8K واقعی ال جی

ال جی 8K واقعی را با تلویزیون‌های OLED و LCD جدید خود به ارمغان خواهد آورد

ال جی همراه با تلویزیون‌های OLED و LCD جدیدش که با خود به نمایشگاه CES 2020 لاس وگاس آورده است٬ می‌خواهد تجربه‌ی 8K واقعی را ارائه کند.

با آغاز نمایشگاه CES، ال جی به معرفی برخی از جدیدترین تلویزیون‌های سال 2020 خود بدون اشاره‌ای بی قیمت و زمان عرضه‌ی آن‌ها پرداخته است. در عصری که در حال عبور از 4K به سمت 8K هستیم، این کمپانی 8 مدل جدید را معرفی کرده است که وعده می‌دهد 8K‌ واقعی را به کاربران ارائه خواهد داد. راهی که ال جی آن را در پیش گرفته متفاوت است. حتی اگر فناوری QLED‌ سامسونگ به عنوان 8K تایید شود، اما بدون عبور از حداقل آزمایش‌ها برای الزامات مدولاسیون کنتراست واقعی نخواهد بود.

تجربه 8K واقعی با تلویزیون‌های مدل 2020 ال جی

این 8 مدل جدید شامل LG Signature OLED در اندازه‌های 88 و 77 اینچی (88/77 OLED ZX) و همچنین تلویزیون‌های LCD برند NanoCELL (شامل 75/65 Nano99 ٬ 75/65 Nano97 و 75/65 Nano95) در دو اندازه‌ی 75 و 65 اینچی می‌شوند. از نظر کار با محتوای ٬8K آن‌ها می‌توانند فیلم‌های یوتیوبی با کدک AVI و همچنین HEVC و ٬VP9 ورودی‌های 8K از USB یا HDMI و 8K 60fps از طریق استریم و در نهایت 80K 60P از طریق HDMI را پخش کنند.

ال جی در سال جدید سومین نسل پردازنده‌ی هوش مصنوعی Alpha9 خود را معرفی کرده است که البته آماده‌ی انجام هرگونه افزایش مقیاس و تقویت وضوح لازم برای تلویزیون‌های 8K و همچنین پردازش AI Sound Pro است. آن قرار است پنج نوع مختلف محتوا را شناسایی کند و بر اساس آن تطبیق داده شود.

در حالی که ما منتظریم ببینیم این فناوری‌های مدرن آیا به تلویزیون‌های ارزان قیمت‌تر نیز خواهند آمد یا خیر٬ تلویزیون‌های 8K به فناوری مبتنی بر هوش مصنوعی ThinQ AI مجهز است٬ با پکیج نرم افزاری webOS همراه بوده که می‌تواند کنترل صوتی را مدیریت کند و همچنین با Apple AirPlay 2 ٬ HomeKit ٬ Google Assistant و Amazon Alexa نیز سازگار است.

10 مطلب آخر نمایشگاه CES 2020 :

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

3 دیدگاه

  1. اخه تلویزیون 88اینجی با کیفیت8کی هم جالب ب نظر نمیاد تراکم پیکسلیش

  2. خعلی گرونن و الا واسه مسل ۹ کنسول های بازی باید یکی از اینا خرید