کرونا انگلیسی در ایران

وزیر بهداشت از شناسایی نخستین فرد مبتلا به ویروس کرونا انگلیسی در ایران خبر داد

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از شناسایی نخستین فرد مبتلا به ویروس کرونا انگلیسی در ایران خبر داد و گفت اوضاع تحت کنترل است.

سعید نمکی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اعلام اینکه تعداد فوتی‌های روزانه کرونا به ۹۸ نفر کاهش پیدا کرده است گفت نخستین فرد مبتلا به کروناویروس جهش یافته انگلیسی در ایران شناسایی شد. وی افزود این فرد از انگلیس به ایران آمده و در این مدت برای درمان در یکی از بیمارستان‌های خصوصی بستری شده بود.

جزئیات کشف ویروس کرونا انگلیسی در ایران

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه حال این بیمار خوب است بیان کرد این بیمار چون از روز اول نسبت به ویروس کرونا آگاهی داشت و با تست پی سی آر منفی وارد کشور شده بود، توانست به خوبی خود را ایزوله کند و به همین دلیل اطرافیان وی به این ویروس مبتلا نشدند. طبق گفته سعید نمکی از نزدیکان این بیمار نیز تست گرفته‌ایم و خوشبختانه این ویروس در فرد دیگری شناسایی نشد.

سعید نمکی در ادامه تاکید کرد:

جز همان یک نفری که اعلام کردیم هیچ مورد دیگری از فرد مبتلا به کروناویروس انگلیسی تا به امروز در کشور شناسایی نشده و وضعیت این مریض هم خوب است و اگر هر مورد دیگری باشد سریعا به مردم و سازمان‌های تخصصی بین‌المللی اعلام خواهیم کرد. البته این وضعیت به معنای این نیست که خطر وجود ندارد بلکه می‌بایست بسیار مراقب باشیم و دچار سهل‌انگاری نشویم. همچنین به صورت جدی پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنیم.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. وقتی که اینا میگن تحت کنترل است باید خیلی بترسیم
    دقیقا مثل دیوی مصاحبه میکنن…