مشکل باد کردن باتری گوگل پیکسل 4 ایکس

مشکل باد کردن باتری گوگل پیکسل 4 ایکس ال جدی است

به نظر می‌رسد که مشکل باد کردن باتری گوگل پیکسل 4 ایکس ال – Google Pixel 4 XL بسیار جدی‌تر از آن چیزی باشد که تا به حال تصور می‌کردیم و گزارش‌های جدیدی از این مشکل فنی منتشر شده است.

به تازگی تعدادی از کاربران در انجمن های Reddit گزارش‌های متعددی از مشکلات مربوط به پیکسل 4 ایکس ال گوگل منتشر کرده‌اند که باعث نگرانی دیگر کاربران این محصول درباره باتری این اسمارت فون شده است. همانطور که در تصاویر داخل مطلب مشاهده می‌کنید، متورم شدن باتری به حدی بوده است که باعث جدا شدن پنل پشتی گوشی به طور کامل می‌شود. در واقع باتری به حدی باد می‌کند که دیگر فضای داخل گوشی برای قرار گیری آن کافی نیست و با فشاری که به پنل پشتی پیکسل 4 ایکس ال وارد می‌کند، باعث می‌شود که این قسمت از بدنه جدا شده و چسب‌های آن کنده شود.

مشکل باد کردن باتری گوگل پیکسل 4 ایکس

در انجمن‌های ری ادیت فردی که خود را به عنوان مدیر کل فروشگاه uBreakiFix معرفی می‌کند، گزارش داده که مشکلات مربوط به باتری این گوشی باعث به وجود آمدن چنین مشکلی شده است. بخشی از گفته‌های این فرد را در زیر می‌خوانید:

این مشکل به دلیل ایراد باتری و وجود عیب در اتصالات آن به وجود می آید که در نهایت منجر به باد کردن باتری می‌شود. این یک مشکل بزرگ در سری گوشی های گوگل پیکسل 4 ایکس ال است که من متوجه نمی‌شوم که گوگل چرا به درستی آن را برطرف نمی‌کند. اتصالات باتری بر روی تعداد زیادی از گوشی های گوگل پیکسل 4 XL شکننده هستند و حتی در استفاده معمولی کاربران نیز ممکن است آسیب ببیند.

من در تمرین‌های کاری خود با تعداد زیادی از این اتصالات مشکل‌دار مواجه شده‌ام و قرار بود هرگز برای مشتریان این موضوع را فاش نکنم که این مشکل، یک ایراد شناخته شده است! بیشتر فروشگاه‌‌های ubif به هیچ وجه نمی‌خواهند که به طور کلی با گوشی‌های سری پیکسل چهار سر و کله بزنند و کار کردن روی این گوشی در هر صورت یک کابوس بزرگ است. فروشگاه من در واقع با تعمیر کردن این مدل حتی پول هم از دست می‌دهد.

با توجه به مدت زمانی که برای تعمیر این گوشی برای من که ارشدترین تکنسین حاضر برای تعمیر آن محسوب می‌شوم، نیاز است، هزینه های تعمیر بیش از مقداری می‌شود که گوگل [به ما] پرداخت می‌کند.

پشتیبانی ضعیف از مشکل باد کردن باتری گوگل پیکسل 4 ایکس ال

بنابراین به نظر می‌رسد که مشکل باد کردن باتری گوگل پیکسل 4 ایکس ال جدی‌تر از آن چیزی باشد که تا به حال تصور می‌کردیم و پست اصلی شروع‌کننده‌ی این بحث نیز توسط یکی از کاربران این گوشی که اعلام کرده است به هیچ وجه آسیبی به موبایل خود وارد نکرده و استفاده‌ی غیر استانداردی از آن نداشته، ایجاد شده است. جالب است بدانید که گوگل به چندین کاربر این مدل‌ها پیشنهاد داده است که گوشی های خود را به فروشگاه uBreakiFix ببرند تا تعمیرات روی آنها انجام شود.

یکی از کاربران که او نیز با این مشکل مواجه شده، اعلام کرده است که این مسخره است که در یک گوشی اسمارت فون پرچمدار در حالی که کمتر از یک سال از خریداری آن می‌گذرد، چسب‌های پنل پشتی جدا شوند و گوگل نیز از این موضوع پشتیبانی نکند.  او اعلام کرده است که یک طرفدار جدی دنیای اندروید و دوربین‌های سری پیکسل محسوب می‌شود، اما این مشکل باعث ناامیدی بزرگی برای او شده است.

آیا این مشکل راه حلی دارد؟

مشکل باد کردن باتری گوگل پیکسل 4 ایکس

طبق صحبت‌هایی که در این بحث در انجمن‌های ری ادیت مطرح شده است، یک روش آسان برای دور زدن این مشکل وجود دارد و آن هم استفاده از چسب Gorilla Glue برای برگرداندن پنل پشتی به حالت اولیه است. اما قطعا این روش تنها پاک کردن صورت مسئله محسوب می‌شود و باد کردن باتری گوگل پیکسل 4 ایکس ال به این روش حل نخواهد شد. همچنین با توجه به مشکلاتی که در گذشته در گوشی های اندرویدی نظیر سری گلکسی نوت هفت رخ داده بود، کاربران بهتر است که به هیچ وجه با گوشی های باد کرده سر و کله نزنند و آن را به تعمیرکاران ماهر بسپارند.

یکی از کاربران سری پیکسل 4 XL که مشکل مشابهی داشته است، اعلام کرده که او یک گوشی جایگزین از گوگل دریافت کرده‌ اما آن هم در فاصله کوتاهی با مشکل مشابه مواجه شده است! علاوه بر ضربه‌ای که این ایراد بزرگ به اعتبار برند گوگل وارد می‌کند، گویا پشتیبانی این برند آمریکایی نیز نتوانسته آنطور که باید و شاید خریداران را حمایت کند و بسیاری از کاربرانی که با این مشکل مواجه شدند، نتوانستند سرویس درخور توجهی دریافت کنند.

گوگل به یکی از دارندگان گوشی پیکسل چهار ایکس ال اعلام کرده است که شماره IMEI گوشی او متعلق به یک ایمیل شخص ثالث متفرقه است و به دلایل امنیتی و تا زمانی که گوگل ایمیل معتبر مختص به او را نداشته باشد، این شخص نمی‌تواند یک گوشی جایگزین را دریافت کند. به هر حال ما باید منتظر اظهار نظر رسمی مقامات گوگل درباره این مشکل و روشی که کاربران می‌توانند از بروز آن جلوگیری کنند باشیم.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

3 دیدگاه

  1. در کل اگر طمع رو کنار بزاره میتونه رقابت کنه وگرنه نمیتونه سهم قابل توجهی از بازار بگیره.

  2. رادار شناسایی چهره بد نبود اگر گند نمیزد بهش و در کنارش یه اثر انگشت هم میگذاشت‌دوربیناش هم خوبن ولی دیگه مثل قبل عالی حساب نمیشن که البته این مورد دایلش پیشرفت فوق العاده شرکتای دیگست و گوگل یه طورایی داره عقب میفته.

  3. پکیج خوبیه ولی نه عالی نسبت به قیمت.بدی پیکسلا اینه که ویژگی خاصی ندارن.