پردازنده های نسل 10 اینتل

پردازنده های نسل ۱۰ اینتل فرکانسی بیشتر از ۵ گیگاهرتز خواهند داشت

سران اینتل امروز در جمله‌ای مهم اذعان کردند سقف فرکانس پردازنده‌های جدید از ۵ گیگاهرتز فراتر رفته و پردازنده های نسل ۱۰ اینتل در سری H فرکانسی بالاتر از این رقم خواهند داشت.

در خلال نمایشگاه CES 2020 اتفاقات مهم و کلیدی تکنولوژی اطلاع‌رسانی شده و گاهی اوقات خیال‌پردازی‌های کمپانی‌های بزرگ را در آن می‌بینیم. اما افزایش محدوده فرکانس پردازنده های جدید اینتل خیال‌پردازی نبوده و به گفته این کمپانی پردازنده های نسل ۱۰ اینتل با فرکانس بالای ۵ گیگاهرتز فعالیت خواهند کرد و بدین ترتیب، شاهد تحولی در سرعت پردازش نوت بوک‌ها و لپ تاپ‌های بالارده خواهیم بود.

پردازنده های نسل 10 اینتل

در حال حاضر رکورد حداکثر فرکانس پردازشی متعلق به پردازنده Core i9 سری ۹۹۸۰H بوده که تا ۵ گیگاهرتز فعالیت دارد. بنابراین چندان عجیب و غیر معمولی نخواهد بود که نسل جدید پردازنده های اینتل سرعتی فراتر از این داشته باشند، اما نکته قابل توجه اینجاست که ۹۹۸۰H در دسته Core i9 و پرچمداران اینتل قرار دارد، در حالی که پردازنده های نسل ۱۰ اینتل که فرکانسی بالای ۵ گیگاهرتز دارند در دسته Core i7 قرار می‌گیرند. پس احتمالا پردازنده‌های Core i9 فرکانسی حتی بالاتر از Core i5 خواهند داشت.

مسلما نسل دهم پردازنده های سری H اینتل عملکردی بهتر و سریع‌تر از پیش خواهند داشت. متاسفانه اطلاعات بیشتری درباره پردازنده‌های جدید اینتل در دست نیست اما امیدواریم در ادامه نمایشگاه CES 2020 جزییات بیشتری از آن‌ها فاش شود.

۱۰ مطلب آخر نمایشگاه CES 2020 :

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*