پرسرعت ترین اینترنت موبایل

پرسرعت ترین اینترنت موبایل و ثابت در ماه سپتامبر ۲۰۲۰ از آن کدام کشور است؟

لیست کشورهای دارای پرسرعت ترین اینترنت موبایل و ثابت و همچنین سرعت اینترنت ایران توسط سایت اسپید تست در ماه سپتامبر ۲۰۲۰ منتشر شد.

سایت اسپید تست که به عنوان مرجعی معتبر برای تجزیه و تحلیل سرعت اینترنت جهانی محسوب می‌شود، گزارش جدیدی را منتشر کرد که طبق آن میانگین سرعت جهانی اینترنت در ماه سپتامبر ۲۰۲۰ میلادی ۳۵.۹۶ مگابیت بر ثانیه بوده و در این ماه میانگین سرعت جهانی اینترنت ثابت نیز به ۸۵.۷۳ مگابیت بر ثانیه رسیده است.

پرسرعت ترین اینترنت موبایل

طبق این لیست جدید، ایران از حیث میانگین سرعت اینترنت موبایل در جایگاه ۷۷ قرار گرفته که نسبت به ماه گذشته پنج پله سقوط داشته است، اما میانگین سرعت اینترنت ثابت ایران نسبت به ماه قبل با تغییری مواجه نشده و همانند گذشته ایران در جایگاه ۱۲۰ قرار دارد.

بررسی سرعت اینترنت ایران طی ماه گذشته

پرسرعت ترین اینترنت موبایل

بر اساس گزارش جدید سایت اسپید تست، میانگین سرعت اینترنت موبایل ایران طی ماه سپتامبر حدود ۲۷.۰۲ مگابیت بر ثانیه بوده و به همین دلیل ایران در جایگاه ۷۷ قرار گرفته است؛ در حالی که طی ماه آگوست میانگین سرعت اینترنت موبایل ۲۷.۹۱ مگابیت بر ثانیه بود و ایران در جایگاه ۷۲ قرار داشت.

میانگین سرعت اینترنت ثابت ایران نیز در ماه سپتامبر ۲۰.۶۷ مگابیت بر ثانیه بوده که با تغییر چندانی همراه نبوده و ایران در جایگاه ۱۲۰ قرار گرفته است. گفتنی است متوسط سرعت اینترنت ثابت ایران در ماه آگوست ۲۰.۵۸ مگابیت بر ثانیه بوده است.

کشورهای دارای پرسرعت ترین اینترنت موبایل

بر اساس گزارش سایت اسپید تست، کشور کره جنوبی در ماه سپتامبر ۲۰۲۰ بالاترین میانگین سرعت اینترنت موبایل را از آن خود کرده است. در کره جنوبی سرعت دانلود محتوا ۱۲۱ مگابیت بر ثانیه اعلام شده است. این کشور در ماه آگوست نیز در جایگاه نخست این لیست قرار داشته است. بعد از کره جنوبی، کشور چین با میانگین سرعت اینترنت موبایل ۱۱۳.۳۵ مگابیت بر ثانیه در جایگاه دوم قرار دارد که رتبه این کشور نیز نسبت به ماه گذشته با تغییری همراه نبوده است.

پرسرعت ترین اینترنت موبایل

امارات متحده عربی با سرعت ۱۰۹.۴۳ مگابیت بر ثانیه، قطر با ۹۲.۸۵ مگابیت بر ثانیه، هلند با سرعت ۷۹.۷۰ مگابیت بر ثانیه و نروژ با سرعت ۷۹.۴۹ مگابیت بر ثانیه به ترتیب در جایگاه‌های سوم تا ششم قرار دارند. وضعیت کشورهای همسایه ایران نیز به این گونه است که ترکیه با سرعت اینترنت موبایل ۳۶.۷۳ مگابیت بر ثانیه در جایگاه ۵۴ و آذربایجان با سرعت اینترنت موبایل ۳۵.۱۱ در جایگاه ۶۰ قرار گرفته‌اند.

کشورهای دارای پرسرعت ترین اینترنت ثابت در جهان

کشورهای سنگاپور، هنگ‌کنگ و رومانی همانند ماه قبل جایگاه‌های اول تا سوم پرسرعت ترین اینترنت ثابت در جهان را از آن خود کردند. طبق این گزارش، سنگاپور با میانگین سرعت ۲۲۶.۶۰ مگابیت بر ثانیه در جایگاه اول، هنگ کنگ با سرعت ۲۱۰.۷۳ مگابیت بر ثانیه در جایگاه دوم و رومانی با سرعت ۱۹۳.۴۷ مگابیت بر ثانیه در جایگاه سوم قرار دارند.

پرسرعت ترین اینترنت موبایل

پس از این سه کشور، سوئیس با سرعت ۱۷۸.۸۱ مگابیت بر ثانیه در جایگاه چهارم، تایلند با سرعت ۱۷۵.۲۲ مگابیت بر ثانیه در جایگاه پنجم و فرانسه با سرعت ۱۷۳.۰۵ مگابیت بر ثانیه در جایگاه ششم قرار دارند. وضعیت کشورهای اطراف ایران نیز به این گونه است که قطر با سرعت ۸۹.۵۹ مگابیت بر ثانیه در جایگاه ۴۴ و قزاقستان با سرعت ۴۹.۱۲ مگابیت بر ثانیه در جایگاه ۶۷ قرار گرفته‌اند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه