تویوتا لندکروزر 2022

تویوتا لندکروزر ۲۰۲۲ با پلتفرم و پیشرانه جدید معرفی شد + مشخصات و امکانات

تویوتا لندکروزر ۲۰۲۲ با پلتفرم و پیشرانه جدید معرفی شد. شرکت تویوتا پس از ۱۴ سال نسل جدید لندکروزر را معرفی کرد. در ادامه با مشخصات و امکانات این شاسی بلند ژاپنی آشنا می‌شویم.

شرکت ژاپنی تویوتا پس از ۱۴ سال به صورت رسمی از نسل جدید لندکروزر با کد ۳۰۰ پرده برداشت. این خودرو اکنون علاوه بر اینکه اطمینان، دوام و پرفورمنس آفرودی فوق‌العاده‌ای را ارائه می‌دهد، می‌تواند تجربه سواری عبور از هر نوع مسیری را نیز برای رانندگان به همراه داشته باشد. تویوتا ساختار بدنه روی شاسی این خودرو که به عنوان ویژگی اصلی لندکروزر محسوب می‌شود را در نسل جدید نیز حفظ کرده است.

مشخصات تویوتا لندکروزر ۲۰۲۲

تویوتا لندکروزر 2022

هدف تویوتا از ساخت نسل جدید لندکروزر ارائه محصولی برای عبور از هر نوع مسیر بدون ایجاد خستگی در راننده بود و به همین دلیل این شاسی بلند اکنون از پلتفرم جدید GA-F بهره می‌برد که بر پایه معماری جهانی جدید تویوتا یعنی TNGA توسعه پیدا کرده است. این پلتفرم باعث شد تا تویوتا لندکروزر ۲۰۲۲ به یک شاسی جدید سبک با استحکام پیچشی بیشتر مجهز شود. از ویژگی‌های این شاسی می‌توان به کاهش فاصله مرکز ثقل خودرو با زمین و همچنین کاهش ۲۰۰ کیلوگرمی وزن کلی خودرو اشاره کرد.

تویوتا لندکروزر 2022

تویوتا برای آزمایش تویوتا لندکروزر ۲۰۲۲ آن را در اختیار رانندگانی متعددی قرار داد. همچنین یکی از آزمایش‌های این خودرو در مسابقه رالی داکار به انجام رسید تا توانایی این خودرو در شرایط آفرود به خوبی مورد بررسی قرار بگیرد. تویوتا با انجام این آزمایش‌ها سیستم تعلیق را به شکل اساسی ارتقا داده و اکنون چرخ‌ها از امکان انعطاف‌پذیری بیشتری بهره می‌برند. همچنین سیستم مالتی تراین مانیتور این خودرو باعث می‌شود راننده به اطراف خود دید بهتری داشته باشد. علاوه بر این، لندکروزر جدید از سیستم مالتی تراین سلکت نیز بهره می‌برد که می‌تواند کشش خودرو را برای شرایط مختلف بهینه‌سازی کند.

تویوتا لندکروزر 2022

تویوتا لندکروزر ۲۰۲۲ از سیستم E-KDSS نیز برخوردار شده که همان سیستم الکترونیکی پویایی تعلیق محسوب می‌شود. تویوتا اعلام کرد این سیستم برای نخستین بار در یک خودرو ارائه خواهد شد که وظیفه آن بهبود عملکرد خودرو روی جاده است. شرکت تویوتا ابعاد، فاصله محوری و زوایای مختلف این خودرو را نسبت به نسل قبلی تغییر نداده است. از این رو طول نسل جدید تویوتا لندکروزر حدود ۴۹۹۰ میلی‌متر، عرض آن ۱۹۸۰ میلی‌متر و فاصله محوری آن نیز ۲۸۵۰ میلی‌متر است.

تویوتا لندکروزر 2022

تویوتا برای نسل جدید لندکروزر دیگر از پیشرانه‌های V8 استفاده نمی‌کند و اکنون این شاسی بلند با دو پیشرانه V6 روانه بازار می‌شود. پیشرانه اول یک مدل ۳.۵ لیتری V6 توئین توربوی بنزینی بوده که قدرتی برابر با ۴۱۵ اسب بخار و گشتاور ۶۵۰ نیوتن‌متر را به همراه دارد. پشرانه دوم نیز مدل ۳.۳ لیتری V6 توربودیزل است که می‌تواند قدرتی برابر با ۳۱۰ اسب بخار و گشتاور ۷۰۰ نیوتن‌متر را به تولید برساند.

تویوتا لندکروزر 2022

تویوتا میزان مصرف سوخت پیشرانه‌های جدید تویوتا لندکروزر را اعلام نکرده است، اما طبق اعلام این خودروساز ژاپنی نسل جدید نسبت به نسل قبلی به صورت سالانه حدود ۱۰ درصد دی اکسید کربن کمتری را تولید خواهد کرد. قدرت تولیدی از هر دو پیشرانه جدید این خودرو توسط گیربکس ۱۰ سرعت اتوماتیک جدید به چرخ‌ها منتقل می‌شود که این گیربکس توانسته وزن کلی خودرو را نیز کاهش دهد. شرکت تویوتا به مشتریان خود وعده داده که برای نسل جدید لندکروزر یک نسخه قدرتمندتر و پرفورمنس GR Sport نیز ارائه خواهد شد که البته به جز چند تصویر جزئیات دیگری از این نسخه منتشر نشده است.

تویوتا لندکروزر 2022

تویوتا لندکروزر ۲۰۲۲ علاوه بر قوای محرکه از لحاظ ظاهری نیز تغییر پیدا کرده است. اکنون در بخش جلو شاهد چراغ‌های باریک LED، جلوپنجره بزرگ و برجسته، دهانه مربعی گلگیرها و دو برآمدگی روی کاپوت هستیم، اما به طور کلی ظاهر این خودرو نسبت به قبل تغییر پیدا نکرده است و کماکان این خودرو از فرم جعبه‌ای معروف خود بهره می‌برد. البته تغییرات اعمال شده در این خودرو با هدف رانندگی‌های آفرودی در نظر گرفته شده است؛ برای مثال طراحان سپرها را به گونه‌ای طراحی کردند تا در زمان رانندگی آفرود آسیب نبینند و چراغ‌ها نیز در محلی نصب شدند تا با مشکلاتی چون ضربه و ترک‌خوردگی مواجه نشوند.

تویوتا لندکروزر 2022

در کابین نیز طراحان سعی داشتند تمام تغییرات با هدف افزایش آسودگی سرنشینان و راننده به انجام برسد. از این رو با وجود نمایشگر بزرگی در بالای داشبورد برای ارائه سیستم اطلاعاتی سرگرمی، طراحان چندین دکمه فیزیکی را برای دسترسی راحت راننده در شرایط آفرود در این خودرو در نظر گرفتند. در واقع دکمه‌های بزرگ باعث می‌شوند راننده به منوها و حالت‌های رانندگی مختلف به آسانی دسترسی پیدا کند.

تویوتا لندکروزر 2022

از آنجایی که امروزه محصولات جدید بسیاری از خودروسازان بزرگ از صفحه آمپرهای دیجیتالی بهره می‌برند، اما تویوتا به عمد در تویوتا لندکروزر ۲۰۲۲ صفحه آمپر آنالوگ سنتی استفاده کرده است. هرچند میان آمپرهای اصلی این صفحه یک نمایشگر نیز تعبیه شده تا برخی اطلاعات دیجیتالی را نمایش دهد. البته تویوتا برای حفظ ماهیت لوکس لندکروزر برای آن شارژر بی‌سیم، گرم‌کن و تهویه صندلی‌ها و سیستم صوتی JBL در نظر گرفته است.

تویوتا لندکروزر 2022

نسل جدید لندکروزر به تکنولوژی‌های ایمنی متعددی در قالب پکیج ایمنی فعال Safety Sense مجهز شده است. این پکیج اکنون از سیستم تشخیص وسایل نقلیه روبرو و همچنین عابران پیاده و دوچرخه‌سواران در طرفین چهار راه‌ها بهره می‌برد که می‌تواند از تصادف با آنها جلوگیری کند.

تویوتا لندکروزر 2022

تویوتا لندکروزر ۲۰۲۲ یک شاسی بلند آفرودی جان سخت محسوب می‌شود که می‌تواند از هر جاده‌ای به شکل سالم عبور کند. تویوتا نسل جدید لندکروزر را از تابستان جاری در بازارهای جهانی به فروش خواهد رساند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*