آخرین مطالب
0
امروز
صفحه نمایش ال جی جی 6

صفحه نمایش ال جی جی 6 در هنگام تماشای فیلم عملا 5.2 اینچ خواهد بود!

چند هفته پیش بود که ال جی از گوشی پرچمدار جدید خود، ال جی جی 6 (LG G6) رونمایی کرد که به لطف آن، حذف حاشیه‌های اضافی صفحه نمایش باعث به ارمغان آمدن یک نمایشگر بزرگ در بدنه‌ای کوچک بود. بدون شک این گوشی یک شگفتی بزرگ در تجارت موبایل محسوب می‌شود. این کمپانی با مطالعه بر روی استفاده مصرف کنندگان و در نظر گرفتن شکل و شمایلی راحت برای یک گوشی هوشمند، باعث شد تا نمایشگر پرچمدار جدیدش همانند سایر گوشی های دیگر فدای بدنه نشود. نتیجه آن صفحه نمایش ال جی جی 6 با اندازه 5.7 اینچ و نسبت ابعاد 2:1 است.

نکته مهم قضیه، این است که گوشی های امروزی از نسبت ابعاد 16:9 برخوردارند. این نسبت، استانداردی برای ویدیوهای یوتیوب، نتفلیکس و بسیاری از ویدیوهاییست که در بازار چندرسانه‌ای یا حتی پلتفرم های گیمینگی نظیر Twitch هستند. نمایشگر منحصر به فرد ال جی (حداقل تا به اینجای مطلب) بلندتر از حد معمول است که می‌تواند اطلاعات بیشتری را نسبت به یک نمایشگر 5 اینچی به نمایش بگذارد. این کمپانی همچنین تکنیک‌های مختلفی را نیز به رابط کاربری گوشی جدید خود آورده‌ است تا از صفحه نمایش 5.7 اینچی ال جی جی 6 یک خانه جدید برای صفحات نمایش موبایلی در این ابعاد شکل دهد.

اما وقتی قصد داریم با گوشی G6 به تماشای فیلم و سریال بنشینید، تصویر به نمایش درآمده به اندازه یک فبلت 5.7 اینچی بزرگ نیست.

صفحه نمایش ال جی جی 6 ، تنها شروعی بر استفاده از نمایشگرهایی با ابعاد 2:1 است

زمانی که شما بخواهید در حالت افقی بر روی صفحه نمایش ال جی جی 6 یک فیلم را به اجرا درآورید، همانند یک صفحه با نسبت ابعاد 2:1 عمل خواهد کرد و شما دو لایه سیاه در دو سمت چپ و راست صفحه خواهید داشت. بنابراین، وقتی شما بخواهید مصارف چند رسانه‌ای داشته باشید صفحه نمایش قابل ارائه، کمتر از آنچیزی است که شما توقع دارید. دقیقا چقدر؟ ما آن را به دو روش مختلف بررسی کرده‌ایم. با یک معادله ریاضی و همچنین اندازه گیری ساده مساحت صفحه نمایش گوشی در هنگام مشاهده یک ویدیو در یوتیوب. اما هر دو روش، نتایج مشابهی را ارائه می‌کنند. زمانی که در حال تماشای یک فایل چندرسانه‌ای در صفحه 16:9 هستید، نمایشگر فعال ال جی عملا به یک نمایشگر 5.2 اینچی تبدیل خواهد شد که حتی از نمایشگر 5.3 اینچی گوشی قدیمی‌تر LG G5 نیز کوچکتر است. در زیر می‌توانید فرمول ریاضی محاصبه این نمایشگر را مشاهده کنید:

حالا دیگر نمی‌توان گفت که ال جی موفق شده به طور کامل یک نمایشگر 5.7 اینچی را در بدنه‌ای بسیار کوچک جای دهد و یا تمام ابعاد این نمایشگر را در اختیار کاربرانش قرار دهد. البته منظور تنها در هنگام استفاده‌های چند رسانه‌ای است!‌ همانطور که پیشتر ذکر شد، رابط کاربری این گوشی به قدر کافی کششی را به وجود خواهد آورد تا شما از نمایشگر آن استفاده کنید و به طور مثال وب سایت‌ها و کتاب‌های مختلف را با ابعاد بیشتری بر روی گوشی خود مشاهده کنید. اغلب اپلیکیشن ها به صورت خودکار به مقیاس مورد نظر افزایش پیدا می‌کنند و آن‌هایی که چنین قابلیتی را ندارند نیز با توجه به این که گوشی گلکسی اس 8 هم از چنین نمایشگری برخوردار خواهد بود، در آینده‌ای نزدیک با یک به‌روزرسانی چنین قابلیتی را دریافت خواهند کرد. اما اگر شما به دنبال آن هستید که بتوانید چنین عملکردی را در هنگام تماشای فیلم از گوشی ال جی جی 6 انتظار داشته باشید، باید بگوییم که سخت در اشتباه هستید.

نتیجه گیری

در حالی که صفحه نمایش ال جی جی 6 از اندازه 5.7 اینچ برخوردار است، این بدان معنا نخواهد بود که شما همیشه تصاویر را بزرگ خواهید دید. این موضوع مهمی در مورد گوشی های 16:9 است که به نظر می‌رسد ما در آینده‌ای نزدیک بیشتر در مورد آن‌ها بشنویم. حتی اگر این نسبت ابعاد به یک استاندارد در صنعت گوشی های هوشمند تبدیل شود، ما هنوز هم زمان زیادی را نیاز خواهیم داشت تا بتوانیم از تمام اندازه نمایشگر استفاده کنیم؛ به ویژه وقتی که مانیتورهای کامپیوتری، تلویزیون ها و حتی تبلت ها شبیه به گوشی ها نیستند.

یک دیدگاه

  1. بازم گند زد ???

    (1)

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*