10 مورد از بزرگترین رازهای حل نشده تاریخ

۱۰ مورد از بزرگترین رازهای تاریخ که احتمالا هیچوقت حل نشوند

۶. گنج کتیبه مسی

10 مورد از بزرگترین رازهای حل نشده تاریخ

داستان گنج دیگری که احتمالا هیچ‌وقت کشف نشود، قدیمی‌تر از داستان قبلی است. در سال ۱۹۵۲ یک کتیبه مسی (Copper Scroll) به همراه چند کتیبه دیگر درون غاری واقع در منطقه باستانی قمران (Qumran) کشف شد. همانطور که از اسم این کتیبه پیداست، نوشته‌ها بر روی یک کتیبه مسی حک شده بودند. نوشته‌های درون این کتیبه، محل گنجینه‌ای مخفی از طلا و نقره را مشخص کرده است. این گنجینه به قدری زیاد است که برخی از پژوهشگران وجود آن را انکار کرده‌اند.

کتیبه مربوط به ۱۹۰۰ سال پیش است؛ زمانی که امپراطوری روم بر منطقه قمران حکومت می‌کرد. در همان زمانی که کتیبه در حال نوشتن بود، شورش‌هایی نیز در گوشه و کنار حکومت روم در حال شکل‌گیری بود. دانشمندان معتقدند که این گنج برای دور ماندن از نیروهای رومی، مخفی شده است. چه این گنجینه حقیقت داشته باشد چه نه، تاکنون اثری از آن مشاهده نشده و به عنوان یکی از بزرگترین رازهای حل نشده تاریخ به حساب می‌آید.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۱۳ دیدگاه

  1. تمامی مطالبی که شما گرد اوری کردید بسیییار کوتاه ؛خلاصه ؛ واز از سروتهش زده شده بود!! تمامی این مطالب تو سایتهای دیگر بسیار جامع تر وکامل تر نوشته شده احساس میکنم شما فقط یجورایی میخوای یه سایتی داشته باشی وگرنه هیچکدوم از مطالبتون یه قرون نمیارزه..یا مطلبیو نزار یا میزاری حداقل کامل بنویس 👎👎👎👎امیدوارم ادمین محترم از نظر من دلخور نشده باشن

  2. جان کندی ۲۲ نوامبر ۱۹۶۳ در روز جمعه به دست لی هاروی ترور شد و در روز ۲۴ نوامبر بعد از دو روز لی هاروی به دست جک رابی کشته شد (و جان کندی در دالاس تگزاس به قتل رسید )

  3. دو نفر هم زخمی کرد که او فک میکرد اونا رو کشته

  4. این سال ۱۹۸۸ نبود سال ۱۸۸۸ بود ?

  5. سال ۱۹۸۸ اشتباه است و در واقع جک قاتل در ۱۸۸۸ پنج قتل انجام داده…

  6. راز هایی هم مثل سرنوشت آیت الله صدر و حاج احمد متوسلیان و سه همراهش ک توسط اسرائیل ربوده شدند هم هنوز نامعلومه!!!

  7. و همین طور پرونده ی «تمام شد» که در ویکی پدیا هست

  8. اینکه آیا واقعا شخصی با نام عیسی وجود داشته یا نه هم یکی از سوال های بزرگ بشریت هست

  9. قرآن کریم هویت واقعی حضرت عیسی مسیح علیه السلام رو کاملا مشخص کرده