سال ۱۹۹۹ معرفی شد. ۲۰۱۹، بیستمین سال معرفی نیکون دی ۱ محسوب می‌شود، به همین دلیل شرکت تصمیم گرفته به وسیله معرفی ششمین نسل آن، این اتفاق بزرگ را جشن بگیرد. ۲۰۱۹ همچنین شصتمین سال عرضه اولین لنز سری F این شرکت است.

نیکون دی 6

نیکون دی ۵ در سومین ماه سال ۲۰۱۶ معرفی شد. این محصول به یک سنسور فول فریم مجهز شده و بدنه آن در برابر شرایط جوی نامناسب مقاوم است. رزولوشن سنسور برابر ۲۰.۸ مگاپیکسل بوده و در بخش فیلم برداری، تا رزولوشن ۳۸۴۰ در ۲۱۶۰ پیکسل پشتیبانی خواهد شد. برای خرید بدنه نیکون دی ۵ (بدون لنز) باید ۴۵۰۰ دلار پرداخت کنید.

متاسفانه درباره مدل جدید اطلاعاتی در دسترس نیست و برای پی بردن به مشخصات فنی آن، باید تا زمان رونمایی منتظر بمانیم. می‌توان قیمتی بالاتر از ۵ هزار دلار را برای آن متصور شد!

عکس منتشر شده از دوربین Nikon D6 از شباهت ظاهری بالای آن با مدل D5 خبر می‌دهد. بعد از رونمایی، محصول جدید تبدیل به پیشرفته‌ترین دوربین SLR شرکت نیکون تا امروز خواهد شد.

این شرکت علاوه بر اشاره به قرار داشتن نیکون دی ۶ در دست توسعه، از ساخت لنز تله AF-S NIKKOR 120-300mm f/2.8E FL ED SR VR خبر داد. این مدل مخصوص عکاسان حرفه‌ای طراحی شده و به آن‌ها اجازه می‌دهد از سوژه‌های قرار گرفته در فاصله‌های دور، تصاویر بسیار باکیفیتی به ثبت برسانند. قیمت این لنز بعد از رونمایی رسمی آن اعلام خواهد شد.